Святкові дні з їх рясним харчуванням, з копченостями та солодощами і вживання алкогольних напоїв часто супроводжуються печією. Ми пропонуємо кілька простих рецептів, щоб позбутися печії легко і просто.
Печією називається відчуття печіння за грудиною, яке поширюється по стравоходу. Найчастіше печія з’являється у схильних до неї людей внаслідок неправильного харчування – їжі всухом’ятку, на ходу, зловживання кавою, міцним чаєм, алкоголем.
Вода. Простий і доступний засіб від печії – випити склянку звичайної теплої води. Це допоможе знизити кислотність та зменшити печіння. Головне — випити її сидячи або стоячи і не лягати після цього.
Сода. Розчиніть 1/2 чайної ложки соди на 200 мл води, випийте дрібними ковтками. Застосовуйте соду лише за потребою. При цьому слід врахувати, що вживати соду при печії протипоказано людям, які страждають на артеріальну гіпертензію і хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту.
Активоване вугілля. Воно прибере зі шлунку надлишки кислоти, і печія припиниться. Розтовчіть 10 пігулок, розчиніть їх у 100-150 мл молока і випийте одним ковтком. Однак слід пам’ятати, що вживання активованого вугілля може вплинути на роботу кишечника, тому вживати засіб постійно небажано.
Мигдаль має здатність нейтралізувати шлунковий сік. Якщо печія турбує вас часто, з’їжте, ретельно пережовуючи, 5-10 горішків. Печія зникне за кілька хвилин.
Мед. Природний лікар ідеально усуне дискомфорт у шлунку. Для боротьби з нападом печії випийте склянку теплого молока з розчиненою у ньому ложкою меду.
Молоко. Молоко можна пити без добавок. Усього 100-200 мл допоможуть нейтралізувати підвищену кислотність шлунка.
Раніше ми розповідали, які симптоми має цироз печінки та як його лікують.
Картопляний сік. Знімає відчуття печіння та покращує загальний стан при гастриті з підвищеною кислотністю. Для приготування картопляного фрешу промийте та очистіть три картоплини, натріть їх на тертці та відіжміть сік через марлю. Дайте соку настоятися 2-3 хвилини, але не довше. Сік можна пити у чистому вигляді або розбавляти з іншими соками.
Ромашковий чай. Трав’яний чай можна приготувати, заливши 3 столові ложки сухих квіток склянкою окропу. Чай має настоятися 20 хвилин перш ніж його можна буде пити.
Настій м’яти. При появі ознак печії залийте чайну ложку сушеної м’яти склянкою окропу і дайте настоятися. Пийте теплий настій невеликими ковтками.
Для того щоб печія не турбувала вас часто, пам’ятайте такі поради:
Якщо печія турбує вас регулярно, частіше разу на тиждень, зверніться до лікаря, щоб запобігти хворобам шлунково-кишкового тракту.
Фото: delo.ua
Раніше ми розповідали про те, на які ліки ми марно витрачаємо гроші.
Нещодавно Верховна Рада ухвалила так званий закон про дрова, який передбачає посилення покарання за зберігання,… Read More
До початку широкомасштабної війни спільнота професійних художників Ізмаїльського району вела активну діяльність – проводили Всеукраїнські… Read More
Ми звикли думати, що логопеди потрібні тільки дітям. Але й дорослим може бути корисно звернутися… Read More
Синоптики Гідрометцентру Чорного та Азовського морів прогнозують на завтрашній день, п'ятницю, 15 листопада 2024 року,… Read More
Фен для волосся – незамінний пристрій як у салоні краси, так і вдома. Висушити волосся,… Read More
Скандал довкола припинення фінансування дитячих будинків у 2025 році викликав бурхливу реакцію в суспільстві. Екс-керівниця… Read More