Бронювання військовозобов’язаних працівників необхідна для того, щоб забезпечити підприємство критично важливими співробітниками в особливий період, аби забезпечити стабільне функціонування. Бронювання співробітників відбувається не тільки у воєнний час, але і у мирні часи.
Бронювання працівників — це тимчасова відстрочка призовників від військової службу під час воєнного стану та мобілізації. Бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють в органах державної влади або на критично-важливих підприємствах, в тому числі аграрії. Таким працівникам встановлено мобілізаційні завдання і їхня робота є важливою для забезпечення функціонування підприємств та тощо.
Закон України «Про мобілізаційну подготовку та мобілізацію», зокрема стаття 25 каже, що бронюванню підлягають ті, хто працює:
У разі включення працівники певних органів, підприємств, організацій, установ до переліку бронювання, вони продовжують виконувати свої посадові обов’язки під час мобілізації протягом 6 місяців. Критерії та порядок, за якими здійснюється визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Цього року уряд затвердив новий Порядок бронювання військовозобов’язаних під час дії воєнного стану. Це зазначено у постанові №76 про «Деякі питання реалізації положень Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Керівник підприємства, установи або організації подає спеціального листа з проханням у бронюванні військовозобовʼязаного працівника до районних державних адміністрацій. В цьому листі він обґрунтовує необхідність надання відстрочки працівнику для виконання завдань із задоволення потреб Збройних Сил, інших формувань та населення в умовах правового режиму воєнного стану.
У листі Міноборони від 11.03.2022 № 220/1469 зазначено, що згідно з наказом Генштабу Збройних сил України, бронюванню не підлягають:
2. Особи, які вже мають право або отримати відстрочку від мобілізації за статтею 23 Закону «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію».
Де можна отримати правову консультацію?
Для отримання консультації звертайтесь до фахівців Безоплатної правової допомоги. Це можна зробити за телефоном гарячої лінії — 0 (800) 21-31-03 (дзвінки по Україні безкоштовні) або відвідати офіс у вашому регіоні (адресу дізнавайтеся по номеру).
Читайте також:
Сьогодні, 1 липня 2025 року, на 11-й станції Великого Фонтану в Одесі урочисто відкрили оновлений… Read More
Початок реєстрації через Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) домашніх тварин викликав багато питань. Поки в… Read More
Війна кардинально змінила правила гри для українського бізнесу, особливо в південних регіонах, таких як Одеська… Read More
В Одеській області останніми днями сталося одразу кілька масштабних пожеж, які охопили житлові та господарські… Read More
Сьогодні, 1 липня 2025 року, в Одесі завершилося електронне громадське обговорення щодо перейменування парку, провулка… Read More
В Одесі завершується капітальний ремонт узвозу Блажка (раніше - Маринеско). Уже цього літа трамвай №7… Read More