Бронювання військовозобов’язаних працівників необхідна для того, щоб забезпечити підприємство критично важливими співробітниками в особливий період, аби забезпечити стабільне функціонування. Бронювання співробітників відбувається не тільки у воєнний час, але і у мирні часи.
Бронювання працівників — це тимчасова відстрочка призовників від військової службу під час воєнного стану та мобілізації. Бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють в органах державної влади або на критично-важливих підприємствах, в тому числі аграрії. Таким працівникам встановлено мобілізаційні завдання і їхня робота є важливою для забезпечення функціонування підприємств та тощо.
Закон України «Про мобілізаційну подготовку та мобілізацію», зокрема стаття 25 каже, що бронюванню підлягають ті, хто працює:
У разі включення працівники певних органів, підприємств, організацій, установ до переліку бронювання, вони продовжують виконувати свої посадові обов’язки під час мобілізації протягом 6 місяців. Критерії та порядок, за якими здійснюється визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Цього року уряд затвердив новий Порядок бронювання військовозобов’язаних під час дії воєнного стану. Це зазначено у постанові №76 про «Деякі питання реалізації положень Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Керівник підприємства, установи або організації подає спеціального листа з проханням у бронюванні військовозобовʼязаного працівника до районних державних адміністрацій. В цьому листі він обґрунтовує необхідність надання відстрочки працівнику для виконання завдань із задоволення потреб Збройних Сил, інших формувань та населення в умовах правового режиму воєнного стану.
У листі Міноборони від 11.03.2022 № 220/1469 зазначено, що згідно з наказом Генштабу Збройних сил України, бронюванню не підлягають:
2. Особи, які вже мають право або отримати відстрочку від мобілізації за статтею 23 Закону «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію».
Де можна отримати правову консультацію?
Для отримання консультації звертайтесь до фахівців Безоплатної правової допомоги. Це можна зробити за телефоном гарячої лінії — 0 (800) 21-31-03 (дзвінки по Україні безкоштовні) або відвідати офіс у вашому регіоні (адресу дізнавайтеся по номеру).
Читайте також:
В Одеській області два співробітники районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки продавали військовозобов'язаним відстрочки. Read More
У Південному попрощалися одразу з двома загиблими воїнами - солдатом Марковським Ігорем Григоровичем і бойовим… Read More
Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More
У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More
1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More