Цвіль становить серйозну загрозу для здоров'я, а також завдає шкоди ремонту. Видалити плісняву не так вже й складно, але якщо не усунути причину, вона з'являтиметься знову і знову.
Розберімося, які є способи впоратися з цвіллю на стінах і що можна зробити, щоб її більше не було.
Основна причина цвілі – це вологість. В Одесі клімат помірно-морський, за класифікацією Кеппена – вологий континентальний, близький до субтропічного. Для цвілі такі умови є досить сприятливими. Потрібно стежити, щоб квартира добре провітрювалася, або користуватися спеціальними осушувачами повітря. Ціни на осушувачі повітря починаються від 1200 гривень.
Друга поширена причина появи цвілі – конденсат. Зазвичай це відбувається на зовнішніх стінах, тому що вони холодніші. Конденсат може стати ідеальним живильним середовищем для цвілі. Багато одеситів «точково» утеплюють свої стіни ззовні, щоб позбутися вогкості. Але за будівельними нормами так робити не варто — зміна фасаду має бути системною, єдиною для всієї будівлі.
Стаття на тему: Утепление квартиры изнутри и снаружи. Отвечаем на вопросы
Ще одна причина, яка часто викликає цвіль на стінах – витікання води. Якщо водопровідні труби давно не змінювали, вода може протікати в з’єднаннях. Волога потрапляє на стіни, накопичується та стає розсадником усіх видів бактерій. Поява цвілі у такій ситуації буде неминучою.
Звичайно ж, можна сходити до магазину та купити спрей від цвілі. Проте, є кілька перевірених домашніх засобів. Обов’язково надягніть гумові рукавички та захисні окуляри перед застосуванням:
Не забувайте, що цвіль небезпечна для здоров’я. Вона може викликати алергію та проблеми з диханням. Якщо цвіль не прибрати, то спори можуть дратувати слизову оболонку очей, носа, шкірні покриви, горло та легені.
На вологому паперовому покритті гіпсокартону цвіль поширюється досить швидко. Перш ніж починати очищення, прийміть виважене рішення – можливо, варто замінити лист гіпсокартону. Якщо поверхня листа м’яка на дотик, значить волога та пліснява вплинули на його структуру. В цьому випадку, краще витратити час на невеличкий ремонт та замінити гіпсокартон.
Зробіть розчин соди, оцту та води у співвідношенні 2:1:1. Розпорошіть на гіпсокартон і зачекайте 10 хвилин. Візьміть щітку середньої жорсткості, почистіть пляму плісняви круговими рухами. Видаліть залишки серветкою або тканиною.
Коли ви видалите спори цвілі, треба висушити гіпсокартон. Встановіть звичайний вентилятор та направте його на стіну. Може знадобитися кілька годин або доба, перш ніж стіна висохне. Купіть в будівельному магазині ґрунтівку для видалення цвілі. Нанесіть її на висохлий лист гіпсокартону для створення захисного шару.
Читайте також: Экстренная уборка — как быстро навести в квартире порядок
Фото: HaywardScore, PortersCleaning, TrueValue
Іноді життя підкидає ситуації, коли гроші потрібні терміново. Але що робити, якщо ваші кошти «застрягли»… Read More
Терор одеситів з боку Росії продовжується. Вечір 25 травня не став винятком. Агресори вкотре запустили… Read More
За інформацією Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, у понеділок, 26 травня 2025 року, в… Read More
Зовсім скоро вулиці міста почнуть заповнювати туристи. Саме тому ми вирішили заглянути в деякі найпопулярніші… Read More
Олександр вперше за три роки війни їхав вулицями рідного міста. Не додому. У відрядження. Тут… Read More
Ніч на неділю, 25 травня 2025 року, видалася непростою: рашисти вкотре атакували ракетами та дронами… Read More