Статті

Електросамокати на вулицях міста: кількість ДТП зростає, закони ігноруються

За останніми даними, лише у першій половині 2024 року кількість адміністративних та кримінальних справ про події за участю електросамокатів становила майже таке ж число, що й за п'ять років – з 2018 до 2022 року. Але кількість електросамокатів зростає, кількість подій з ними теж, а влада, як і раніше, ігнорує цих учасників дорожнього руху.

«Удар відбувся!», – сказав Остап, потираючи забите місце». Ільф і Петров так описали ситуацію, коли Остап Ібрагімович, заходячи до богоугодного закладу, отримав по дупі відчутний удар вхідними дверима на потужній пружині.

Минулого літа в схожу ситуацію потрапив і автор цих рядків. Щоправда, є суттєва відмінність: удар я отримав не по філейній частині, а по спині, і не дверима, а кермом самокату на вулиці.

На адресу балбеса на самокаті я прокричав не інтелігентні слова, як літературний герой, а недруковані, багатоповерховості яких позаздрив би найкращий одеський биндюжник. І тоді на нашому сайті «бестселером» став на якийсь час мій матеріал. «Бережись автомобіля!» – Це на дорозі. А на тротуарі – електросамоката!».

І ось днями «Опендатабот» повідомив свіжі цифри за минулий рік. Очікувалося, що в Україні кількість ДТП з електросамокатами динамічно зростає.

Якщо за минулу 5-річку в судах було розглянуто близько 130 таких справ, то 2023 року – 34% від цієї кількості. Станом на липень 2024-го в судовому реєстрі було 111 адміністративних та 22 кримінальні справи щодо ДТП з електросамокатами.

Саме минулого року – 36 адміністративних та 10 кримінальних справ. Це більше, ніж у попередньому. Наявна динаміка зростання: у поточному році випадків наїзду (16 адмінділів та 3 кримінальних) вже більше, ніж за весь 2023-й.

Найчастіше трапляються ДТП, коли їздець налітає на пішохода (штраф «аж» 340-850 грн.) Це в таких випадках, як мій, коли справа закінчується синцем. Хоча, якщо чесно, то не уявляю, як цей Хлопець Дуже Цінний міг бути притягнутий мною до відповідальності.

Летів він кілометрів 40 на годину тротуаром Преображенської, і якби я навіть зміг наздогнати його, що звучить смішно, то навряд чи подумав би про виклик поліції, просто настукав би трохи йому в торець. І це не було б перегином.

Нагадаю, у минулій публікації я з посиланням на «Цензор» розповів, що в Україні почали судити водіїв самокатів за порушення правил дорожнього руху. Тоді я одразу ж заглянув у коментарі.

Максимальна кількість плюсів набрала думка «Штраф має бути лопатою по горбу за проїзд тротуаром». До речі, за статистикою все частіше виявляється, що самокатчик ще й «несвіжа» горілка попалася: рулить «під градусом»!

Але посвідчення водія у них ніхто не забирає – через «наявність відсутності» того. Не належить самокатчик мати таке! Ось і маємо те, що маємо. Нагадаю, 24 травня цього року ми повідомляли, що в Одесі на дитячому майданчику 16-річна дилда на електросамокаті збила 6-річну дівчинку. Не просто збила – покалічила! Покарання? Не смішіть мене…

Чим мені закінчити цю інформацію? А я слово в слово скопіюю останній абзац зі свого торішнього матеріалу. Адже нічого, на жаль, у цій темі не змінилося на краще. Ось він…

«У нинішньому році водії електросамокатів у нас доповненнями до Закону «Про автотранспорт» визнано учасниками дорожнього руху. І їм заборонено їздити тротуарами!

Фото зроблено вранці 17 серпня на вулиці Великій Арнаутській в Одесі. Воно добре демонструє, що самокатники, як і раніше, їздять тротуарами, а не дорогами. І кидають їх будь-де, не дбаючи про пішоходів.

«Дура лекс, сед лекс», хлопці: закон суворий, але це закон! Ваше місце на проїжджій частині. Думку з цього приводу я запитав у сусіда-одесита, який щодня проводить робочий час за кермом. “Якщо всі ці самокатчики з’являться на дорозі, це буде… всьому”. І я почув слово, співзвучне з моїм словниковим, літературним терміном «їздець»…»

Фото автора

Share
Валерий Боянжу

В 1996 году с появлением в Херсоне частной и честной газеты "Гривна" ушел в журналистику. Редактор, шеф-редактор, Заслуженный журналист Украины (2007 год). 26 лет работал без отпуска, за этот период ни один номер газеты не вышел без моих материалов. 24 февраля 2022 года в вынужденный отпуск меня отправили убившие газету оккупанты. Длился он год. С начала 2023 года в Одессе я первый раз в жизни стал ВПЛ и второй раз в жизни - журналистом. Газеты "Одесская жизнь" и "На пенсии" меня подогрели, обобрали ( ой,нет, простите: подобрали, обогрели), а если без шуток - то просто реанимировали, вернув мне СЧАСТЬЕ общения с читательской аудиторией. Но домой так хочу - слов нет, чтобы передать.

Останні статті

  • Новини

Прогноз погоди: до чого готуватись одеситам 19 вересня

За інформацією Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, у четвер, 19 вересня 2024 року, в… Читати далі

2024-09-18
  • Новини

В Україні можливий потужний землетрус – він захопить і Одесу: прогноз

Кандидат геологічних наук Сергій Кадурін не виключає, що в Україні може статися сильний землетрус, який… Читати далі

2024-09-18
  • Новини

Одеські школярі отримуватимуть по 10 тисяч: хто і коли

В Одесі школярі, чиї батьки загинули, захищаючи Україну від російських окупантів, щороку отримуватимуть від міста… Читати далі

2024-09-18
  • Новини

Одеська Книжка називатиметься інакше (відеофакт)

Хвиля дерусифікації, що захлеснула Одесу, дісталася і до знаменитого Книжкового ринку (він же – Книжка).… Читати далі

2024-09-18
  • Новини

Одеська міськрада виділила на допомогу ЗСУ сотні мільйонів гривень

Одеська міська рада у ході сесії, що відбулася сьогодні, 18 вересня 2024 року, виділила понад… Читати далі

2024-09-18
  • Новини

В Одесі відремонтують узвіз Марінеско: коли почнуть ремонт і скільки він триватиме

Сьогодні, 18 вересня 2024 року, на черговій сесії Одеської міськради ухвалили рішення щодо ремонту злощасного… Читати далі

2024-09-18