Одеса та Одеська область стали другим домом ВПО. Для багатьох українських переселенців, які втратили все через війну. Аби допомогти людям краще адаптуватися в «чужому» місті, щоразу з'являються різноманітні програми допомоги для ВПО. Що зараз пропонують в Одесі?
Діє волонтерський проект «1000 посмішок добра», в рамках якого внутрішні переселенці можуть отримати безкоштовний огляд, чистку і лікування карієсу у стоматолога. Для цього треба перейти на сайт 1000-smiles.org.ua або зателефонувати на гарячу лінію (067) 60-00-353. Обрати на сайті клініку-партнера у вашому місті та узгодити дату і час прийому. При собі мати довідку ВПО (паперова чи з «Дії») та документ, що підтверджує особу. В Одесі таку послугу надає клініка Dental Bar.
Внутрішні переселенці віком від 25 до 60 років, які проживають в Одесі та області, можуть пройти безкоштовні навчальні курси з перекваліфікації від благодійного фонду «Бути успішним»:
Також у програмі є курси:
Після закінчення курсів надаються сертифікати, інструменти та допомога в працевлаштуванні. Реєстрація у благодійному проекті:
Благодійний фонд «Бути успішним» надає освітні курси для дітей та підлітків ВПО:
З даного переліку курсів можна обрати лише один. Реєстрація — у соцмережі «Інстаграм» у шапці профілю — school_wjr.
Одеський осередок ГО «ВПО України» активно надає психологічну допомогу переселенцям на базі Міжнародного медичного корпусу. Людям пропонують вправи, котрі допомагають зняти психоемоційне напруження й відновити рівновагу, розкрити нові аспекти особистості, краще зрозуміти власні емоції.
Телефон: (099) 065-40-38.
Українці, які через війну опинилися в скрутному становищі, в тому числі і ВПО, можуть отримати разові 500 гривень на купівлю ліків і товарів медичного призначення. Щоб скористатися бонусом, треба завантажити застосунок Liki24 та авторизуватися в ньому. Далі натиснути «500 грн від фонду» у верхній частині головного меню та пройти коротку анкету. Компенсація покриває 50% вартості будь-яких ліків у застосунку. Скористатися нею можна на декілька замовлень, але сумарна компенсація не може перевищувати даної суми. Також діє обмеження у часі — використати компенсацію потрібно протягом трьох днів з моменту активації.
До редакції «Одеського життя» часто дзвонять з питанням, як відновити диплом або інші втрачені документи про вищу освіту. Тому ми нагадуємо, що, за інформацією Мінреінтеграції, документ про освіту можна сформувати в «Дії». Якщо виш вже не діє, то заяву про поновлення диплома разом з копіями диплома та додатка слід направити поштою до Міністерства освіти і науки України за адресою:
Також інформацію про свій диплом ви можете знайти на основі даних з Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО). Якщо диплом видано раніше 2000 року або інформація про нього відсутня у базі, то для підтвердження виш може використати його копію, архівну довідку про навчання чи виписку з журналу видачі документів.
Інформацію взято з відкритих джерел та соцмереж
Американські ЗМІ поширюють припущення про можливу передачу під контроль Росії стратегічних об’єктів в Україні, зокрема… Read More
У Ростові-на-Дону російський суд засудив до увʼязнення в колонії суворого режиму 23 полонених українців –… Read More
Нещодавно президент США Дональд Трамп зупиняв військову допомогу Україні. На широкий загал цей крок пояснюється… Read More
В Одесі завершено опитування «Яким ініціативам у розвитку міського простору ви віддаєте перевагу?». З'ясувалося, що… Read More
За підсумками 2024 року до бюджету Одеси надійшло понад 835 мільйонів гривень від плати за… Read More
Голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак прокоментував рішення приєднати… Read More