Сьогодні, 21 лютого, відзначається Міжнародний день рідної мови, а також цього дня відзначають своє професійне свято екскурсоводи. А це ще день чайного гриба.
Це свято, засноване ЮНЕСКО, покликане спонукати уряди та населення всіх країн захищати та розвивати кожен народ, який існує на планеті.
На жаль, 43% мов зараз перебувають під загрозою повного зникнення, 40% людей не мають можливості здобути освіту рідною мовою, адже це дуже важливий чинник формування національної свідомості. Рідна мова є носієм цінностей і знань, що передаються з покоління в покоління як нематеріальна культурна спадщина.
Вперше День рідної мови відзначили у 2000 році та відтоді щороку святкують 21 лютого. Саме цього дня 1952 року у місті Дакка (зараз столиця Бангладеш) через мовний конфлікт загинули четверо студентів-бенгальців, які боролися за свою рідну мову.
2002 року це свято офіційно визнано Генеральною Асамблеєю ООН. У своїй резолюції у 2007 році ООН закликала держави сприяти захисту та збереженню всіх існуючих у світі мов.
Це свято відзначається щороку 21 лютого. Він бере початок із 1990 року завдяки ініціативі Т.Лоїзідес, президента Міжнародної федерації екскурсоводів.
Екскурсовод – це фахівець із проведення екскурсій. Ця професія не така проста, як може здатися на перший погляд: до обов’язків гіда входить підготовка матеріалів (тематика, зміст, маршрути), користування історичними та архівними даними, оновлення застарілої інформації, поінформованість у методиці підготовки та ведення екскурсій, готовність до активного спілкування та можливим тривалим подорожам. Екскурсовод повинен мати ораторські здібності та цікавитися мистецтвом.
Стаття по темі: Всесвітній день екскурсовода: історія та традиції
Всесвітній день комбучі (World Kombucha Day) чи Всесвітній день чайного гриба відзначають щороку 21 лютого. Це глобальна подія, присвячена шануванню стародавньої спадщини та культурного значення чайного гриба – особливого ферментованого чаю, відомого своїми корисними властивостями та унікальним смаком.
Історія чайного гриба налічує близько 2000 років. Його створення приписують китайській династії Цінь 221 нашої ери. На той час його називали «чаєм безсмертя».
Цей день поєднує любителів чайного гриба, пивоварів та шанувальників з усього світу, щоб поділитися своєю пристрастю до цього традиційного напою.
При виборі нового розміру коліс використовується шинний калькулятор, який спрощує процес підбору. Read More
У суботу, 23 листопада 2024 року, в Одесі та Одеській області очікується прохолодна та вітряна… Read More
В Одесі встановлять 11 мобільних укриттів у місцях із великим скупченням людей. Рішення ухвалив виконавчий… Read More
Італія заявила про готовність підтримати відновлення Одеської області через реалізацію низки спільних проєктів. Це питання… Read More
Ця історія про учнів херсонської школи та їхню вчительку Олену, які підтримують українських захисників на… Read More
Новорічні свята вже не за горами. Саме час задуматися про подарунки. Кожна дитина вірить у… Read More