Це ж подумати тільки: старий міст дав назву вулиці, а, по суті, так воно і є: сама вулиця — трохи довша за мост. На вулиці Сабанєєв міст (колишньої Менделєєва, а до цього — Присутній) є всього кілька будівель. Але ж яких! А ще трохи (ну як водиться!) - розрухи
Немає на ній жодного вуличного покажчика, і ось дивно: не кожен скаже, як зветься ця маленька вулиця, що простяглася від Катерининської площі до вул. Гоголів. Говорять про неї і «вулиця з мостом», і по-старому величають «Менделєєва» або ще простіше — «вулиця, де Будинок вчених», «на Сабанєєвому мосту». А взагалі звучить дуже незвичайно: і вулиця, і одночасно міст.
Якщо ступати її старою бруківкою від вул. Гоголя, то й не помітиш, як плавно переллється вона до Катерининської площі. Зате скільки вражень цією недовгою дорогою!
Головні визначні пам’ятки вулиці знає практично кожен: Будинок вчених (особняк Толстого), Школа Столярського, особняк Поммера. Останній тепер після реставрації так виділяється своїм кольором, що досі суперечки з цього приводу точаться. Так само як і спроба відшукати автентичну табличку та бюсти бога Бахуса, які при тій реставрації зникли. Поряд із будівлею проходять сходи, якими можна потрапити на Військовий спуск. Стан її не з найкращих, але міцно тримається.
Біля Будинку вчених хочеться зупинитись і вже не випускати з рук фотоапарат. До речі, його огорожа, що виходить на Сабанєєв міст, потребує оновлення. Втім, це не так помітно: вона повита плющем.
А ось і знаменита «школа імені мене», як казав про неї скрипаль-педагог Петро Столярський, який і створив цю спеціалізовану музичну школу для обдарованих дітей. І особистість легендарна, і будівля унікальна, хоч і наймолодша на історичній вулиці.
Ну і, звісно, сам міст — невеликий, історичний у всіх сенсах. З нього можна спостерігати життя Військового узвозу.
До речі, вулиця Сабанєєва міст — «кипляча» і гучна: багато людей, дуже багато машин. Одні авто стоять припарковані, інші мчать. І це тільки здається, що описуваний нами куточок — місце для прогулянок. Ну хіба що вечорами. Вдень вона дуже метушлива.
Сам Сабанєєв міст відносно невеликий . Його настил розташований на трьох масивних напівциркульних арках, огорожі являють собою кам’яні глухі парапети. До речі, нижня частина моста, тобто ці самі арки на Військовому узвозі, — майже рекордсмени за кількістю появи у кіно. Які події не знімалися на їхньому фоні!
Сучасний стовп із освітленням на мосту списаний, майже «понівечений», страшненький такий, що лякає. Ну а від старого ліхтаря (ймовірно, «на згадку») залишилася тільки «підпірка». Парапети моста в деяких місцях виглядають жахливо — списані вздовж і впоперек, у вибоїнах і тріщинах. Та ще краса! Та й історичну табличку з назвою мосту привести б у «божеський вигляд».
Вулиця Сабанєєв міст — пішохідно-транспортна. Ось і живе вулиця-міст своїм насиченим життям — з авто, що поспішають, поспішають у справах одеситами, туристами-пішоходами і проїжджають на електромобілях, і, звичайно ж, вражає своєю неповторністю.
Фото авторки
Американські ЗМІ поширюють припущення про можливу передачу під контроль Росії стратегічних об’єктів в Україні, зокрема… Read More
У Ростові-на-Дону російський суд засудив до увʼязнення в колонії суворого режиму 23 полонених українців –… Read More
Нещодавно президент США Дональд Трамп зупиняв військову допомогу Україні. На широкий загал цей крок пояснюється… Read More
В Одесі завершено опитування «Яким ініціативам у розвитку міського простору ви віддаєте перевагу?». З'ясувалося, що… Read More
За підсумками 2024 року до бюджету Одеси надійшло понад 835 мільйонів гривень від плати за… Read More
Голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак прокоментував рішення приєднати… Read More