Новини

Світова преса про Україну: огляд за 24 квітня

Вже два місяці як тема війни в Україні не сходить із перших шпальт низки світових видань. Пропонуємо до вашої уваги черговий огляд – за підсумками неділі, 24 квітня 2022 року.

Отже, що говорять заголовки зарубіжних газет :

  • Прем’єр-міністр захищає прем’єрство, зокрема й кажучи про підтримку України, а Україна вимагає зброї;
  • Данські фермери продовжують годувати та підтримувати Росію;
  • Німеччина також допомагає грошима, боєприпасами та навчанням;
  • Офіційні особи США завітають до України;
  • Білоруські залізничні диверсанти допомогли запобігти нападу на Київ.

Газети Британії та Шотландії

Розслідування, проведене Sunday Times , як повідомляється, «оголило плутанину, тяганину і нездатність британського уряду протистояти загрозі, що походить від Росії» за останні сім років. Стверджується, що Україна протягом кількох років неодноразово просила купити зброю у Великобританії, але їй відмовляли три послідовні прем’єр-міністри. Згідно з газетою, сер Майкл Феллон, міністр оборони при Девіді Кемероні та Терезі Мей, сказав, що Київ звернувся до нього з проханням купити зброю, але її заблокували у кабінеті міністрів, і йому довелося сказати «ні». За його словами, міністри «надзвичайно твердо вирішили, що ми не повинні робити нічого, що могло б ще більше спровокувати Росію». Тереза Мей та Борис Джонсон відхилили неодноразові прохання України про купівлю зброї у Великій Британії через побоювання спровокувати президента Росії Володимира Путіна. У першій колонці газети виноситься викривальний вирок тому, що вона називає нездатністю урядів, що змінюють один одного, усвідомити небезпеку, що виходить від Москви, і зазначається, що «кілька голосів, що закликали до більш яструбиного підходу, були відтіснені у бік на користь політики умиротворення».

Колонка: Ідучи слідами Hurt Licker київських героїв

(Hurt Locker на сленгу американських саперів означає міфологічний «ящик болю», в який потрапляють сапери, що вибухнули на міні. Також цією фразою на сленгу американських військових може бути названа просто небезпечна або важка ситуація).

The Sunday Express публікує коментарі Бориса Джонсона на захист свого прем’єрського посту. За даними цього ЗМІ, прем’єр-міністр виділив 10 знакових заходів, які мають стати законом у найближчі кілька днів як доказ того, що він допомагає Великій Британії. У ньому повідомляється, що пан Джонсон сказав: «Чи у відповідь на незаконне вторгнення Путіна чи наше відновлення після пандемії ми забезпечуємо лідерство, необхідне у важкі часи».

Але Джонсону слід піти якомога раніше, вважають високопоставлені депутати-консерватори, яких цитує Observer . Газета повідомляє, що все більш високопоставлені депутати-консерватори підтримують цей план навіть без ясного та очевидного наступника. Один колишній міністр сказав «Observer»: «Зараз є відчуття, що ми не можемо захищати те, що відбувається, і що ми не можемо більше відкладати через правонаступництво чи Україну. Якщо ми не діятимемо добре перед партійною конференцією, у жовтні буде пізно».

Колонка: «План прийому біженців із України розрахований на провал – інсайдер».

Sunday Telegraph вийшла із заголовком: «Російська ядерна ракета націлена на Велику Британію «до осені».

Як повідомляється, 12000 миль – дальність дії нової російської ядерної боєголовки «Сармат» у милях, яка може рухатися вп’ятеро швидше, ніж швидкість звуку.

The Sunday Post. Підпис під фото: «Мати збігає з дитиною після того, як ракети потрапили до квартир в Одесі вчора».

Видання пише, що вісім людей загинули внаслідок авіаударів по портовому місту. Колонка-оповідання від Джен Стаут з Одеси: «Я фарбувала крашанки, коли в мій будинок потрапила ракета».

Європейські видання

Данія. Politiken , «Данські фермери все ще в Росії». Тиск на Йоргена Торнеса та низку інших великих датських фермерів посилюється з метою змусити їх піти з Росії.

У той час як велика кількість великих датських компаній оголосили про свій відхід з Росії, зазнавши великої шкоди, деякі з найбільших датських свинарів все ще працюють у Росії. Але через два місяці після жорстокого вторгнення Росії до сусідньої України на великих фермерів наростає тиск, щоб вони також залишили цю країну.

Посольство України в Данії «вкрай негативно» дивиться на данські компанії, які продовжують вести бізнес у Росії, заявив спеціальний радник посольства Юрій Романчук.

Джеффрі Зонненфельд, професор Єльського університету США, різко критикує данські сільськогосподарські компанії: «Вони мають негайно піти. «Гуманітарна справа – запобігати війнам і смерті, а не годувати путінську військову машину».

Італія. La Stampa : Ракети з моря, бійня в Одесі. “Поверніть нам сонце”, – говорить заголовок фото.

Газета La Repubblica вийшла із заголовком на фото: «Страх перед Молдовою».

Після двох місяців війни росіяни поступово наступають на Донбас. Але Кишинів побоюється, що вони прибудуть до Придністров’я. Плани Путіна щодо Лондона готові. У Маріуполі риють завали театру, щоби витягти трупи. Прес-конференція президента усередині метро. Блінкен у Києві», «Зеленський: аспект Драгі. Італія вивчає відправку «Рисі» та артилерії» («Рись» – італійська бронемашина).

Швеція. Expressen , вийшла із заголовками на фото: «Як живе дружина президента Олена Зеленська», «Список смерті Путіна».

Німеччина. Газета FAZ . Головний матеріал: “Канцлер між усіма стільцями”. Олаф Шольц має пояснити, що хоче зробити для України.

