З моменту вторгнення Російської Федерації в Україну 24 лютого 2022 року наша країна вже півтора місяці не сходить з перших шпальт провідних світових газет.
Основну статтю газети «Times» зосереджено в Україні, де, як повідомляється, війська САС тренують місцеві сили. «The Times» повідомляє, що українські командири кажуть, що британський спецназ проводив інструктаж солдатів під Києвом ще минулого тижня. Військові британської Особливої повітряної служби (SAS) останніми тижнями допомагали українським військовослужбовцям з підготовкою в Київській області, стверджують джерела «The Times».
Газета поспілкувалася з офіцерами двох українських батальйонів, які заявили, що британські спецназівці нібито були в Україні минулого та позаминулого тижня. За словами українців, вони вчили користуватись британським протитанковим комплексом NLAW.
Це перше повідомлення про присутність військових Великобританії (на відміну добровольців) в Україні під час війни з Росією. Британське Міністерство оборони не підтвердило цієї інформації.
Кремль загрожує вдарити ракетами по Києву після повідомлення що крейсер затонув, заголовок FT..
Австрія. Газета: «Der Standard» – «Великдень без миру».
Ярослав і Данило родом звідти, де йде війна. Вони знайшли притулок зі своїми матерями в Австрії та трохи пасхального спокою. В Україні бойові дії не слабшають, фронти зміцнилися, і обидві сторони наразі далекі від вирішення шляхом переговорів.
Стаття: «Росія починає новий наступ в Україні». Атаки на Київ після затоплення “Москви”.
Київ/Москва – Очікуваний великий наступ російських військ на сході України, швидше за все, буде неминучим. У п’ятницю обстріли спочатку були зосереджені на Луганській області, за українською інформацією, особливо сильно постраждали міста Попасна та Рубищне. Тим часом у охопленому боєм портовому місті Маріуполі, як повідомляється, до рук російських військ потрапив стратегічно та економічно важливий металургійний завод – останній важливий бастіон українських захисників у місті. Завод був «цілком звільнений від українських націоналістів», заявив представник Міноборони в Москві. Київ спочатку не підтвердив це.
Після потоплення свого флагмана «Москва» російська армія у п’ятницю обстріляла ракетний завод під Києвом та оголосила про подальші атаки на українську столицю. Спостерігачі передбачають відплату за загибель військового корабля, у якій Москва офіційно говорить про аварію.
Тим часом МЗС Росії знову застерегло Швецію та Фінляндію від вступу до НАТО. За його словами, це вплине на двосторонні стосунки. У четвер Кремль оголосив, що розмістить ядерну зброю у Калінінграді, якщо дві країни приєднаються до оборонного альянсу.
Газета «KURIER». «Маленька надія на Великодній світ».
Репортаж із прикордонного міста. Понад 100 000 переміщених українців зараз застрягли в Ужгороді, неподалік Словаччини.
Тим часом у Москві ходять чутки про арешти високопоставлених військових.
Підпис під фото: Вероніка (14 років) та її сестра Ліза (6 років) втекли зі своєю матір’ю із Києва на Західну Україну. Їхній батько перебуває на війні і воює проти Росії
Видання «Vorarlberger Nachrichten». Анонс-заголовок: «Наплив українських біженців до Форарльберга зменшився»
Італія. Газета «La Stampa», вийшла с заголовком на фото: «Шлях Хреста».
Естонія. Газета «Õhtuleht» – «СВІТЛАНА ЯНТЧЕК, директор Російського театру: злість і ненависть між росіянами та українцями тлітиме віками».
Данія. Видання «Morgenavisen Jyllands-Posten».
«Дорогий ворог» показує парадокси війни.
Підпис під фото: «Ворожість подібна до укусу комара — так приємно почухати», — каже художниця Біргіт Бьєрре, автор виставки «Dear Enemy / Lieber Feinde», присвяченої парадоксам та нюансам війни».
