Статті

110 років тому загинув талановитий одеський авіатор Абрамович

24 квітня 1913 року загинув один із піонерів авіації одесит Всеволод Абрамович — новатор і винахідник. Він удосконалив біплан та встановив на ньому кілька рекордів, зокрема, здійснив переліт з пасажиром на відстань 1500 кілометрів.

Народився Всеволод Абрамович в Одесі в 1890 році в сім’ї літераторів — він був сином єврейського поета Михайла Абрамовича і онуком класика єврейської літератури Менделе Мойхер-Сфоріма. Після гімназії закінчив Шарлоттенберзький політехнічний інститут у Німеччині, авіаційну школу «Товариства апаратів Райт» і залишився при ній інструктором.

 У 1911 році авіатор винайшов прилад для визначення повітряної швидкості. Цього ж року Абрамовича було визнано одним із найкращих інструкторів Німеччини, а багато його учнів стали відомими льотчиками.

Але на той час літаки «Райт» застаріли і літати на них було небезпечно. У Абрамовича в польоті вони неодноразово виходили з ладу, а одного разу апарат мало не розвалився в повітрі. Абрамович почав модернізувати літаки цієї марки, і в результаті його роботи біплан Райт-Абрамович став принципово новим літаком.

У 1912 році під час авіаційних змагань у Берліні Абрамович встановив на нових літаках кілька авіаційних рекордів. Одним із них був рекорд висоти з пасажиром — 2100 метрів. Крім того, Абрамович поставив світовий рекорд тривалості польоту із чотирма пасажирами, який тривав 45 хвилин 57 секунд, що на 27 хвилин перевищувало попередній рекорд німецького авіатора Райтцеля. У Німеччині навіть було встановлено приз імені Абрамовича у 1000 марок — тому, хто здійснить політ за сильного вітру.

24 квітня 1913 року Всеволод Абрамович загинув при приземленні з вини своєї учениці княгині Шаховської, яка виконувала самостійний політ з інструктором. Абрамовичу було лише 22 роки.

Джерела: odesskiy.com, Вікіпедія

Читайте також:

Share
Ирина Сорокина

Начинала свою деятельность в далеком 1989 году корректором в редакции «Вечерней Одессы». Через несколько лет стала литературным редактором, работала во всеукраинском журнале «Пассаж». И наконец, доросла до корреспондента газеты «Одесская жизнь». Моя журналистская «парафия» — материалы по культуре и истории.

Останні статті

  • Статті

Розвивається попри війну: біля Рені та на Дунаї розпочали масштабне будівництво

Минулого місяця депутати Ренійської міськради ухвалили чергові рішення про виділення ділянок землі на березі Дунаю… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

Ресторан McDonald`s у центрі Одеси скоро закриють – названо причину

Один із ресторанів швидкого харчування McDonald`s в Одесі, розташований по вулиці Дерибасівській, 23 у будинку-пам'ятнику… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

«Українське ППО б’є по житлових кварталах»: як росіяни виправдовують свої військові злочини

Російські пропагандисти поширюють черговий фейк про те, що українська ППО нібито б'є по своїх житлових… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

В Одесі зробили платними дві сотні паркомісць навколо відомого парку

В Одесі стануть платними майже 200 місць для паркування навколо парку Перемоги. Надходження від зборів… Читати далі

2024-09-19
  • Новини партнерів

Де роздрукувати книгу в Україні

Необхідність роздрукувати книгу знайома багатьом: викладачам та студентам, вчителям та батькам школярів, молодим вченим та… Читати далі

2024-09-19
  • Статті

Як самостійно дізнатися про землетрус наперед

Нещодавно "Одеське життя" розповіло про кілька аспектів землетрусу, що жахнув увесь світ, у Туреччині. А… Читати далі

2024-09-19