Статті

Фінансова допомога: через бюрократію частина громадян залишається без грошей

Нам радять повністю відмовитись від готівки. Але є категорії громадян, яким це обійдеться найдорожче. Навіть зараз, коли йдеться про отримання допомоги від держави, громадських та міжнародних організацій.

Чому потрібно звертатися до нотаріуса?

З початком війни багато хто виїхав за кордон і продовжує виїжджати. Багато людей похилого віку і людей з інвалідністю, яким важко самим справлятися і пересуватися, залишилися одні. І маємо розраховувати лише на різні форми допомоги. Отримати фінансову допомогу такі люди сьогодні мають шанс лише за умови оформлення банківської картки. Тільки на неї перераховують виділені кошти. Щоб оформити таку картку, літня людина має дістатися банківської установи. Якщо він не може цього зробити (не ходить, лежачий), йому потрібно знайти людину, якій він довіряє. Запросити додому нотаріуса та скласти на цю людину довіреність на користування своєю карткою. Саме довіреність є підставою для оформлення банківської картки. Довіреність має надавати право:

  • на розпорядження рахунками довірителя;
  • випуск та перевипуск банківських карток;
  • відкриття та закриття рахунків;
  • одержання коштів довірителя.

Такі вимоги містяться на сайті “ПриватБанку”. В інших великих банках вони суттєво не відрізняються.

Скільки коштують послуги нотаріуса

Найчастіше йдеться про отримання малозабезпеченими громадянами допомоги у розмірі від однієї до десяти тисяч гривень. Викликати нотаріуса додому навіть у мирний час було нелегкою справою. Нині ситуація суттєво погіршилася.

Послуга нотаріуса для людини похилого віку або людини з інвалідністю не є безкоштовною. Виклик приватного нотаріуса додому коштує в середньому дві з половиною тисячі гривень (приїзд у будинок та державне мито). Державні нотаріальні контори влітку під час відпусток працюють за відсутності більшості співробітників, тому додому до клієнтів не виїжджають. Пропонують привезти пенсіонера до нотаріальної контори, щоб до нього вийшов нотаріус. Тоді доведеться сплатити лише мито за оформлення довіреності у тисячу гривень. З урахуванням витрат на виклик таксі, щоб доїхати до нотаріальної контори та назад, загальна сума вже становитиме в середньому півтори тисячі гривень.

Ось і виходить, щоб отримати допомогу, людина малозабезпечена, яка не знає, як вижити, має спочатку знайти гроші на довіреність. Гроші, які іноді майже дорівнюють розміру пенсії.

*****

Таким чином, найдорожча допомога у воєнний час надається для тих, хто не може пересуватися і повністю залежить від оточуючих та нотаріуса. Чи це справедливо? Звичайно, ні. Щоб спростити цю процедуру, можна було б дозволити оформлення банківських карток на запит органів соціального захисту. Соцпрацівники найкраще знають, у якому стані перебувають їхні підопічні. Такий підхід був би коректнішим з точки зору забезпечення соціальної справедливості та більшої доступності різних форм допомоги у воєнний час.

Світлана Комісаренко

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Статті

Одеські ліхтарі: особлива краса наших вулиць (фоторепортаж)

Одеські ліхтарі – особлива прикраса наших вулиць. Особливо під час блекаутів. Світла дома немає, а… Read More

2024-11-25
  • Новини

Анекдот дня: що радить онуці Роза Марківна

Доброго ранку, Одесо! А щоб воно і справді виявилося таким, а цей понеділок став днем… Read More

2024-11-25
  • Новини

День боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок: свята та події 25 листопада

Сьогодні, 25 листопада 2024 року, у світі та Україні відзначають Міжнародний день боротьби за ліквідацію… Read More

2024-11-25
  • Новини

Церковне свято 25 листопада в Україні: як святий Клемент з Риму пов’язан з Києвом

Одеське Життя розповідає, яке сьогодні, в понеділок, 25 листопада, церковне свято за новим та старим… Read More

2024-11-25
  • Новини

Прогноз космічної погоди на 25 листопада: чи чекати на безсоння та головний біль

За даними Одеської обсерваторії Радіоастрономічного інституту НАН України, сьогодні, у понеділок, 25 листопада 2024 року,… Read More

2024-11-25
  • Статті

Замерзаєте вдома? Маєте право на перерахунок за опалення

Цієї зими багато українців скаржаться на холод у квартирах. Якщо температура у вашому помешканні нижча… Read More

2024-11-24