Заголовок: «Війна в Україні може тривати рік чи навіть довше. Це оцінка високопосадовців в адміністрації Байдена».
Іспанія. Газета «ARA». Заголовок: «Росія знову атакує Київ після того, як її флагман затонув»
Видання «La Vanguardia» – «Росія знову бомбить Київ після втрати свого флагмана. Затоплення крейсера «Москва» ускладнює московську мету контролювати узбережжя Чорного моря і завершити штурм обложеного Маріуполя».
Заголовок анонс: «Путін погрожує розмістити ядерну зброю в Балтії»
Газета «The Irish Times» -« Росія загрожує Києву новими ракетними ударами Москва пригрозила посилити ракетні удари по Києву після того, як заявила, що розбомбила збройовий завод в українській столиці після того, як затонув “Москва”, флагман могутнього Чорноморського флоту Росії.
Україна стверджує, що випустила протикорабельні ракети, що пошкодили “Москву”, а Росія зробила заяву, що вона затонула під час буксирування в порт після вибухів, великої пожежі та евакуації екіпажу. У ній не йдеться, що викликало спалах, і не наводиться інформація про постраждалих. Вчора рано-вранці у всіх областях України прозвучали сирени повітряної тривоги, а в кількох містах, у тому числі в Києві, пролунали гучні вибухи, де Росія заявила, що знищила завод з «виготовлення та ремонту зенітно-ракетних комплексів та протикорабельних ракет».
Міністерство оборони в Москві заявило, що «кількість і масштаби ракетних ударів по об’єктах у Києві збільшуватимуться у відповідь на будь-які терористичні акти або диверсії, що здійснюються київським націоналістичним режимом на території Росії». Росія звинуватила Україну в артилерійських та ракетних обстрілах сіл поблизу їхнього спільного кордону в останні дні і заявила, що кілька мирних жителів постраждали внаслідок інцидентів, які, за словами Києва, інсценуються силами Москви, щоб викликати громадську підтримку свого вторгнення.
Російські війська не змогли взяти жодне з найбільших міст України за сім тижнів боїв, а її політики та державні ЗМІ все частіше зображують конфлікт як битву між силами Москви та силами країн НАТО, які нібито підтримують радикальний націоналістичний режим Києва та використовують його, щоб послабити Кремль.
«Головне – звільнити (Україну) від цих націоналістичних батальйонів. . . Операція продовжується і завдання, які ставляться, добре відомі. Вони мають бути завершені та будуть завершені. Сумнівів бути не повинно», – заявив прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков.
Російські сили зіткнулися із запеклим опором у всіх районах України, куди вони вторглися, але Пєсков пов’язав запеклі бої з присутністю «батальйонів націоналістів», які, за його словами, «підлягали знищенню».
Україна сподівається на постачання важкого озброєння зі Сполучених Штатів найближчими днями, оскільки вона готується протистояти очікуваному російському наступу у східному Донбасі, і Москва попередила, що розглядатиме транспортні засоби для доставки зброї як військові цілі.
Повідомляється, що цього тижня Росія направила США дипломатичну ноту, в якій закликала Вашингтон «і його союзників зупинити безвідповідальну мілітаризацію України, яка спричиняє непередбачувані наслідки для регіональної та міжнародної безпеки». Представник Держдепартаменту США Нед Прайс сказав: «Російські говорили дещо приватно, дещо говорили публічно; ніщо не зможе відмовити нас від стратегії, яку ми розпочали».
Литва. «Klaipeda». Заголовок: «Україна просить допомоги у затриманні військових злочинців».
Допомога Литви Україні стає стимулом для інших країн. Під час війни ми показали, що українцям варто обирати литовців як найдружнішу та близьку, згідно з опитуваннями, націю.
