Новости

Мінекоенерго відстояло у суді право доступу жителів Одеси до моря

Шостий апеляційний адміністративний суд заборонив утричі зменшувати протяжність морського узбережжя Одеси.

Про це повідомляє пресслужба Мінекоенерго.

Шостий апеляційний адміністративний суд на засіданні 14 січня задовольнив апеляційну скаргу Міністерства енергетики та захисту довкілля, скасував рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 26.09.2019 та відмовив у задоволенні позову ТОВ «Інагро Групп».

Спір виник внаслідок непогодження Мінекоенерго проекту землеустрою щодо організації і встановлення меж територій земель водного фонду та водоохоронної зони уздовж Чорного моря у м. Одеса.

У зв’язку з цим Товариство з обмеженою відповідальністю «Інагро групп» звернулось до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Міністерства екології та природних ресурсів України, за участю третьої особи Департаменту комунальної власності Одеської міської ради, про визнання протиправними дій Міністерства екології та природних ресурсів України по відкликанню ним погодження «Проекту землеустрою щодо організації і встановлення меж територій земель водного фонду та водоохоронної зони уздовж Чорного моря та території м. Одеси» та поновлення дії погодження зазначеного проекту, наданого Міністерством екології та природних ресурсів України ще у 2018 році.

Причиною відкликання погодження є те, що проект фактично зменшив би протяжність морського узбережжя міста з 210 гектарів до 70, внаслідок чого було б обмежено громадянам доступ до моря.

Нагадаємо, рішеннями Окружного адміністративного суду м. Києва від 26.09.2019 у справі № 640/10313/19 позов Товариства було задоволено частково, визнано протиправними дії Міністерства екології та природних ресурсів України по відкликанню ним погодження проекту.

Не погоджуючись з таким рішенням, Мінекоенерго звернулось до Шостого апеляційного адміністративного суду із скаргою, яку й було сьогодні повністю задоволено.

Слід зазначити, що згідно із Законом України від 2 грудня 2010 року № 2740-VI «Про внесення змін до Водного і Земельного кодексів України щодо прибережних захисних смуг прибережна захисна смуга може бути лише у державній чи комунальній власності та має складати не менше 100 метрів від урізу води.

До 2011 року Водний кодекс не містив у собі норми про те, що земля прибережних захисних смуг може перебувати виключно в державній або комунальній власності.

Фото: Світлани Матвієнко

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Последние статьи

  • Новости партнеров

Выведи домашний интернет на новый уровень с тарифом «Экспресс Безлим 500 Мбит за 149 UAH/мес»

Веерные или ремонтные отключения света не помешают пользованию интернетом. Чтобы и в дальнейшем оставаться онлайн… Читать далее

2024-09-20
  • Новости

Рада переименовала 10 городов Украины и 2 поселка в Одесской области

Верховная Рада на заседании 19 сентября поддержала переименование 328 населённых пунктов в Украине. Среди них… Читать далее

2024-09-20
  • Новости

В Одесской области от взрыва зарядки для телефона пострадал двухлетний ребенок

В одном из жилых домов Белгорода-Днестровского взорвалось зарядное устройство для телефона, что вызвало пожар. Рядом… Читать далее

2024-09-20
  • Новости

Котельные Одесской области будут работать независимо от природного газа

Сейчас Одесская область готова к отопительному сезону на 93%. Продолжается процесс обеспечения генераторами объектов водоснабжения… Читать далее

2024-09-20
  • Новости партнеров

Топ-5 футбольных лиг мира: обзор сильнейших чемпионатов

Футбол – игра миллионов, и лучшие лиги мира привлекают внимание болельщиков со всех уголков планеты. Читать далее

2024-09-20
  • Новости

В Одессе расширили программу помощи молодым учителям: кто получит ежемесячные премии

Чтобы поощрить к работе в учебных заведениях молодых педагогов, в Одессе продолжаться ежемесячные муниципальные выплаты… Читать далее

2024-09-20