Яскравого павука зустріли в Національному природному парку “Тузлівські лимани”. Цей вид павука не типовий для нашого регіону. Його укуси небезпечні, але не смертельні.
Рідкісний вид павука – Eresus kollari, вперше зафіксований науковцями на території нацпарку. Через його яскравість його ще називають “божа корівка” або “сонечко”, – розповідають на сторінці природного парку у Facebook.
Та якби лагідно не звучала його назва, після укусу павука ерезуса виникає сильний біль, оніміння навколо місця укусу, яке триває 3-6 днів.
Павуки живуть у норах, вистелених павутиною. Часто ховаються під листям. Розмір самців сягає 8-11 мм. Вони мають яскраво-червоне черевце з чотирма чорними цятками. Самки трохи більші – 9-16 мм, але їх не так легко помітити, бо вони майже повністю чорні.
У вересні самці на кілька днів перебираються у нору до самки для спарювання, після якого вмирають. Потім самиці виготовляють кокон, у якому може визріти до 80 яєць. Вдень мама може виносити кокон, погрітися на сонці, а на ніч ховає назад у нору. Коли приходить час появи потомства на світ, вона заплітає павутиною вхід в нору і вмирає, після чого слугує їжею для своїх малюків, які до весни не покидають свого місця народження.
Читайте також:
На узвозі Віталія Блажка стартує будівництво нової дренажної системи. У зв'язку з цим з 23… Read More
Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More
До керівництва підприємства звернулися співробітники обласної станції переливання крові з проханням здати кров для потреб… Read More
Новорічний настрій уже стукає у двері, а разом із ним — фантастичні подарунки від VARUS!… Read More
В Одеській області два співробітники районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки продавали військовозобов'язаним відстрочки. Read More
У Південному попрощалися одразу з двома загиблими воїнами - солдатом Марковським Ігорем Григоровичем і бойовим… Read More