Підпис під фото: «Бомби: посол Литви Сарапін постійно чує у Києві повітряні сирени. Під час одного з таких нападів було підірвано величезний торговий центр Retroville, яким керували литовці»
Швейцарія. Газета «BLIK». Назар Заторський (42 роки) вже 17 років мешкає у Швейцарії. Як єпископський делегат він несе відповідальність за українських християн у цій країні, у тому числі за тисячі людей, які втекли до Швейцарії останніми тижнями через війну в Україні. «BLIK» попросив Заторського написати великоднє послання у непростий для співвітчизників час. Навіть українці, які не говорять німецькою, повинні вміти читати. Саме тому ми передруковуємо пасхальне послання на сторінці 2 українською мовою, на першій шпальти на німецькій мові.
Благодійність вселяє надію
НАЗАР ЗАТОРСЬКИЙ, ПРЕДСТАВНИК ЄПІСКОПУ ЩОДО УКРАЇНСЬКИХ ХРИСТИАН У ШВЕЙЦАРІЇ
Завтра у Швейцарії святкують Великдень. Незабаром пройде біль Страсної п’ятниці, висохнуть сльози Марії та інших жінок після воскресіння Ісуса. Збентеження і здивування учнів зміняться радістю і хвилюванням після того, як вони з’являться перед воскреслим Господом.
Великдень в Україні цього року на тиждень пізніше. Значить, Страсний тиждень ще не закінчився: час плачу та скорботи про нас та наших дітей, про розп’яття численних жертв різанини у Бучі, Гостомелі, Бородянці та в багатьох інших українських містах. Плач і зойк часу паралізувало і замовкло перед цими безглуздими злодіяннями. Коли жорстокість позбавляє тебе сну і сльози наповнюють тебе, змушуючи застигнути очі.
Пристрасний тиждень в Україні цього разу, ймовірно, триватиме довше за тиждень. Він почався саме до Великого посту, але, мабуть, не закінчиться вчасно до Великодня. Подібно до того, як Ісус закликав учнів пильнувати і молитися перед своїми стражданнями, я хотів би звернутися з тим самим проханням до вас, дорогі читачі. Дивіться та моліться!
Слідкуйте за тим, щоб ніхто не ввів вас в оману. Тому що останнім часом заговорили багато так званих путінських розуміючих, які хочуть захищати цю війну або звинувачувати в ній Захід, НАТО або навіть саму Україну. Одним із пунктів цього звинувачення жертви є те, що Україна хотіла вступити до НАТО.
Приховується той факт, що Україна мала нейтральний статус, закріплений у конституції, до анексії Криму Росією у 2014 році. Тільки після російської агресії Україна нарешті навіть задумалася про вступ до НАТО. Як і у випадку з Ісусом, звинувачення шукали, щоб мати змогу судити. А оскільки його не було, то його довелося придумати.
Дивіться та моліться! Молитва в Гефсиманському саду дає Ісусу сили для майбутніх страждань. Він не молиться один, але просить своїх учнів робити те саме. Ваша підтримка в молитві є важливою для Сина Божого. Він також син людський, для якого багато важать молитви солідарності його друзів.
Молитва має неймовірну силу: вона дає українським солдатам сміливість захищати свої сім’ї та свою країну. Це дає українським біженцям сили продовжувати шлях до безпеки, незважаючи на виснаження. Молитва спрямовує вбитих і підтримує тих, що залишилися. Це може полегшити невимовний біль тих, хто був психічно та фізично травмований. Це дозволяє їм краще справлятися з травмами та болем, які вони зазнали у своєму тілі та серці. Величезні страждання та нелюдська жорстокість паралізують нас і внутрішньо спустошують.
Але саме милосердя дає надію у ці часи. Готовність допомогти українцям, світова солідарність з Україною. Саме вони створюють нову довіру до людей та людства. Просто неймовірно, скільки людей залучено: чи то прийняття біженців, чи то пожертвування товарів чи грошей, чи то організація та участь у мітингах, які посилають сильний сигнал урядам світу.
