Новини

В Одесі на Алеї Зірок з’явилося 4 нових імені: як місто відзначило свій день народження

2 вересня в Одесі офіційно відзначають день міста. У зв'язку з військовим становищем святкування у 2024 році відбулося скромно. Але кілька заходів все ж таки відбулося. Яких і як вони пройшли – читайте у матеріалі “Одеського Життя”.

Нові зірки на алеї та концерт

Дата 2 вересня як день народження Одеси зараз викликає багато суперечок. Історики довели, що взята вона, по-суті, зі стелі. Але поки що День міста відзначають цього дня. І хоча під час триваючого російського вторгнення одеситам не до святкувань, кілька заходів у місті все ж відбулося.

Мабуть, найгучнішою подією стало відкриття чотирьох нових імен людей, які прославили Одесу на місцевій Алеї зірок. Цього року до низки знаменитостей додалися імена:

  1. Віталія Алікберова, заслуженого художника України (саме сьогодні, у День міста, художнику виповнилося б 80 років);
  2. Михайла Комарова, відомого українського бібліографа, фольклориста, етнографа, перекладача;
  3. Шолом-Алейхема, єврейського письменника, драматурга, просвітителя, одного із засновників літератури мовою ідиш. З Одесою письменника пов’язують два роки життя і безмежна любов одеситів;
  4. Олександра Розенбойма, краєзнавця, журналіста, письменника, колекціонера, бібліофіла, члена Національної спілки журналістів України. Широкому колу читачів Олександр Розенбойм більше відомий як Ростислав Александров.

Також удень на вулиці Дерибасівській відбувся концерт. Виступали там одеські виконавці та музиканти, які представляли військових моряків.

Читайте також: Не 230 років, а 609: чому офіційний вік Одеси не збігається з історичними документами

Довідка ОЖ

Алея зірок в Одесі – це символічне місце, що відображає культурне багатство та історію міста. Заснована 2014 року, вона розташована на вулиці Ланжеронівській.

На Алеї вшановують видатних одеситів – артистів, музикантів, акторів та інших діячів, які зробили значний внесок у культурне життя міста. Через 10 років на Алеї відкрито вже 48 зірок.

Частина формальна: гімн, прапор і промови керівників

Ранок розпочався з хвилини мовчання за загиблими українцями, які стали жертвами російських агресорів на Біржовій (колишня Думська) площі перед будівлею мерії.

За цим послідувало виконання державного гімну, який зіграв оркестр Військово-морських сил та урочисте підняття державного прапора. Після цього було піднято прапор міста.

З формальними промовами виступили міський голова Одеси Геннадій Труханов і голова Одеської військової адміністрації Олег Кіпер.

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Статті

Який інтернет обрати під час відключень світла?

У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More

2024-11-21
  • Новини

Завідувачку дитячої лікарні в Одесі викрили на хабарі

В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More

2024-11-21
  • Авторський блог

Андрій Вишинський — одесит на прізвисько «Ягуарович»: історія ката і «ланцюгового пса» диктатора

22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More

2024-11-21
  • Новини

Частина Одеси у п’ятницю залишиться без води: кому потрібно зробити запаси

У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More

2024-11-21
  • Новини

ЮНЕСКО відреагувала на звернення одеситів щодо збереження історичних пам’яток

В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More

2024-11-21
  • Новини

Одеса без світла: чи працюватимуть графіки 22 листопада (ОНОВЛЕНО)

Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More

2024-11-21