Лютий по-одеськи: трохи весни, середньовіччя і Нового року (фоторепортаж)

Що в одеському лютому цього року? Особливо якщо він вже добігає кінця? Трохи весни (ну майже), трохи сонця, вітер і оце саме на душі: скорботна дата. Почула сьогодні у Міському саду: «Боже невже вже два роки повномасштабної війни?!».

А ще чути на вулицях: «люди загинули», «шахеди», «заспокійливе не допомагає», «треба триматись»…  Ще багато чого можна почути про наше сьогодення. Але ж вразило більше оце: «Хоча б якоїсь радості почути-побачити, свята хочеться — такого, для душі»…

Можна все це і почути, і побачити. Бо на вулиці — та сама пора року, коли лютий вже ніяк не лютий, а та «майже весна» — з пролісками, молодою зеленню, що пробивається на клумбах і газонах…

Відомий нам вже куточок на вулиці Гоголя — сама краса — вже ніяк не зимова. До, речі, якась суто одеська, з гумором. Там й почула ще одне — природу:

— А хто вам сказав, що природа прокидається? Природа ніколи не засинає…

Ну це як кому… Як і настрій. Хто що бачить і хто як бачить.

От, наприклад, Літній театр Міського саду мене здивував знов: там все ще — Новий рік. Справжній — з ялинками та прикрасами. Жінка в мене навіть запитала: «Це ми й літо так будемо зустрічати?».

Ні, просто світове шоу триватиме до 29 лютого…

Ознаки, ознаки… Весни та зими. Інколи — навіть літа. А ще — «середньовіччя». Де шукати цю «минувшину»? Звісно, в Пасажі, де «простягається» відома вузенька-вузенька таємнича вулиця Одеси.  Тут такий затишок і тиша, що навіть хочеться по цьому старовинному куточку рідного міста прогулятися ще й ще…

А ще треба пройти й іншими куточками, придивитися в наше сьогодення напередодні весни: перші квіти, патріотичні котики, вуличні вказівники, на яких все ще неможливо прочитати назви, майстри пензля зі своїми картинами на Соборці. І рани, що отримало місто під час війни.

І головне — надія й віра.

Життя триває…

Share
Мария Котова

В журналистику пришла достаточно поздно, слишком затянулся «поиск себя». В работе над материалами придерживаюсь правила: читателю должно быть интересно, должно «цепануть». Уделяю много внимания подаче: считаю очень важным, чтобы это блюдечко получилось с достойной каемочкой. Автор четырех изданных книг прозы.

Останні статті

  • Статті

Вони втратили все і розпочали з нуля: три історії переселенців на Одещину

У селищі Бородіно ще до війни за підтримки держави був побудований соціальний Центр для постраждалих… Читати далі

2024-09-16
  • Новини

Чергою з кулемета: на Одещині військові знешкодили морську міну (відео)

На узбережжя Одещини викинуло чергову морську міну, яку було оперативно знищено українськими військовими. Про це… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Відновлення після війни: як військовий починав нове життя після поранення

14 лютого 2023 року військовий Віталій Верес отримав важке поранення під час оборони Бахмута, коли… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Будинки покинули, а калину — забрали: історія одного вимушеного переселення

Вересень. Налилася червоним кольором калина, яка є одним із символів України. Колектив обласного центру національних… Читати далі

2024-09-16
  • Новини

В Одесі та Одеській області стався землетрус: що відомо (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

16 вересня 2024 року мешканці Одеси та регіону відчули підземні поштовхи. У будинках гойдалися люстри,… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Пам’ять Володимира Панченка вшанували у Любашівці

Другого вересня, у день народження митця, якому мало виповнитися 70 років, в медіацентрі Любашівської публічної… Читати далі

2024-09-16