Ця неймовірна хвиля співчуття до жертв та опору агресору породжує надію, що скоро Великдень прийде і в Україну. Що і там може перемогти весна, і що і для українців за стражданнями Страсної п’ятниці настане переможний день воскресіння. Як Христос воскрес із мертвих»
Німеччина. Газета «Passauer Neue Presse». Затонув флагман Чорноморського флоту Росії. Підпис під фото: «Москва» була гордістю ВМС Росії: Міністерство оборони США підтвердило заяви української армії про те, що вона потопила флагман Чорноморського флоту Росії.
Газета «FAZ». Заголовок над малюнком: «Страждання»
Підпис: «Страсті – Поки західне християнство готується до трьох днів Великодня, страждання переважно православних українців не закінчилися – і їх випробування, мабуть, не закінчаться за тиждень. Тим більше вражає, як ця нація виростає за межі себе. «Треба пустити вітрила на безкінечний вітер, тільки тоді ми відчуємо, на яку подорож ми здатні», — писав страчений нацистами боєць опору Альфред Дельп.
Редакція вітає вас із Великоднем
Колонка справа: «Немає часу зволікати»
На війні в Україні траплялося й те, що на військовому жаргоні називають «дружнім вогнем»: солдати випадково стріляють у своїх побратимів. У Берліні, у суперечці про те, як Україні потрібно допомогти проти російського вторгнення, вогонь також обстрілюють її власні ряди, хоча з повним умислом. Головною метою внутрішньої критики коаліції є не хто інший, як канцлер. Це проблема, і не лише як гальмо поставок зброї, а й інших питань європейської співпраці. Про це заявив голова Європейського комітету Бундестагу Антон Гофрейтер. З максимально можливою відвертістю дякує йому за те, що він не брав участі в кабінетній дисципліні як міністр. Звичайно, він не єдиний «Зелений», який критикує, що Шольц не вистачає призначеного керівництва. І голоси також стають голоснішими у FDP, звинувачуючи канцлера в тому, що він занадто довго вагався щодо термінового питання про зброю.
Коли справа доходить до війни та миру, вам не потрібен гарячий голова на посаді голови уряду. Але Шольц загрожує втратою дискурсивного суверенітету в коаліції. Навіть під питанням, чи є вони досі у власній партії. СДПН мучить бажання українців отримати важке озброєння з Німеччини. Мютценіх одразу засудив «безвідповідальні» вимоги з лав Зелених і FDP не вагатися більше з доставкою танків.
Війна в Україні все більше стає стрес-тестом для згуртованості та спроможності світлофорної коаліції діяти. У ньому «переломний момент» зустрічається зі старим, миролюбним мисленням, яке повільно збирається знову після початкового шоку. Але війна Путіна не дає Берліну часу нескінченно обговорювати власну чутливість. Коливанням має прийти кінець. Лише канцлер може здійснити цей поворотний момент.
Головний матеріал: «Мерц: Шольц ставить під загрозу єдність проти України
«Бос ХДС: Жодних виправдань для важкої зброї / критики також у групах коаліції»
БЕРЛІН. Голова ХДС і лідер парламентської групи ХДС/ХСС Фрідріх Мерц висунув серйозні звинувачення на адресу канцлера Олафа Шольца (СДПН). F.A.Z. Мерц зазначив, що поведінка Шольца в українській політиці поставила під загрозу «згуртованість усього міжнародного співтовариства щодо Росії». Нарешті має бути внесена ясність щодо того, чи хоче Німеччина постачати Україні важке озброєння. Політик ХДС сказав, що погодився з міністром закордонних справ Анналеною Бербок (Зелені), «що більше немає виправдань». Одним з таких виправдань є те, що українці не можуть керувати БМП «Мардер». Навчання не повинно бути причиною відмови від поставки системи зброї. «Тоді треба тренуватися, навіть за межами України», – сказав Мерц, який також розкритикував Шольца за те, що він поки що не їздив до Києва. «Він мав бути там давно», — сказав Мерц. Він попередив про провал “спецфонду Бундесверу”. З огляду на мляві переговори, домовленості не видно. «Так не вийде», — сказав Мерц.
