Статті

Чому з’являється цвіль на стінах та як її позбутися

Цвіль становить серйозну загрозу для здоров'я, а також завдає шкоди ремонту. Видалити плісняву не так вже й складно, але якщо не усунути причину, вона з'являтиметься знову і знову.

Давайте розберемось, які є способи впоратися з цвіллю на стінах і що можна зробити, щоб її більше не було.

Що викликає цвіль на стінах?

Основна причина цвілі – це вологість. В Одесі клімат помірно-морський, за класифікацією Кеппена – вологий континентальний , близький до субтропічного. Для цвілі такі умови є досить сприятливими. Потрібно стежити, щоб квартира добре провітрювалася, або користуватися спеціальними осушувачами повітря. Ціни на осушувачі повітря починаються від 1200 гривень.

Друга поширена причина появи цвілі – конденсат. Зазвичай це відбувається на зовнішніх стінах, тому що вони холодніші. Конденсат може стати ідеальним живильним середовищем для цвілі . Багато одеситів «точково» утеплюють свої стіни ззовні, щоб позбутися вогкості. Але за будівельними нормами так робити не варто — зміна фасаду має бути системною , єдиною для всієї будівлі.

Стаття на тему: Утепление квартиры изнутри и снаружи. Отвечаем на вопросы

Ще одна причина, яка часто викликає цвіль на стінах – витікання води. Якщо водопровідні труби давно не змінювали, вода може протікати в з’єднаннях. Волога потрапляє на стіни, накопичується та стає розсадником усіх видів бактерій. Поява цвілі у такій ситуації буде неминучою.

Як вивести цвіль на стінах?

Звичайно ж, можна сходити до магазину та купити спрей від цвілі. Проте, є кілька перевірених домашніх засобів . Обов’язково надягніть гумові рукавички та захисні окуляри перед застосуванням:

  • Ефірна олія чайного дерева . Це один із найбезпечніших засобів від цвілі. Він не тільки очищає, а й запобігає повторній появі спор. Розмішайте 1 чайну ложку на 1 склянку води. Добре струсніть і перелийте в пляшку з розпилювачем. Після нанесення на запліснявілі ділянки стіни дайте висохнути протягом години, а потім витріть сухою тканиною. Пляшечка ефірної олії коштує від 50 гривень
  • Харчова сода . Змішайте воду і соду 50/50, щоб вийшла паста. Нанесіть на проблемну ділянку і зішкребіть плями цвілі. Потім змішайте 2 столові ложки соди з 2 склянками води, добре струсніть і налийте в пляшку з розпилювачем. Обприскайте місце, яке ви шкрябали, та дайте засобу висохнути. Це запобіжить подальшому розмноженню цвілі

  • Оцет . Його можна наносити на плісняву не розбавляючи водою. Використовуйте тканину, щоб стерти плями. Якщо цвіль складно видалити, візьміть стару зубну щітку
  • Лимонний сік . Вичавіть сік із лимонів і змішайте з будь-яким засобом для миття посуду. Нанесіть суміш на уражену ділянку, зачекайте 5 хвилин, а потім витріть сухим рушником. Можна використовувати щітку, якщо цвіль не хоче видалятися

Не забувайте, що цвіль небезпечна для здоров’я. Вона може викликати алергію та проблеми з диханням . Якщо цвіль не прибрати, то спори можуть дратувати слизову оболонку очей, носа, шкірні покриви, горло та легені.

Як видалити цвіль з гіпсокартону?

На вологому паперовому покритті гіпсокартону цвіль поширюється досить швидко. Перш ніж починати очищення, прийміть виважене рішення – можливо, варто замінити лист гіпсокартону. Якщо поверхня листа м’яка на дотик, значить волога та пліснява вплинули на його структуру. В цьому випадку, краще витратити час на невеличкий ремонт та замінити гіпсокартон .

Зробіть розчин соди, оцту та води у співвідношенні 2:1:1. Розпорошіть на гіпсокартон і зачекайте 10 хвилин. Візьміть щітку середньої жорсткості, почистіть пляму плісняви круговими рухами. Видаліть залишки серветкою або тканиною.

Коли ви видалите спори цвілі, треба висушити гіпсокартон. Встановіть звичайний вентилятор та направте його на стіну. Може знадобитися кілька годин або доба, перш ніж стіна висохне. Купіть в будівельному магазині ґрунтівку для видалення цвілі. Нанесіть її на висохлий лист гіпсокартону для створення захисного шару.


Читайте також: Экстренная уборка — как быстро навести в квартире порядок

Фото: HaywardScore, PortersCleaning, TrueValue

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини

У Південний «на щиті» повернулися бойовий медик і навідник ПТРК

У Південному попрощалися одразу з двома загиблими воїнами - солдатом Марковським Ігорем Григоровичем і бойовим… Read More

2024-11-22
  • Новини

В Одесі автобуси на Пересип повернулися на звичний маршрут

Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More

2024-11-22
  • Новини

Ремонтні роботи в Одесі: список вулиць, де не буде світла сьогодні

У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More

2024-11-22
  • Новини

Війна, день 1003: росія випробувала в Україні нову балістичну ракету

1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More

2024-11-22
  • Новини

В Одесі жінка за кермом «Ssang Yong» переїхала пішохода

В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More

2024-11-22
  • Positive News

Анекдот дня: чого бажає Рабінович у банку

Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More

2024-11-22