Одесити просять не допустити забудови території Заводу шампанських вин після приватизації

Аукціон із приватизації Одеського заводу шампанських вин пройде 1 лютого. Нині на його території створюється Будинок художника. Автори цього проекту орендували частину приміщень заводу. Але є побоювання, що якщо завод почнуть забудовувати висотками, проект не вдасться цілком реалізувати.

Відомі одесити, громадські діячі, вчені, культурні діячі направили колективний лист до Фонду держмайна, Міністерства культури, до міської та обласної ради.

У ньому сказано, що зараз на території заводу реалізується масштабний проект: там готуються до відкриття Музей сучасного мистецтва, 50 майстерень для художників, приміщення для театральних вистав та перформансів.

І хоча територія, де створюється Будинок художника, орендована до 2035 року, все ж таки є побоювання, що у разі продажу заводу і початку там масштабної забудови проект не вдасться реалізувати.

Звернення підписали народний артист України Олексій Ботвинов, віце-президент «Всесвітнього клубу одеситів» Євген Голубовський, народний артист України Георгій Делієв, письменник Євген Деменок, настоятелька монастиря ігуменя Серафима, заслужений художник України скульптор Михайло Рева та інші.

Раніше “Одеське Життя” розповідало, що колишній завод шампанських вин на Французькому бульварі, 36 стане Будинком художника .

Меценатом проекту виступає банкір Вадим Мороховський. Стратегію розвитку індустрії мистецтв запропонував Марат Гельман, відомий арт-менеджер, колекціонер та галерист. На території 1,2 га, крім галереї, будуть розташовані майстерні художників та сформований арт-кластер.

Нагадаємо, що «Одеський завод шампанських вин», що Французькому бульварі, 36, виставили на аукціон за 87,4 млн. грн. Торги відбудуться 1 лютого 2022 року.

Умови продажу заводу такі:

  • зберегти профіль діяльності протягом 3 років, саме виробництво виноградних вин;
  • укласти охоронні договори на пам’ятник архітектури, а саме в’їзну арку та головний корпус;
  • отримати дозвіл Антимонопольного комітету України (що передбачено законодавством щодо захисту економічної конкуренції);
  • забезпечити утримання захисної споруди цивільного захисту.
  • збереження договорів суборенди до 2035 року.
Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини

Росіяни атакували Кривий Ріг касетним «Ісканером»: загинули діти, багато поранених (відео)

У п'ятницю, 4 квітня, близько 20:00 у Кривому Розі стався ракетний обстріл, внаслідок якого загинуло… Read More

04-04-2025 в 21:03
  • Новини

Чи буде в Одесі дощ: прогноз погоди на суботу, 5 квітня

У суботу, 5 квітня 2025 року, в Одесі та Одеській області очікується відносно тепла погода… Read More

04-04-2025 в 20:34
  • Новини

В Одесі хочуть створити єдиний департамент містобудування

В Одеській міській раді розглядають можливість створення єдиного департаменту шляхом об’єднання департаменту земельних ресурсів та… Read More

04-04-2025 в 19:37
  • Новини

Одеса не буде російською: в ОВА відреагували на матеріал NYT

Американські ЗМІ поширюють припущення про можливу передачу під контроль Росії стратегічних об’єктів в Україні, зокрема… Read More

04-04-2025 в 18:33
  • Статті

«Не дай Боже, щоб ви це відчули»: останнє слово азовця з Одещини для росіян

У Ростові-на-Дону російський суд засудив до увʼязнення в колонії суворого режиму 23 полонених українців –… Read More

04-04-2025 в 17:38
  • Статті

Війна в Україні: яку роль відіграють США і НАТО у планах Кремля

Нещодавно президент США Дональд Трамп зупиняв військову допомогу Україні. На широкий загал цей крок пояснюється… Read More

04-04-2025 в 16:34