Новости

Мінекоенерго відстояло у суді право доступу жителів Одеси до моря

Шостий апеляційний адміністративний суд заборонив утричі зменшувати протяжність морського узбережжя Одеси.

Про це повідомляє пресслужба Мінекоенерго.

Шостий апеляційний адміністративний суд на засіданні 14 січня задовольнив апеляційну скаргу Міністерства енергетики та захисту довкілля, скасував рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 26.09.2019 та відмовив у задоволенні позову ТОВ «Інагро Групп».

Спір виник внаслідок непогодження Мінекоенерго проекту землеустрою щодо організації і встановлення меж територій земель водного фонду та водоохоронної зони уздовж Чорного моря у м. Одеса.

У зв’язку з цим Товариство з обмеженою відповідальністю «Інагро групп» звернулось до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Міністерства екології та природних ресурсів України, за участю третьої особи Департаменту комунальної власності Одеської міської ради, про визнання протиправними дій Міністерства екології та природних ресурсів України по відкликанню ним погодження «Проекту землеустрою щодо організації і встановлення меж територій земель водного фонду та водоохоронної зони уздовж Чорного моря та території м. Одеси» та поновлення дії погодження зазначеного проекту, наданого Міністерством екології та природних ресурсів України ще у 2018 році.

Причиною відкликання погодження є те, що проект фактично зменшив би протяжність морського узбережжя міста з 210 гектарів до 70, внаслідок чого було б обмежено громадянам доступ до моря.

Нагадаємо, рішеннями Окружного адміністративного суду м. Києва від 26.09.2019 у справі № 640/10313/19 позов Товариства було задоволено частково, визнано протиправними дії Міністерства екології та природних ресурсів України по відкликанню ним погодження проекту.

Не погоджуючись з таким рішенням, Мінекоенерго звернулось до Шостого апеляційного адміністративного суду із скаргою, яку й було сьогодні повністю задоволено.

Слід зазначити, що згідно із Законом України від 2 грудня 2010 року № 2740-VI «Про внесення змін до Водного і Земельного кодексів України щодо прибережних захисних смуг прибережна захисна смуга може бути лише у державній чи комунальній власності та має складати не менше 100 метрів від урізу води.

До 2011 року Водний кодекс не містив у собі норми про те, що земля прибережних захисних смуг може перебувати виключно в державній або комунальній власності.

Фото: Світлани Матвієнко

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новости

Опасный берег за 50 гривен: въезд к морю в Санжейке стал платным 

В Санжейке, популярном месте для любителей морских видов, теперь въезд к побережью стал платным. На… Read More

09-07-2025 в 12:31
  • Новости

Заместитель одесского экс-военкома Борисова «забыл» задекларировать элитную недвижимость

Национальное агентство по предупреждению коррупции (НАПК) выявило признаки недостоверного декларирования у бывшего заместителя начальника Одесского… Read More

09-07-2025 в 11:29
  • Новости

Война, день 1232: ночью украинская ПВО обезвредила рекордное количество дронов

В среду, 9 июля 2025 года, начались 1232-е сутки широкомасштабной вооруженной агрессии РФ против Украины.… Read More

09-07-2025 в 10:24
  • Новости

Ремонтные работы в Одессе: список улиц, где не будет света сегодня

В среду, 9 июля 2025 года, десятки одесских улиц останутся без света до вечера из-за… Read More

09-07-2025 в 09:31
  • Новости

Документ обязателен: Кабмин изменил правила перевозки животных в автобусах

Кабинет Министров Украины утвердил единые правила перевозки животных в автобусах. Новые требования зависят от размера… Read More

09-07-2025 в 08:33
  • Новости

Тепло для Венди: Одесский зоопарк получит новую систему отопления

Для отопления Одесского зоопарка из городского бюджета выделено 5 миллионов гривен на приобретение нового твердотопливного… Read More

09-07-2025 в 07:34