Новини

На Одещині через кордон намагалися вивезти цінні монети та рідкісну книгу Шевченка

Одеські митники не дали вивезти з України цінні монети та ювілейне видання "Кобзаря". Культурні цінності без відповідних дозвільних документів виявили серед особистих речей пасажирів автобусів, які прямували до Молдови.

Про це повідомили у пресслужбі Одеської митниці.

У пункті пропуску “Старокозаче-Тудора” митники спільно з прикордонниками у пасажира міжнародного рейсу виявили 92 монети, схожі на срібні, срібну медаль “За хоробрість 4 ступеня”, викарбувану в період 1900-1917 років, а також кілька монет 1727 року, зовні схожих на мідні.

Читайте також: Одеські прикордонники не дали вивезти до Молдови мощі 80-ти святих (фото, відео)

Крім того, до колекції входили іспанські песо, викарбувані в період із 1870 до 1893 року, німецькі марки і талери, випущені в обіг із 1876 до 1909 року, французькі франки часів Луї Філіпа I, викарбувані протягом 30-х – 40-х років XIX століття, британські крони, викарбувані з 1821 до 1900 року, копійки та рублі часів Російської імперії, датовані протягом XVIII-XX століть, починаючи з 1723 року, латвійські лати 1929 року випуску та бельгійські франки, випущені в обіг протягом 50-х – 70-х років XIX століття.

Зазначається, що схожі на виявлені монети були обігові та карбувалися зі срібла. Однак тільки відповідна експертиза визначить їхню справжність, вартість і цінність.

У пункті пропуску “Серпневе1-Басарабяска” митники вилучили колекційне видання творів Тараса Шевченка, яке українка намагалася вивезти без дозволу та декларування.

Відомо, що рідкісну збірку віршів було випущено 1939 року з нагоди 125-річчя від дня народження Шевченка. Форзац до видання виготовив відомий український художник, архітектор і графік, засновник української фахової університетської архітектурної та художньої освіти Василь Кричевський. Збірник ілюстровано 31 малюнком майбутнього Народного художника України Івана Їжакевича.

Тираж у 20 тисяч примірників розійшовся серед читачів і бібліотечних фондів країни, і вже в 50 роках минулого століття книга користувалася попитом серед букіністів.

Нумізматичну колекцію та “Кобзар” 1939 року видання тимчасово вилучили за протоколами про порушення митних правил.

Раніше в поромному пункті пропуску “Орлівка” прикордонники Ізмаїльського загону спільно з митниками не дозволили вивезти за кордон цінну скрипку Страдіварі 1742 року випуску.

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Останні статті

  • Статті

Вони втратили все і розпочали з нуля: три історії переселенців на Одещину

У селищі Бородіно ще до війни за підтримки держави був побудований соціальний Центр для постраждалих… Читати далі

2024-09-16
  • Новини

Чергою з кулемета: на Одещині військові знешкодили морську міну (відео)

На узбережжя Одещини викинуло чергову морську міну, яку було оперативно знищено українськими військовими. Про це… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Відновлення після війни: як військовий починав нове життя після поранення

14 лютого 2023 року військовий Віталій Верес отримав важке поранення під час оборони Бахмута, коли… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Будинки покинули, а калину — забрали: історія одного вимушеного переселення

Вересень. Налилася червоним кольором калина, яка є одним із символів України. Колектив обласного центру національних… Читати далі

2024-09-16
  • Новини

В Одесі та Одеській області стався землетрус: що відомо (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

16 вересня 2024 року мешканці Одеси та регіону відчули підземні поштовхи. У будинках гойдалися люстри,… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Пам’ять Володимира Панченка вшанували у Любашівці

Другого вересня, у день народження митця, якому мало виповнитися 70 років, в медіацентрі Любашівської публічної… Читати далі

2024-09-16