Вихід нової книги – це завжди подія. А в наші непрості часи – подвійно особлива. Книги продовжують виходити, що радує не лише тих, хто їх пише, а й тих, хто на них чекає з нетерпінням. Видання, про яке розповість сьогодні «Одеське життя» – це історичне дослідження, яке буде цікаво прочитати не лише спеціалістам, а всім, хто цікавиться історією нашого міста.
«Одеса очима «понаєхавших»: усна історія урбанізації» – за цією назвою десятки історій та доль, які збирала кандидат історичних наук Тетяна Тхоржевська. Вона спілкувалася із тими одеситами, хто переїхав жити до міста в період 1950-1980-х років і мешкають тут донині. Саме завдяки цим бесідам ми можемо дізнатися, чому люди їхали до Одеси, з якими труднощами стикалися, як вибудовували нові стосунки із сусідами, та місцевими жителями. Таким чином ми бачимо, як формувалося населення міста, де шукати джерела конфліктів і чому склався саме такий образ міста.
– Стикаючись із дискурсом про «понаєхавших», не так на вулицях, як у мережі, я постійно відчуваю стійке несприйняття подібного підходу. Я вважаю, що засудження і зневага на підставі місця народження є неприйнятними, – говорить Тетяна.
Саме тому авторка вирішила дати голос цим людям, показати їх думку, дізнатися про їх досвід. А якщо подивитися на день сьогоднішній, то наше суспільство знову стикається з аналогічними процесами, але вже в значно більших масштабах.
Дослідження було власною ініціативою вченої, але відбулося завдяки міжнародній організації ForumZFD та уряду Німеччини. Саме вони фінансово підтримали проект «Хранителі часу онлайн», який реалізується відомою в місті організацією «IT-бабусі» Учасники проекту – одесити різного віку та професій, які присвятили свій час дослідженню історії міста.
Книгу можна замовити для читання в бібліотеках міста.
«Одеське життя» про «Хранителів часу онлайн»:
Фото авторки
Поблизу села Комишівка Саф'янівської громади Ізмаїльського району зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Це вже… Read More
Сьогодні, 22 листопада, в Одесі спостерігається потужний вітер, що призвів до падіння дерев та пошкодження… Read More
Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More
Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More
На узвозі Віталія Блажка невдовзі почнеться будівництво нової дренажної системи. З 23 листопада 2024 року… Read More
Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More