Міністерка освіти і науки Ганна Новосад представила «To do list» змін, які плануються впровадити у сферах освіти та науки в межах трьох часових проміжків — до кінця 2019 року, впродовж 2020 року та загалом протягом наступних 5 років.
Ганна Новосад
Про це пише Урядовий портал.
Зокрема, захід відбувся на базі сучасного дитячого садка у смт Обухівка, Дніпропетровської області, сьогодні, 8 листопада.
— Маємо розвивати ті компетентності, отримувати ті знання, які є необхідними в сучасному світі. Ми, як прфільне міністерство, своїм завданням бачимо вибудовуванням цілісної системи, яка на кожному з рівнів може підхопити людину і дати їй ті можливості і ті навички, необхідні для успішного професійного та особистого життя, — наголосила Ганна Новосад.
За її словами, важливу увагу приділено розвитку дошкільної освіти. Серед завдань до кінця 2019-го та на 2020 рік формування переліку особистих якостей та умінь дитини після дитсадка, скорочення черги до дошкільних закладів, проведення дослідження якості дошкільної освіти.
— Одна з найамбітніших цілей — забезпечити доступ до дошкільної освіти. Спільно з місцевими органами влади ставимо за ціль або побудувати, або реконструювати 100 дитячих садочків, — підкреслила Міністерка і додала, що через 5 років кожна дитина як у сільській місцевості, так і у місті повинна мати доступ до дошкільної освіти. Також Міністерство працюватиме і над тим, щоб працівники дошкільних закладів мали достойну оплату праці.
Ганна Новосад повідомила, що реформа шкільної освіти та імплементація Нової української школи продовжуватиметься.
— Завданням нашого Уряду буде завершення змін в початковій школі. Але не менш амбітне завдання — ці зміни перенести і почати в базовій школі – 5-9 класі. І цей виклик складніший ніж в 1-4 класах, оскільки мова йде про більшу кількість вчителів, вчителів предметників, про більшу кількість класів, — зазначила вона.
Завданнями до кінця 2019-го та на 2020 рік: внести на розгляд Парламенту законопроект «Про повну загальну середню освіту», запровадження вже в грудні цього року практики пояснення дітям про різні професії — профорієнтація, впровадження ел-підручників, створення 250 нових STEM лабораторій та 25 лабораторій роботохніки. Крім того, ціль – побудова, або відновлення 100 сучасних шкіл.
Важливим є питання доступу до освіти для українців у зоні збройного конфлікту. Міністерство працює над створенням ел-матеріалів для дистанційної освіти для дітей з ТОТ. Планується психологічний супровід для шкіл у сірій зоні та школярів та студентів з ТОТ. Крім того, за словами Ганни Новосад, потрібно збільшувати можливості для вступу дітей з тимчасово окупованих територій.
Фото: 112 канал
В последние дни наблюдается повышенная геомагнитная активность. Сегодня, по прогнозу ученых, будут ощутимы мощные магнитные… Read More
С приходом весны все больше одесситов начинают задумываться не только об обновлении гардероба, но и… Read More
На Соборной площади «исчезла» инклюзивная детская площадка. Работает техника, территория ограждена, объявление «Осторожно, демонтаж!» отвечает… Read More
В пятницу, 4 апреля, около 20:00 в Кривом Роге произошел ракетный обстрел, в результате которого… Read More
В субботу, 5 апреля 2025 года, в Одессе и Одесской области ожидается относительно теплая погода… Read More
В Одесском городском совете рассматривают возможность создания единого департамента путем объединения департамента земельных ресурсов и… Read More