Цього тижня німецький канцлер Олаф Шольц вимовив типову, але програмну для нього фразу. Журналіст поцікавився, чи західні партнери планують газове ембарго проти Путіна, і Шольц відповів, що його уряд працює над тим, щоб стати незалежним від російського газу.

Опитування, проведене цього тижня, показало, що половина німців незадоволена Шольцем; це більше, ніж будь-коли з тих пір, коли він обійняв цю посаду. І політики в коаліції теж дедалі більше роздратовано відгукуються про канцлера. Це результат багатьох дрібних розчарувань. І зараз на тлі війни з Україною невдоволення зростає.

Шольц переконаний: Німеччина не має стати стороною війни. Але вона має можливість допомогти Україні. Однак, упевнений автор статті, і в цій галузі Шольц не робить жодних успіхів. У Києві його ще не було, а поїздку трьох німецьких депутатів до його фракції охарактеризували як «військовий туризм».

Газета Der Tagesspiegel: «Україна виграє цю війну», «Важкі бої продовжуються», «Коридор відходу в Маріуполі».

Як пише видання, у суботу, 23 квітня, російські війська знову обстріляли територію України. Повідомлялося про обстріл Донбасу та вже зруйнованого портового міста Маріуполя. “На донецькому напрямку противник веде наступальні дії по всій лінії фронту”, – повідомили у Генштабі України. Щонайменше вісім людей загинули внаслідок ракетного обстрілу Одеси.

Інші країни

Індія. Видання The pionner : «Міністерство інформації та телерадіомовлення лає телеканали за скандальні репортажі».

Напади в Україні, повідомлення про заворушення у Делі вводять в оману, заявляє міністерство I&B.

У суботу Центр висловив «серйозне занепокоєння» з приводу того, як телевізійні канали новин, журналісти та ведучі новин ведуть свою діяльність, висвітлюючи конфлікт між Україною та Росією, міжобщинне насильство в Джахангірпурі та проводячи новинні дебати.

Зокрема, увага привертається до висвітлення російсько-українського конфлікту.

Ізраїль. The Jerusalem Post – “Російські війська відновили штурм Маріуполя після ракетного обстрілу Одеси”.

Кувейт. Kuwait Times . Головний матеріал: «На сході України вирують «запеклі бої», 5,2 мільйона людей біженців. Війна триває третій місяць; кількість загиблих зростає.

США

The New York Times . Підпис під фото: “Герхард Шредер заробив мільйони, просуваючи російські енергетичні інтереси, такі як трубопроводи”. Головний матеріал: Екс-канцлер, який став людиною Путіна у Німеччині.

Газета The Washington Post . Підпис під фото: «68-річна Валентина Щерба проходить повз російський танк на задньому дворі будинку свого батька на околиці Чернігова, Україна, в суботу. На сході країни сильні бомбардування тривали, незважаючи на міжнародні заклики про припинення вогню на православний Великдень».

Головне заголовок: «Офіційні особи США відвідають зруйновану Україну».

Колонка: «Глава Міноборони тихо тисне на союзників та адміністрацію по Україні», «Білоруські залізничні диверсанти, які допомогли запобігти нападу на Київ».

Коли російські війська вперше рушили через білоруський кордон в Україну для того, що, як вони припускали, буде блискавичним штурмом Києва, вони мали намір покладатися на велику залізничну мережу регіону для постачання та підкріплення. Але росіяни не врахували залізничних диверсантів Білорусі. Їхні атаки привернули мало уваги за межами Білорусі на тлі драми російського наступу та кривавих наслідків принизливого відступу Росії. На думку аналітиків, запеклого українського опору та тактичних помилок погано підготовлених російських сил, ймовірно, було достатньо, щоб зірвати плани Росії.

Але білоруські залізничні диверсанти можуть принаймні претендувати на роль у розпалюванні логістичного хаосу, який швидко поглинув росіян, залишивши війська на передовій без продовольства, палива та боєприпасів упродовж кількох днів після вторгнення.

Олександр Камішин, голова Української залізниці висловив подяку від України цим людям.

Канада

Видання Sunday Star . Підпис на фото: «Зниклий безвісти».

Тисячі українців шукають загублених близьких. Дехто побоюється, що їх уже немає в живих. У когось немає зв’язку. А когось вивезли до Росії. Зростання проблеми зниклих безвісти на війні».

«Пара відшукала дитину в Україні». «У розпал війни найщасливіший день у нашому житті».

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини партнерів

Шинний калькулятор: Як визначити, чи підійде вам новий розмір коліс?

При виборі нового розміру коліс використовується шинний калькулятор, який спрощує процес підбору. Read More

2024-11-22
  • Новини

Прогноз погоди на суботу, 23 листопада: штормове попередження

У суботу, 23 листопада 2024 року, в Одесі та Одеській області очікується прохолодна та вітряна… Read More

2024-11-22
  • Новини

В Одесі встановлять 11 нових мобільних укриттів

В Одесі встановлять 11 мобільних укриттів у місцях із великим скупченням людей. Рішення ухвалив виконавчий… Read More

2024-11-22
  • Новини

Італія допоможе відновити зруйновану інфраструктуру Одещини

Італія заявила про готовність підтримати відновлення Одеської області через реалізацію низки спільних проєктів. Це питання… Read More

2024-11-22
  • Статті

Маленька історія про великі серця: як вчителька з Херсону та її учні наближають перемогу

Ця історія про учнів херсонської школи та їхню вчительку Олену, які підтримують українських захисників на… Read More

2024-11-22
  • Новини партнерів

Готуємося до Нового року та Різдва: як вибрати ідеальний подарунок для дитини

Новорічні свята вже не за горами. Саме час задуматися про подарунки. Кожна дитина вірить у… Read More

2024-11-22