Незважаючи на повномасштабну війну, у нашій країні продовжує працювати програма «Доступні ліки». Пацієнти, що вимагають амбулаторного лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету першого/другого типу, нецукрового діабету, бронхіальної астми, розладів психіки та поведінки, епілепсії, можуть отримати лікарські засоби, що входять до програми, безоплатно або з невеликою оплатою.
В даний час пацієнти можуть отримувати «Доступні ліки» в аптеці як за електронним, так і паперовим рецептом. Отримати рецепт у паперовому вигляді можна у лікаря, який надає первинну медичну допомогу, незалежно від декларації з ним.
Враховуючи наявність/відсутність препаратів інсуліну, лікарям дозволяється, виписуючи паперові рецепти, вказувати не торгові назви препаратів, а такі дані: інсулін людський генно-інженерний короткої або середньої дії, аналог інсуліну ультракороткої дії, аналог інсуліну тривалої дії або комбіновані інсуліни.
Якщо лікар має доступ до електронної системи охорони здоров’я, він створить електронний рецепт – номер рецепту і код підтвердження надійдуть на телефон пацієнта.
Для того щоб почати отримувати «доступні ліки» під час воєнного стану, пацієнту необхідно:
для отримання ліків проти серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, цукрового діабету II типу звернутися:
якщо необхідні ліки при порушенні психіки та поведінки, епілепсії – до війни рецепти на ліки проти розладів психіки та поведінки, епілепсії могли виписати лише психіатр чи невролог. Але щоб отримати повторний рецепт під час воєнного стану, можна звернутися до будь-якого лікаря, який надає первинну медичну допомогу (терапевт, сімейний лікар), наявність декларації для цього не є обов’язковою. Важливо, щоб у пацієнта був план лікування психіатра чи невролога, внесений до Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ);
якщо пацієнту слід прописати першу схему лікування інсуліном, це робить лікар-ендокринолог. Зміни в схему вносить він. А після затвердження схеми виписувати рецепти на інсуліни може сімейний лікар;
проти нецукрового діабету перший рецепт повинен виписати також лікар-ендокринолог, за повторним рецептом можна звертатися до лікарів, які надають первинну медичну допомогу. Далі – лікар виписує власне рецепт на потрібні пацієнтові ліки.
З цим рецептом пацієнт може звернутися до аптеки, що має договір з НСЗУ на відпустку ліків, та отримати безкоштовні препарати. Знайти найближчу аптеку можна за телефоном 16-77 (контакт-центр НСЗП).
До речі, нагадаємо: з 1 серпня 2022 року, для покупки антибіотиків в аптеці потрібно буде пред’явити електронний рецепт.
Раніше ми розповідали, чи подорожчають «Доступні ліки» у зв’язку зі зростанням долара.
Читайте також:
Сьогодні, у суботу 5 липня 2025 року, розпочалася 1228-та доба з початку повномасштабної війни в… Read More
Імпортувати електроніку з Китаю - це водночас і прибуткова можливість, і непростий процес, що вимагає… Read More
11 років тому, 5 липня 2014 року, після трьох місяців окупації, ЗСУ вдалося звільнити Слов'янськ… Read More
Сьогодні, у суботу, 5 липня 2025 року, десятки одеських вулиць залишаться без світла до вечора… Read More
Ключові моменти: Вранці жителі Таїрова почули сильний вибух; Ситуацію прокоментували у поліції: на Варненській вибухнув… Read More
ТОВ «Консалтинг-Буд» стане виконавцем реконструкції частини будівлі Одеського шпиталю для ветеранів на Фонтанській дорозі. Вартість… Read More