Заступник начальника одеської міліції, а потім і начальник – Дмитро Фучеджі організував заворушення 2 травня 2014 року, що призвело до загибелі 48 осіб.
Про це йдеться у повідомленні прес-служби Державного бюро розслідувань.
Співробітники ДБР завершили спеціальне досудове розслідування щодо колишнього заступника керівника ГУМВС України в Одеській області – начальника міліції громадської безпеки Дмитра Фучеджі. Його звинувачують у організації масових заворушень в Одесі 2 травня 2014 року.
Обвинувальний акт направлено до суду.
Встановлено, що чиновник керував представниками громадського руху «Антимайдан», які 2 травня 2014 року у центральній частині міста Одеси влаштували масові заворушення, чинили насильство, погроми, знищували майно. Їхні дії призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків.
Крім того, 4 травня 2014 року через умисну бездіяльність Дмитра Фучеджі, якого після заворушень у місті призначили виконувачем обов’язків начальника ГУМВС України в Одеській області, антимайданівці захопили будівлю управління міліції та звільнили 63 своїх прихильників. При цьому Фучеджі віддав усний наказ відкрити камери ІТТ Одеського міського управління та звільнити затриманих.
Матеріалами досудового розслідування повністю спростовано версію подій 2 травня 2014 р. в м. Одесі, озвучену 5 травня 2021 року самим Дмитром Фучеджі на неформальному заході за участю членів Ради безпеки ООН, організованого делегацією Росії.
Його версія подій постійно поширювалася та підтримувалася представниками держави-агресора, а також поширювалася у всіх проросійських ЗМІ, з метою формування у всього цивілізованого світу помилкового представлення трагічних подій травня 2014 року в місті Одесі та просування власних пропагандистських наративів у міжнародних установах та організаціях.
Фучеджі Д.В. звинувачується в організації масових заворушень, зловживанні службовим становищем, пособництві захоплення будівлі органу державної влади та у впливі на працівника правоохоронного органу з метою добитися прийняття незаконного рішення у 2014 році (ч. 2 ст. 294; ч. 2 ст. 364; ст. 34); ч. 2 ст.343 КК України).
Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років.
За даними слідства, у травні 2014 року Фучеджі втік до так званої Придністровської Молдавської Республіки, звідки переїхав на постійне місце проживання в російську федерацію. 2017 року отримав російське громадянство.
Раніше «Одеське життя» публікувало думку експертів про те, що сталося в Одесі 2 травня 2014 року і як одеситам пережити цю трагедію.
Ще на тему:
На узвозі Віталія Блажка стартує будівництво нової дренажної системи. У зв'язку з цим з 23… Read More
Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More
До керівництва підприємства звернулися співробітники обласної станції переливання крові з проханням здати кров для потреб… Read More
Новорічний настрій уже стукає у двері, а разом із ним — фантастичні подарунки від VARUS!… Read More
В Одеській області два співробітники районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки продавали військовозобов'язаним відстрочки. Read More
У Південному попрощалися одразу з двома загиблими воїнами - солдатом Марковським Ігорем Григоровичем і бойовим… Read More