У мирний час понад 37% баштанних культур вирощувалися в Херсонській області, також займалися виробництвом у Миколаєві. На прилавках кавуни та дині з цих регіонів з'являлися вже у другій половині липня. На Одещині ягоди дозрівали лише до кінця серпня. Їх привозять аграрії з Овідіополя, Кілії, Ізмаїла, Троїцького та Біляївки. Але через війну, окупацію та бойові дії у південних регіонах у 2022 році Україна зіткнулася з дефіцитом баштанних.
2023 року ситуація з баштанними в Україні не змінилася. Через мінування полів та підрив Каховської ГЕС посівна кампанія в Херсонській області та в деяких частинах Миколаївської так і не розпочалася. Однак ще навесні у Верховній Раді заявили, що 2023 року кавуни та дині сіятимуть в Одеському регіоні. І ось на початку липня Одеська обласна військова адміністрація підтвердила цю інформацію оголосивши, що наші аграрії відвели під баштанні культури 3200 га землі: з них 2500 — під кавуни, 700 га — під медові одеські дині. А днями голова Одеської ОВ Олег Кіпер показав у соціальних мережах фото, як на полях підростають кавуни.
Так, за словами заступника міністра аграрної політики та продовольства Тараса Висоцького, кавуни стануть доступнішими, ніж минулого року. Але незважаючи на це, дефіцит відчуватиметься через брак обсягів, які покриють імпортом із Туреччини, Румунії Молдови, Іспанії. Але це вплине на вартість плодів, у середньому ціна складатиме десь 35-40 гривень за кілограм. Вже зараз кавун із Туреччини — 50 гривень за кілограм, а з Румунії — 45 гривень.
Минулого тижня на одеських прилавках вже почали з’являтися перші партії кавунів та динь. Кажуть, що їх привезли з місцевих господарств. Але масовіший продаж почнеться на початку серпня, тоді може бути і знизиться ціна на фрукт. Тоді заради інтересу, журналіст «Одеського життя» вирушив із ревізією на місцеві ринки та супермаркети. І що ми впізнали?
На сьогоднішній день асортимент баштанних невеликий, але все ж таки є. На «Привозі», «Черемушках», «Київському» та стихійних ринках ціна за кавуни варіюється від 20 до 30 гривень за кілограм, дині від 50 до 60 гривень за кілограм, побиті плоди — 30 гривень за кілограм. Як нам розповіли продавці, везуть їх із Біляївки, Усатова, Овідіополя, а також із Кривого озера та села Шевченкове у Миколаївській області.
У супермаркетах і магазинах ціни на баштанні майже такі самі. Наприклад, у «Таврії В» кавуни – від 29,90 (Україна) до 42,90 («Органічний») за кілограм, дині – від 64,90 до 69,90 гривень за кілограм. У «Сільпо» ціни не відрізняються, проте можна потрапити на знижки: звичайний кавун – від 29,99 гривень за кілограм (був 34,99 гривень), сорт «Органік» – 39,99 гривень за кілограм, «Вогник» – 44, 99 гривень за кілограм та «Амал» за ціною 78,99 гривень за один кілограм.
Немає поки що кавунів в «Обжорі», а ось асортимент динь, мабуть, найширший. Якщо походити по магазинах можна знайти сорти «Канталупі» та «Амал» — по 79,50 за кілограм та «Колгоспницю» — 69,50 гривень за кілограм. Найнижча ціна на український кавун в «АТБ»: у супермаркетах він зараз 24,95 гривні за кілограм, замість 31,96 гривні та диня «1 сорт» — 65,95 гривні за кілограм. У «Копійці» в асортименті лише диня «Амал» — 69,90 за кілограм та диня «Жовта» — 59,90 гривень за кілограм.
Залежно від сорту та розміру фрукта ціна на ринках та в магазинах варіювалася:
Анастасія Єпурь, фото авторки
Ніч на неділю, 7 липня 2025 року, стала черговою «гучною» вночі для мешканців Одеси та… Read More
Тиждень за тижнем – наче мить за миттю... От так і складається з тих миттєвостей… Read More
У понеділок, 7 липня 2025 року, синоптики Гідрометцентру Чорного та Азовського морів прогнозують в Одесі… Read More
«Сталеві шрами Одеси. Голос міста, що вистояло» – ось така назва фотовиставки, що відкрилась просто… Read More
Ми вже писали, що учасники голосування на сайті Одеської міськради висловилися проти перейменування Канатного провулка… Read More
Фонтани Одеси – це не лише естетика, прохолода в спеку й ідеальні локації для селфі.… Read More