21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи в Україні — одне із знакових державних свят, встановлене на честь початку двох революцій: 2004 та 2013 років. Цьогоріч переходимо вже у другий десяток від дня Революції Гідності та згадуємо події, які вплинули на життя кожного українця.
День Гідності та Свободи було встановлено указом президента України Петра Порошенка №872/2014 «Про День Гідності та Свободи» від 13 листопада 2014 року.
Він фактично став наступником Дня Свободи, який відзначали 22 листопада з 2005 до 2011 року на честь Помаранчевої революції. День свободи заснував президент Віктор Ющенко у 2005 році на честь Помаранчевої революції, внаслідок якої Янукович зазнав поразки у третьому турі виборів.
Потім це свято було скасовано указом екс-президента Віктора Януковича, який ухвалив рішення відзначати День соборності та свободи 22 січня.
21 листопада 2013 року, на майдані Незалежності в Києві вийшли кілька сотень людей, щоб висловити свій протест проти рішення влади, яке загрожувало Україні втратою незалежності та перекреслювало її європейське майбутнє.
Того листопадового вечора ніхто не здогадувався, що в історії не лише України, а й усього світу починається новий етап і що події, які відбуватимуться наступні 94 дні – перший крок на шляху до драматичних геополітичних змін. Їхнім тригером стало продовження боротьби українського народу, яка велася не за матеріальні блага чи владу, а духовні цінності – Гідність та Свободу.
Декілька фактів про ті події:
В Одесі прихильники євроінтеграції України вирішили зібратися 22 листопада 2013 року біля пам’ятника Пушкіну на Приморському бульварі. Місце було обрано свідомо, мітингувальники використали банер із зображенням поета Олександра Пушкіна та його цитатою про Одесу: “Тут все Європою дихає, віє…”.
Нині ж, через десятиліття, думки українських патріотів про поета розділилися. Частина, як і раніше, вважає його “співаком свободи”, лібералом та прихильником європейських цінностей.
Інші ж переглянули своє ставлення до Пушкіна, вважають тепер його прислужником російської імперської ідеології, а будь-які згадки про нього — мітками “російського світу”.
Найближчим часом одеські депутати планують розглянути питання про перейменування вулиці Пушкінської та демонтаж чи перенесення пам’ятника Пушкіну. А долю пам’ятника поетові на Думській площі має вирішити громадськість шляхом онлайн-голосування.
В Одесі можуть розпочати примусову евакуацію неправильно припаркованих авто вже у травні. Водіям доведеться сплачувати… Read More
Розвиток промислових квадрокоптерів тісно пов'язаний із зростанням потреби в ефективній та безпечній розвідці місцевості, інспекції… Read More
В Одесі після зимової консервації знову запрацював фонтан на Театральній площі біля Оперного театру. Його… Read More
Завтра, 4 квітня, в Одесі на Соборній площі розпочнеться демонтаж дитячого майданчика. Про це попереджає… Read More
У п'ятницю, 4 квітня 2025 року, в Одесі та Одеській області очікується відносно тепла погода… Read More
Громадська організація «Деколонізація. Україна» оновила перелік населених пунктів, які, на думку активістів, необхідно перейменувати у… Read More