Статті

«Дунайя»: чи бути новому курорту і чому проти екологи?

На Одещині, на Жебріанському пересипі, що відокремлює озеро Сасик від моря, збираються побудувати новий курорт під назвою «Дунайя». Чому екологи проти?

Однак ці місця входять до європейського та національного переліку природних об’єктів особливого природоохоронного інтересу, і екологи впевнені, що подібне будівництво знищить унікальну екосистему.

Розпорядження про заснування державного підприємства “Дунайя” голова Одеської облдержадміністрації підписав ще наприкінці грудня минулого року. Проект, який має намір реалізувати одеська обласна влада, воістину грандіозний: на природній косі з’явиться десятикілометрова набережна, виростуть 80 готелів із казино на 20 тисяч місць та величезний концертний комплекс на 50 тисяч глядачів.

Проте екологи ставляться до проекту негативно. Жебріанський пересип становить частину «Смарагдової мережі», яка включає природні об’єкти з особливим статусом. Екологи впевнені, що масштабне будівництво призведе до знищення екологічної системи, ці місця втратять курортно-рекреаційні властивості, що робить безглуздою саму ідею майбутнього курорту.

Проект «Дунайя»

Крім того, «Дунайя» межуватиме з національним природним парком «Тузлівські лимани» та Дунайським біосферним заповідником. Директор «Тузлівських лиманів» Ірина Вихристюк вважає, що будівництво негативно позначиться на екосистемі та може завдати непоправної шкоди унікальній заповідній природі. З нею погоджується і доктор біологічних наук Іван Русєв. На його думку, будівництво завдасть шкоди «червонокнижним» тваринам і птахам, а також призведе до знищення пересипу між озером Сасик та морем.

Ще два роки тому екологи запропонували створити тут регульовану зону рекреації — коли люди зможуть відпочивати в цих місцях, але забудовувати їх буде заборонено. Проте влада на цю пропозицію поки що не відреагувала.


Раніше ми вже розповідали про плани влади та представників бізнесу побудувати на Одещині нове місто-курорт із зоною для азартних ігор, 10-кілометровою набережною та десятками готелів на 20 тисяч місць.

 

Share
Ирина Сорокина

Начинала свою деятельность в далеком 1989 году корректором в редакции «Вечерней Одессы». Через несколько лет стала литературным редактором, работала во всеукраинском журнале «Пассаж». И наконец, доросла до корреспондента газеты «Одесская жизнь». Моя журналистская «парафия» — материалы по культуре и истории.

Останні статті

  • Новини

Погода в Одесі 8 вересня: ще літня чи вже осіння?

За прогнозом Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, в неділю, 8 вересня 2024 року, в… Читати далі

2024-09-07
  • Новини

Чи відключатимуть світло в Одесі 8 вересня

Як повідомляють у компанії НЕК «Укренерго», завтра, у неділю, 8 вересня 2024 року, стабілізаційні відключення… Читати далі

2024-09-07
  • Статті

Українська «колонія» в Америці: як наші земляки заселяли Канаду

1891 рік, 7 вересня... Пасажирське судно «Орегон» пришвартувалося до причалу канадського порту Квебек. Серед багатьох… Читати далі

2024-09-07
  • Новини

Мовчазні жертви війни: на узбережжі Нацпарку «Тузловські лимани» винесло мертвих дельфінів

На узбережжі Національного природного парку «Тузловські лимани» на Одещині море винесло мертвих дельфінів. Читати далі

2024-09-07
  • Новини

На Одещині фермер перекрив річку

Мешканець Одеської області вирушив на лаву підсудних за те, що перекрив річку греблею, щоб поливати… Читати далі

2024-09-07
  • Новини

На площу Толбухіна повернулися трамваї

З сьогоднішнього дня, суботи, 7 вересня 2024 року, в Одесі відновлено рух трамваїв площею Толбухіна,… Читати далі

2024-09-07