Новости

Мінекоенерго відстояло у суді право доступу жителів Одеси до моря

Шостий апеляційний адміністративний суд заборонив утричі зменшувати протяжність морського узбережжя Одеси.

Про це повідомляє пресслужба Мінекоенерго.

Шостий апеляційний адміністративний суд на засіданні 14 січня задовольнив апеляційну скаргу Міністерства енергетики та захисту довкілля, скасував рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 26.09.2019 та відмовив у задоволенні позову ТОВ «Інагро Групп».

Спір виник внаслідок непогодження Мінекоенерго проекту землеустрою щодо організації і встановлення меж територій земель водного фонду та водоохоронної зони уздовж Чорного моря у м. Одеса.

У зв’язку з цим Товариство з обмеженою відповідальністю «Інагро групп» звернулось до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Міністерства екології та природних ресурсів України, за участю третьої особи Департаменту комунальної власності Одеської міської ради, про визнання протиправними дій Міністерства екології та природних ресурсів України по відкликанню ним погодження «Проекту землеустрою щодо організації і встановлення меж територій земель водного фонду та водоохоронної зони уздовж Чорного моря та території м. Одеси» та поновлення дії погодження зазначеного проекту, наданого Міністерством екології та природних ресурсів України ще у 2018 році.

Причиною відкликання погодження є те, що проект фактично зменшив би протяжність морського узбережжя міста з 210 гектарів до 70, внаслідок чого було б обмежено громадянам доступ до моря.

Нагадаємо, рішеннями Окружного адміністративного суду м. Києва від 26.09.2019 у справі № 640/10313/19 позов Товариства було задоволено частково, визнано протиправними дії Міністерства екології та природних ресурсів України по відкликанню ним погодження проекту.

Не погоджуючись з таким рішенням, Мінекоенерго звернулось до Шостого апеляційного адміністративного суду із скаргою, яку й було сьогодні повністю задоволено.

Слід зазначити, що згідно із Законом України від 2 грудня 2010 року № 2740-VI «Про внесення змін до Водного і Земельного кодексів України щодо прибережних захисних смуг прибережна захисна смуга може бути лише у державній чи комунальній власності та має складати не менше 100 метрів від урізу води.

До 2011 року Водний кодекс не містив у собі норми про те, що земля прибережних захисних смуг може перебувати виключно в державній або комунальній власності.

Фото: Світлани Матвієнко

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новости

Удар баллистикой по Одессе: что известно (ОБНОВЛЯЕТСЯ)

Вечером, 23 мая, около 20:40 россияне снова атаковали Одессу. В городе был слышен взрыв, похожий… Read More

23-05-2025 в 20:57
  • Новости

Зонтик не помешает: прогноз погоды в Одессе на субботу, 24 мая

В субботу, 24 мая 2025 года, в Одессе и Одесской области ожидается достаточно теплая погода… Read More

23-05-2025 в 20:33
  • Positive News

Пес директора Одесского зоопарка нашелся. Он потерялся неделю назад во время дроновой атаки

В Одессе нашли собаку директора зоопарка, которая исчезла во время удара дрона по жилому дому.… Read More

23-05-2025 в 19:33
  • Статьи

Мир в обмен на территории. Согласны ли с этим одесситы? (видео)

Одним из требований РФ для прекращения войны является признание Украиной временно оккупированных территорий российскими. "Одесская… Read More

23-05-2025 в 18:44
  • Статьи

Атомщик на пенсии: село, свои чипсы и рассказы о ядерной энергии школьникам

72-летний пенсионер Александр Архипенко 43 года проработал в ядерной энергетике. Ликвидировал аварию на ЧАЭС. С… Read More

23-05-2025 в 16:36
  • Новости

Мазут вблизи одесского курорта: что говорят экологи

Об этом говорится в сообщении  на официальной странице экоинспекции в Фейсбук. 24 января 2025 года… Read More

23-05-2025 в 15:31