Також є невдоволення ваганням Шольца щодо питання важкого озброєння в групах світлофорів. “Проблема в канцлері”, – сказав “Шпігель” зелений європейський політик Антон Гофрейтер. «Незалежно від того, до яких європейських країн я зараз їду, я завжди стикаюся з питанням: а де Німеччина?» Зараз на ладі дня є дуже швидкі дії». На запитання, чи був у канцелярії прокрастинатор*, вона відповла «Так» на Deutschlandfunk.
Експерт із зовнішньої політики СДПН Міхаель Рот у «Frankfurter Rundschau» закликав «швидко і комплексно» підтримати українців зброєю. Троє парламентарів раніше відвідали Україну.
Лідер парламентської групи СДПН Рольф Мютценіх відкинув критику: «Немає простих відповідей, навіть коли мова йде про поставку важкої військової техніки в Україну».
* Прокрастинатори — люди, схильні відтерміновувати виконання завдань, перекладати відповідальність на інших, працювати хаотично, без плану, або лише під натхненням чи за настання.
Туреччина. «DAILY SABAH». Заголовок: «Росія сигналізує про нові удари по Києву». Після втрати військового корабля в Чорному морі Москва посилила свій тон і заявила, що посилить атаки на Київ, оскільки її вторгнення в Україну просувається на схід з наступом на Маріуполь.
Індія. Газета «The New Indian Express»«Поставка другої повної системи С-400 з Росії вчасно»
Прибуття як повітряним, так і морським транспортом; Перша система вже введена в експлуатацію IAF
Поставка США другого полку стратегічної зенітно-ракетної оборони великої дальності С-400 до Індії є надзвичайною вчасною, оскільки спричиняє занепокоєння щодо затримки після масштабних санкцій Заходу після війни в Україні.
«Так, постачання компонентів другого ракетного комплексу С-400 триває», – повідомило джерело, додавши, що воно здійснюється як повітряним, так і морським транспортом. Перший повний полк С-400 був доставлений у грудні 2021 року і вже введений в дію ВПС Індії. Разом із кожним полком постачається тренажер, який є навчальним обладнанням.
У жовтні 2018 року було підписано контракт на поставку п’яти систем С-400 з Росії на суму близько 35 тис. Кожен полк складається з чотирьох ракетних установок. Загалом, Індія матиме 20 ракетних установок, коли будуть доставлені всі п’ять систем.
США поки що утримуються від посилань на свій внутрішній закон, Закон про протидію противникам Америки через санкції (CAATSA), проти індійської угоди про С-400. Під час нещодавньої зустрічі 2+2 між міністрами оборони та закордонних справ США та Індії у Вашингтоні держсекретар США Ентоні Блінкен повторив: «Ми не визначали потенційних санкцій або відмов за законом CAATSA». Визнаючи старі зв’язки між Індією та Росією, Блінкен сказав, що обидві країни мають «довгу історію та довгі відносини» в торгівлі оборонним обладнанням. Поки що Індія чинила опір тиску США щодо категоричного засудження вторгнення Росії в Україну. Генерал-майор С. Б. Астхана (у відставці), оборонний аналітик, назвав це зробленим. «Це має пройти незалежно від того, що говорять США. Ринок покупця і суверенне право Індії — вибирати найкраще обладнання, яке відповідає нашим військовим і національним інтересам».
С-400 може відстежувати цілі на дальності 600 км і розгортати чотири різних типи ракет, вражаючи цілі на різних відстанях. Система здатна знищувати літаки, ракети (крилаті та балістичні), БПЛА та інші повітряно-штурмові машини на відстані до 400 км з дальності від 100 футів до 40 000 футів.
