Про захист українського неба та допомогу партнерів: міфи та реальність

Командування Повітряних Сил ЗСУ роз'яснили, чи дійсно Україна потребує постачання бойових літаків та систем ППО середнього та далекого радіусу дії.

Роз’яснення опублікувала на своїй сторінці у Facebook заступник міністра оборони України Ганна Маляр.

Поки український народ захищає свою державу від російської агресії, ми просимо журналістів усіх країн бути уважними та не підтримувати російську армію шляхом розповсюдження недостовірної інформації,

– сказано у ньому.

⚫️ Міф: Успіхів України на землі є достатньо для перемоги.

🔻 Правда: Перевага у повітрі – вирішальний фактор у цій війні.

Контроль у повітряному просторі відігравав ключову роль у всіх війнах часів Другої світової війни. Домінування в повітрі – це швидке і точне завдання ударів по військах противника, центрам його логістичного забезпечення та іншим важливим об’єктам, це дуже потужна вогнева підтримка власних наземних військ і морських сил.

⚫️ Міф: Українські Повітряні Сили мають зброю для ефективного захисту країни від Росії.

🔻 Правда: Російські ВКС суттєво перевершують українські та мають доступ до більш сучасних радарів та ракетних технологій.

Повітряні сили ЗС України не можуть повністю закрити небо над Україною та досягти переваги над Росією у повітрі. Російські ВКС значно перевершують українські ПС у кількості та передових технологіях. Через цей дисбаланс між військово-космічними силами Росії та України, Повітряні сили ЗС України від початку війни терміново звернулися з проханням до західних партнерів про надання більш сучасних винищувачів та засобів ППО. Повітряні Сили теж зазнають втрат, дедалі більше техніки знищується російськими військами, чи вона ламається у процесі експлуатації, ця потреба стає дедалі насущнішою.

⚫️ Міф: «Стінгери» чи інші ПЗРК компенсують нестачу техніки Повітряних Сил України.

🔻 Правда: Для успішного протистояння в небі російської авіації (в т.ч. крилатих ракет) Україні необхідні і винищувачі, і зенітні ракетні комплекси середнього та далекого радіусу дії.

Портативні системи ППО, такі як Stinger, мають обмежений радіус дії (до 5 км) та функціональність і не можуть компенсувати відсутність сучасних винищувачів та зенітних ракетних систем середньої та великої дальності. Безпілотники-камікадзе призначені для поразки наземних цілей і також не можуть протистояти російським літакам та ракетам.

⚫️ Міф: США та НАТО надають Україні необхідну зброю. Союзники роблять усе можливе, крім безпосередньої участі у війні.

🔻 Правда: На сьогоднішній день наші союзники не відповіли на наш заклик про надання коштів ППО (винищувачів та ЗРК).

Ми не отримали озброєння, необхідне нам для захисту нашого неба та перемоги, крім уже наданих переносних зенітних ракетних комплексів малого радіусу дії.

У небі найбільше потрібні винищувачі. За цих умов Повітряним Силам достатньо було F-15 та F-16 покоління 4+, на яких українські пілоти зможуть літати вже після 2-3 тижнів навчання. На відміну від радянських МіГ-29, ці винищувачі оснащені найкращими технологіями, що використовуються супротивником, у тому числі сучасними радарами та ракетами.

Наземні системи ППО зможуть запобігти авіаударам і ракетним ударам. Росія випустила понад 1000 балістичних та крилатих ракет та скинула сотні тонн некерованих бомб на міста та села України. Більшість із них можна було б перехопити, якби українське небо було захищене необхідною кількістю сучасних систем ППО.

В даний час Україна має в своєму розпорядженні зенітні ракетні комплекси великої дальності С-300 (SA-10) і систему протиракетної оборони середньої дальності Бук-М1. Однак це застарілі системи радянської епохи, які набагато гірші за російські, такі як С-400 та інші.

Для ефективного захисту українського повітряного простору найефективнішими були б системи Patriot (США) або дешевші та мобільні системи NASAMS (Норвегія). Втім, додатково Україна не відмовилася б і від радянських систем С-300, Бук-М1, які також зараз ефективні у боротьбі з противником.

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини

В Одеському районі 20 травня біля доби не буде води: перелік адрес

20 травня у низці населених пунктів біля Одеси буде тимчасово припинене водопостачання. Причина — аварійні… Read More

19-05-2025 в 22:36
  • Статті

Фестиваль «Одесі-610». День третій: історична література, історичні знахідки (фоторепортаж)

Третій день фестивалю «Одесі-610» подарував одеситам нові знання, емоції та можливості для творчості. Гостям запропонована… Read More

19-05-2025 в 21:44
  • Новини

Розмова Трампа з Путіним: президент США наголошує на негайних мирних переговорах

Ввечері 19 травня відбулася телефонна розмова американського президента Дональда Трампа з правителем РФ Володимиром Путіним.… Read More

19-05-2025 в 21:29
  • Новини

Чи буде знову дощ: прогноз погоди на вівторок, 20 травня

У вівторок, 20 травня 2025 року, в Одесі та Одеській області очікується досить тепла погода… Read More

19-05-2025 в 20:27
  • Новини

Одесити можуть отримати допомогу від NRC: що для цього потрібно

Норвезька рада у справах біженців (NRC) оголосила про відкриття нового етапу реєстрації на грошову допомогу… Read More

19-05-2025 в 19:33
  • Новини

Одеські медики провели щорічні змагання з надання допомоги

В Одесі відбулися щорічні навчально-практичні змагання серед працівників екстреної медичної допомоги. У межах заходу медикам… Read More

19-05-2025 в 18:33