Статті

Знамениті одесити: як Олександр Безредка зробив кар’єру в інституті Пастера в Парижі

8 квітня 1870 року в Одесі народився найбільший французький імунолог та мікробіолог Олександр Безредка. Він займався проблемами імунітету та місцевої імунізації, а запропоновані ним методи використовуються в медицині досі.

Вченого не приймали на навчання у Москві і Київі, бо був євреєм

Народився Безредка в сім’ї єврейського літератора, який писав під псевдонімом Е. Іш-Но`омі. Після закінчення гімназії майбутній учений вступив до Новоросійського університету, на кафедру природничих наук фізико-математичного факультету. В університеті він захопився хімією, і його перші наукові розробки були зроблені під керівництвом видатного хіміка Миколи Зелінського, а за публікацію однієї зі своїх робіт Безредка був удостоєний золотої медалі.

Закінчивши університет в Одесі, Безредка хотів продовжити навчання в київському чи московському університеті, проте там обов’язковою умовою для вступу став перехід у християнство. І Безредка поїхав до Парижа, де його без іспитів прийняли одразу на другий курс медичного факультету Сорбонни.

Одесит Безредка закінчив Сорбонну і зробив кар’єру в Парижі

Пізніше Безредка працював в інституті Пастера під керівництвом Іллі Мечникова, отримав професорське звання і пізніше став заступником директора інституту. При цьому вчений ніколи не залишав зв’язку із вітчизняною наукою.

Безредка займався вивченням імунних процесів і проблем анафілактичного шоку (цей термін ввів у медичний лексикон саме він). Крім того, вчений розробив безпечний метод введення сироваток, який використовують і зараз, він зветься «метод Безредкі». Цей метод застосовують проти правця, черевного тифу, дизентерії, холери, сибірки, віспи, стрептокока та стафілокока.

В останні роки життя вчений займався проблемами боротьби з онкологічними захворюваннями та пошуком специфічної вакцини проти пухлин. Помер Олександр Безредка у 70-річному віці 28 лютого 1940 року в Парижі, де його поховали.

Читайте також:

Share
Ирина Сорокина

Начинала свою деятельность в далеком 1989 году корректором в редакции «Вечерней Одессы». Через несколько лет стала литературным редактором, работала во всеукраинском журнале «Пассаж». И наконец, доросла до корреспондента газеты «Одесская жизнь». Моя журналистская «парафия» — материалы по культуре и истории.

Останні статті

  • Новини

Прогноз погоди: до чого готуватись одеситам 19 вересня

За інформацією Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, у четвер, 19 вересня 2024 року, в… Читати далі

2024-09-18
  • Новини

В Україні можливий потужний землетрус – він захопить і Одесу: прогноз

Кандидат геологічних наук Сергій Кадурін не виключає, що в Україні може статися сильний землетрус, який… Читати далі

2024-09-18
  • Новини

Одеські школярі отримуватимуть по 10 тисяч: хто і коли

В Одесі школярі, чиї батьки загинули, захищаючи Україну від російських окупантів, щороку отримуватимуть від міста… Читати далі

2024-09-18
  • Новини

Одеська Книжка називатиметься інакше (відеофакт)

Хвиля дерусифікації, що захлеснула Одесу, дісталася і до знаменитого Книжкового ринку (він же – Книжка).… Читати далі

2024-09-18
  • Новини

Одеська міськрада виділила на допомогу ЗСУ сотні мільйонів гривень

Одеська міська рада у ході сесії, що відбулася сьогодні, 18 вересня 2024 року, виділила понад… Читати далі

2024-09-18
  • Новини

В Одесі відремонтують узвіз Марінеско: коли почнуть ремонт і скільки він триватиме

Сьогодні, 18 вересня 2024 року, на черговій сесії Одеської міськради ухвалили рішення щодо ремонту злощасного… Читати далі

2024-09-18