Новини

Українські кіберполіцейські допомогли знешкодити міжнародну групу хакерів

Українським кіберполіцейським разом з колегами з інших країн вдалося знешкодити групу хакерів, які з 2020 року атакували 168 компаній в країнах Європи та Америки. 

Про це повідомили Нацполіції України.

У повідомленні йдеться, що припинити злочинну діяльність групи вдалося в ході багаторівневої міжнародної поліцейської операції.

Оперативники Департаменту кіберполіції спільно із колегами з Європолу, Євроюсту, із залученням правоохоронців Франції, Чехії, Німеччини, Італії, Латвії, Нідерландів, Іспанії, Швеції, Японії та Канади провели масштабну міжнародну операцію зі знешкодження небезпечного хакерського угруповання, –

повідомили в поліції.

Починаючи з 2020 року зловмисники атакували вірусом-вимагачем 168 міжнародних компаній, заражаючи сервери шкідливим програмним забезпеченням та викрадали з них інформацію. Потім дані на комп’ютерах жертв зашифровувалися і робилися непридатними для використання. За відновлення доступу хакери вимагали від 5 до 70 мільйонів доларів у криптовалюті. У разі несплати викупу або звернення до правоохоронців погрожували розповсюдити викрадені дані у даркнеті.

Організатори чітко розподіляли обов’язки між учасниками групи. Окремі члени відповідали за збір інформації та пошук вразливих місць в архітектурі кібербезпеки жертв.

Зібрану інформацію вони передавали спільникам з навичками комп’ютерного програмування. Останні відповідали за створення та модифікування шкідливого програмного забезпечення з метою подальшого ураження конкретної компанії, –

розкрили деякі деталі поліцейські.

У рамках проведення сумісного міжнародного розслідування, українські правоохоронці провели масові обшуки на території Києва у приміщеннях одного з учасників угруповання. Вилучені ноутбуки, мобільні телефони та електронні носії інформації.

У Франції затримано одного з розробників шкідливого програмного забезпечення. Днями були проведені також обшуки у його спільників на території Іспанії, Латвії та Чехії.

Наразі французькі компетентні органи розслідують кримінальне провадження щодо несанкціонованого доступу та перебування в автоматизованих системах обробки даних, вимагання (здирство), відмивання коштів.

Довідка.

Що таке даркнет і як у нього потрапити?

Даркнет від англійської DarkNet, або «Темна мережа» – це прихований сегмент Інтернету, який призначений для анонімного спілкування, торгівлі та обміну файлами. «Прихований» означає, що сторінки в ньому не можна знайти у звичних нам пошукових системах, ні відвідати за посиланням. Для цього знадобиться спеціальне програмне забезпечення.

Читайте також: В Одесі викрили шахраїв, які крали гроші з банківських карток (фото, відео)

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Positive News

Анекдот дня: чого бажає Рабінович у банку

Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More

2024-11-22
  • Статті

Ціни на листопадовому Привозі: під дощиком – за салом

Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More

2024-11-22
  • Новини

День гуманного суспільства та любові до веснянок: що ще святкують 22 листопада

Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More

2024-11-22
  • Новини

Церковні свята 22 листопада: прикмети, кого вшановують і чого не можна робити

Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More

2024-11-22
  • Новини

Магнітні бурі 22 листопада: чи є ризик для метеозалежних

У п'ятницю, 22 листопада, магнітосфера Землі буде в спокійному стані. Магнітних бур не очікується. Read More

2024-11-22
  • Статті

Який інтернет обрати під час відключень світла?

У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More

2024-11-21