Новини

Українським призовникам та резервістам присвоять електронний код – навіщо він потрібний?

Як відомо, в Україні продовжили до 18 серпня воєнний стан та загальну мобілізацію. Тому військовозобов'язаним і надалі вручатимуть повістки. Крім того, у зв'язку з повним оновленням бази даних українські територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) будуть надавати всім військовозобов'язаним, як призовникам, так і резервістам, індивідуальний електронний код. Якою є його функція і чи обов'язково йти до ТЦК, щоб отримати свій номер?

Як пояснив тимчасово виконуючий обов’язки начальника відділу військового обліку, бронювання та впровадження Єдиного державного реєстру (ЄДР) військовозобов’язаних секторів мобілізаційно-оборонної роботи Хмельницького обласного ТЦК та СП Олександр Косинський, електронний код – це окремий номер запису в ЄДР призовників. З його допомогою у реєстрі військовозобов’язаних можна досить швидко знайти відомості про будь-якого військовозобов’язаного або резервіста, який перебуває на військовому обліку – прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, дані про військово-облікову спеціальність та інші. При цьому за цим номером можна перевірити особу будь-якого територіального центру комплектування та соціальної підтримки, незалежно від регіону.

Окремий номер запису в Єдиному державному реєстрі – це електронний код. Він складається із 19 цифр.

Передбачається, що запровадження електронного коду значно спростить роботу працівників ТЦК та СП та дозволить уникнути неприємних ситуацій, які іноді трапляються у період воєнного стану, наприклад, коли військовозобов’язаному вручили повістку не за місцем проживання, а в іншій області.

При цьому пам’ятати свій електронний код військовозобов’язаному не обов’язково: його роздруковують і вклеюють у військовий квиток. І для цього не потрібно терміново йти до військкомату. Код можуть вклеїти у військовий квиток, коли військовозобов’язаного покличуть для звіряння даних або проходження військово-лікарської комісії. Згоди на присвоєння коду згідно із законом не потрібна.

Нині база даних Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних у стадії формування. Цей процес планується завершити до кінця року. Коли база даних буде наповнена, вона стане доступною й іншим силовим структурам, які в разі потреби зможуть отримати з неї всю потрібну інформацію про ту чи іншу особу.

Читайте також:

Джерело: Експрес, фото з інтернет-газети Життя

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Останні статті

  • Статті

Вони втратили все і розпочали з нуля: три історії переселенців на Одещину

У селищі Бородіно ще до війни за підтримки держави був побудований соціальний Центр для постраждалих… Читати далі

2024-09-16
  • Новини

Чергою з кулемета: на Одещині військові знешкодили морську міну (відео)

На узбережжя Одещини викинуло чергову морську міну, яку було оперативно знищено українськими військовими. Про це… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Відновлення після війни: як військовий починав нове життя після поранення

14 лютого 2023 року військовий Віталій Верес отримав важке поранення під час оборони Бахмута, коли… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Будинки покинули, а калину — забрали: історія одного вимушеного переселення

Вересень. Налилася червоним кольором калина, яка є одним із символів України. Колектив обласного центру національних… Читати далі

2024-09-16
  • Новини

В Одесі та Одеській області стався землетрус: що відомо (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

16 вересня 2024 року мешканці Одеси та регіону відчули підземні поштовхи. У будинках гойдалися люстри,… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Пам’ять Володимира Панченка вшанували у Любашівці

Другого вересня, у день народження митця, якому мало виповнитися 70 років, в медіацентрі Любашівської публічної… Читати далі

2024-09-16