Японія. Газета «The Japan Times». Підпис під фото: «Російський військовий стоїть на варті Луганської електростанції в місті Щастя в Україні в середу».
Заголовок: «Росія ризикує повторити помилки».
Україна побоюється, що Москва розпочне наступ, маючи на увазі перемогу 9 травня
Президент Франції Еммануель Макрон став останнім лідером, який попередив про неминучість великого російського наступу на сході України. Якщо це план, його війська ризикують повторити принаймні деякі помилки, допущені при спробі взяти столицю Київ.
За словами європейських і натовських дипломатів, знайомих із цим питанням, союзники України бачать двотижневе вікно, щоб набратися сил у важчому озброєнні, такому як танки, перш ніж президент Росії Володимир Путін почне наступ, покликаний оголосити свого роду перемогу до 9 травня річниці поразки нацистської. Німеччини. у Другій світовій війні.
Москва традиційно проводить цього дня великий щорічний військовий парад. Кремль не відповів на прохання прокоментувати потенційне значення дати початку війни.
«Наступні тижні будуть вирішальними», — заявив у середу Жозеп Боррель, який координує зовнішню політику Європейського союзу, коли блок запропонував ще 500 мільйонів євро (68,4 мільярда єн) для фінансування військової допомоги держав-членів України. Таким чином, загальна сума сягає 1,5 млрд. євро.
Східне портове місто Маріуполь знаходиться в облозі вже кілька тижнів і ризикує повністю перейти під контроль Росії протягом кількох днів.
Проте, на думку деяких дипломатів та військових аналітиків, погодні умови, необхідність підготовки тилового забезпечення, встановлення панування у повітрі та відновлення сил, роздертих навколо української столиці, вимагають більш тривалого періоду часу, щоб повернути решту регіону Донбасу, що все ще перебуває у руках України. .
Росія зазнала ще однієї невдачі пізно ввечері у середу, коли стало відомо, що її флагманський крейсер Чорноморського флоту “Москва” затонув. Москва заявила, що боєприпаси на борту вибухнули під час пожежі, а український чиновник заявив, що його вразили протикорабельні ракети. Путін, схоже, визнає компроміс між швидкістю та втратами. На прес-конференції у вівторок він сказав, що його часто питали, чи не можна закінчити війну швидше.
“Це можливо. Це залежить від інтенсивності бойових дій, а інтенсивність бойових дій, на жаль, так чи інакше пов’язана з втратами”, – сказав Путін. “Наше завдання – досягти поставленої мети при мінімальних втратах”.
Це буде важко зробити, якщо Росія кине підрозділи в бій у розпал весняного сезону бездоріжжя, коли земля надто м’яка і волога, щоб вантажівки та мобільна артилерія могли з’їхати з доріг, не застрягши, як це сталося на північ від Києва, залишивши конвої вразливими для нападу
“The New York Times”.
Заголовки:
Колонка справа: «РОСІЯ ПОПЕРЕДЖУЄ США НЕ ПОСТАВЛЯТИ КИЄВУ ПЕРЕДОВУ ЗБРОЮ»
Загроза приходить, коли Москва готується до нової битви на східному кордоні
Вражена військовими втратами та стягуванням військ для нової битви на сході України Росія попередила адміністрацію Байдена, щоб вона припинила постачання передової зброї українським силам або зіткнулася з «непередбачуваними наслідками», заявили американські офіційні особи в п’ятницю.
Російське повідомлення — одне з серії попереджень, що перемежуються офіційною нотою протесту, доставленою у вівторок, — свідчить про стурбованість Москви, що зростає, тим, що ця зброя серйозно підриває бойові можливості Росії.
Про існування повідомлення стало відомо, коли Кремль перекидав озброєння, зокрема ударні гелікоптери, до кордону Росії зі сходом України для наступного етапу свого двомісячного вторгнення до країни.
