Війна росії проти України триває 845-й день. На полі бою продовжуються інтенсивні, але не особливо успішні атаки окупантів. Україна обороняється, інтенсивніші поставки західної допомоги змінюють ініціативу на деяких напрямках.
На даний час відбулося 104 бойових зіткнення.
Разом з тим, російські загарбники завдали по території України два ракетних із застосуванням трьох ракет та 38 авіаційних ударів із застосуванням 53 КАБів, задіяли 428 дронів-камікадзе.
На найгарячішому Покровському напрямку ворог значно наростив зусилля. Кількість бойових зіткнень зросла до 40, що є найбільшим показником з початку червня. За підтримки всіх наявних засобів вогневого ураження (авіації, артилерії, озброєння бойових машин, ударних БпЛА, FPV-дронів та стрілецької зброї) російські загарбники намагалися вклинитися в бойові порядки захисників України поблизу Новоолександрівки, Євгенівки, Калинового, Сокола, Новоселівки Першої та Уманського.
32 ворожі атаки нашими воїнами відбито. Вісім бойових зіткнень ще тривають. Сили оборони докладають максимум зусиль для виснаження та стримування російських загарбників на зазначеному напрямку, повідомили в Генштабі ЗСУ.
У Швейцарії завершився перший Глобальний саміт миру добіг кінця. За підсумками саміту 80 із 92 країн підписали спільне комюніке, в якому підтримали три пункти з української формули миру.
Однією з головних визначених цілей є деокупація Запорізької атомної електростанції. Президент України Володимир Зеленський зазначив, що це має відбуватися дипломатичним шляхом. На його думку, сторони зустрічатимуться на платформі однієї з держав, де обговорюватимуть ядерну безпеку. У межах цієї платформи вже напрацьовуватимуть конкретний план деокупації.
Зокрема, у тексті спільного комюніке йдеться про те, що жоден ядерний об’єкт не повинен перебувати в руках агресора. Вони мають бути під повним суверенним контролем України і працювати, дотримуючись принципів МАГАТЕ та під її наглядом. Водночас цікаво додати, що представників МАГАТЕ на мирному саміті не було.
Крім того, на саміті порушували питання продовольчої безпеки, яка хвилювала, зокрема, країни Глобального Півдня та Африки, представники яких були присутні на конференції. Продовольча безпека залежить від безперебійного виробництва та постачання продуктів. Це безпосередньо пов’язано з безпечним судноплавством і відповідно доступом до морських портів Чорного та Азовського морів.
Безумовно, важливим пунктом української формули миру є звільнення всіх військовополонених. Обговорювали саме формат “всіх на всіх”.
Хто не підтримав спільне комюніке:
Ці держави не підписали спільного комюніке. Водночас зробити це можуть у будь-який момент. Цікаво, що приєдналися до підсумкової декларації Угорщина, Словаччина та Сербія.
Наступні кроки:
Протягом доби Сили оборони вразили дев’ять районів зосередження особового складу противника.
ЗСУ за добу ліквідували ще 1080 загарбників – повідомляє Генштаб.
Втрати техніки:
За підсумками 2024 року до бюджету Одеси надійшло понад 835 мільйонів гривень від плати за… Read More
Голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак прокоментував рішення приєднати… Read More
Білгород-Дністровський прощається з підполковником Володимиром Анатолійовичем Гложиком, який тривалий час вважався зниклим безвісти. Read More
На новому катері «Лоцман Чеберяков» відбулася урочиста церемонія підняття прапора. Це вже другий катер, побудований… Read More
У Подільській громаді презентовано мобільне аварійне джерело живлення - інноваційний комплекс із дизельним генератором, фотоелектричною… Read More
У п'ятницю, 4 квітня 2025 року, розпочалася 1136-та доба з початку повномасштабної війни в Україні.… Read More