Одеса та Одеська область стали другим домом ВПО. Для багатьох українських переселенців, які втратили все через війну. Аби допомогти людям краще адаптуватися в «чужому» місті, щоразу з'являються різноманітні програми допомоги для ВПО. Що зараз пропонують в Одесі?
Діє волонтерський проект «1000 посмішок добра», в рамках якого внутрішні переселенці можуть отримати безкоштовний огляд, чистку і лікування карієсу у стоматолога. Для цього треба перейти на сайт 1000-smiles.org.ua або зателефонувати на гарячу лінію (067) 60-00-353. Обрати на сайті клініку-партнера у вашому місті та узгодити дату і час прийому. При собі мати довідку ВПО (паперова чи з «Дії») та документ, що підтверджує особу. В Одесі таку послугу надає клініка Dental Bar.
Внутрішні переселенці віком від 25 до 60 років, які проживають в Одесі та області, можуть пройти безкоштовні навчальні курси з перекваліфікації від благодійного фонду «Бути успішним»:
Також у програмі є курси:
Після закінчення курсів надаються сертифікати, інструменти та допомога в працевлаштуванні. Реєстрація у благодійному проекті:
Благодійний фонд «Бути успішним» надає освітні курси для дітей та підлітків ВПО:
З даного переліку курсів можна обрати лише один. Реєстрація — у соцмережі «Інстаграм» у шапці профілю — school_wjr.
Одеський осередок ГО «ВПО України» активно надає психологічну допомогу переселенцям на базі Міжнародного медичного корпусу. Людям пропонують вправи, котрі допомагають зняти психоемоційне напруження й відновити рівновагу, розкрити нові аспекти особистості, краще зрозуміти власні емоції.
Телефон: (099) 065-40-38.
Українці, які через війну опинилися в скрутному становищі, в тому числі і ВПО, можуть отримати разові 500 гривень на купівлю ліків і товарів медичного призначення. Щоб скористатися бонусом, треба завантажити застосунок Liki24 та авторизуватися в ньому. Далі натиснути «500 грн від фонду» у верхній частині головного меню та пройти коротку анкету. Компенсація покриває 50% вартості будь-яких ліків у застосунку. Скористатися нею можна на декілька замовлень, але сумарна компенсація не може перевищувати даної суми. Також діє обмеження у часі — використати компенсацію потрібно протягом трьох днів з моменту активації.
До редакції «Одеського життя» часто дзвонять з питанням, як відновити диплом або інші втрачені документи про вищу освіту. Тому ми нагадуємо, що, за інформацією Мінреінтеграції, документ про освіту можна сформувати в «Дії». Якщо виш вже не діє, то заяву про поновлення диплома разом з копіями диплома та додатка слід направити поштою до Міністерства освіти і науки України за адресою:
Також інформацію про свій диплом ви можете знайти на основі даних з Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО). Якщо диплом видано раніше 2000 року або інформація про нього відсутня у базі, то для підтвердження виш може використати його копію, архівну довідку про навчання чи виписку з журналу видачі документів.
Інформацію взято з відкритих джерел та соцмереж
Міський голова Одеси Геннадій Труханов отримав подяку від командування Третьої окремої штурмової бригади. Відзнаку вручили… Read More
Напевно, більшість людей люблять бути душею компанії. Є різні способи привернути до себе увагу і… Read More
Албанці, як і представники інших народів Нижнього Придунав'я, переживали різні часи. Були й ситі роки,… Read More
У місті Вилкове Ізмаїльського району під час громадських слухань зі стратегічної екологічної оцінки сталося надзвичайне… Read More
Вибір між орендою та розстрочкою житла — поширене питання серед тих, хто прагне жити в… Read More
В Одеській області підбили підсумки Національного мультитесту-2025. Пишатися є чим: 190 учасників набрали 200 балів… Read More