У ході війни адміністрація США надавала українцям все важче озброєння, зокрема 155-мм гаубиці, у міру загострення конфлікту, і цього тижня вона оголосила про новий пакет озброєнь на суму 800 мільйонів доларів.
Ще у лютому, коли почалася війна, адміністрація побоювалася, що таке озброєння може зайво спровокувати Росію. Але після тиску з боку президента України Володимира Зеленського та членів Конгресу від обох партій адміністрація вирішила надати деякі види важкого озброєння, яке, за її словами, Україні знадобиться на наступному етапі війни. Російські попередження прозвучали, коли вторгнення зустріло несподівано жорсткий опір України та виявило слабкі місця у звичайних збройних силах Росії.
Президент Росії Володимир В. Путін призначив нове командування для нагляду за війною в Україні і минулого тижня вперше публічно заявив, що цілі Росії обмежуються забезпеченням безпеки Донбасу, частини східної України, що межує з Росією, де сепаратисти, що підтримуються Москвою, воює вже вісім років.
Цілі Росії, коли її військові вторглися 24 лютого, здавались набагато амбітнішими, з планами осадити і захопити столицю Київ на півночі, відрізавши уряд Зеленського від решти колишньої радянської республіки, що є у Путіна. сказав, що навіть не розглядає країни. Ця стратегія дала зворотний ефект, і минулого місяця російські війська відступили. Їм також не вдалося повністю захопити стратегічний південно-східний порт Маріуполь, незважаючи на безперервні бомбардування, які перетворили це колись галасливе місто з населенням 450 000 людей на пустелю смерті та руйнівних жахів війни.
Павло Кириленко, губернатор Донецької області на сході України, заявив CNN у п’ятницю, що українські війська все ще контролюють Маріуполь, але місто було «стерте з лиця землі Російською Федерацією, тими, хто хоче ніколи не зможе його відновити».
У п’ятницю високопоставлений представник міністерства оборони США заявив, що російський флагманський ракетний крейсер “Москва” на Чорному морі, який затонув у четвер, був уражений двома українськими ракетами “Нептун”, а не пошкоджені випадковою пожежею та вибухом під час шторму, як стверджує Кремль.
Це було перше американське підтвердження заяв України про те, що її ракети «Нептун» — нещодавно розгорнута зброя з дальністю дії 190 миль — вразили корабель, який був уражений за 65 миль на південь від порту Одеса.
Втрата «Москви» була не просто приниженням, оскільки тепер вона могла серйозно підірвати будь-які плани Кремля щодо морського нападу на південне узбережжя України.
Фото 1: “Москва” пришвартована в Криму на супутниковому знімку 7 квітня
Фото 2: Марина Ганицька, директор медичного закладу в Бородянці.
Фото 3: Місце нападу Росії поблизу Харкова, на північному сході України
Видання «WSJ». Pаголовок: «Росіяни завдали удару по ракетному заводу під Києвом, преса про Маріуполь».
Газета «The Los Angeles Times»
Підпис під фото: «ЛІДІЯ МИЧИСЛАВЕНА запалює свічки за щоденне богослужіння в храмі Олександра Невського під час бойових дій в Україні».
Заголовок: «Росія відновлює напади на Київ»
На сході України загострюються бої, а портове місто Маріуполь незабаром може бути захоплено.
Заголовок: «Ми просто хочемо миру». Російська військова ескалація б’є по селах на сході України
Подготував Сергій ЧЕРНЯВСЬКИЙ
Поблизу села Комишівка Саф'янівської громади Ізмаїльського району зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Це вже… Read More
Сьогодні, 22 листопада, в Одесі спостерігається потужний вітер, що призвів до падіння дерев та пошкодження… Read More
Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More
Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More
На узвозі Віталія Блажка невдовзі почнеться будівництво нової дренажної системи. З 23 листопада 2024 року… Read More
Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More