На Одещині виявлено випадок небезпечного інфекційного захворювання – ботулізму. Про це повідомляє Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб.
Так, 9 червня мешканець міста Южного 1985 року народження їв тушонку домашнього приготування з м’яса качок. Через деякий час він відчув себе погано: біль у животі, слабкість, сухість у роті, двоїння в очах, каламутність зору, опущення повік.
13 червня потерпілого на швидкій госпіталізували до реанімації Одеської інфекційної лікарні, де медики поставили йому діагноз: ботулізм.
У лікарні чоловікові запровадили протиботулінічну сироватку. Наразі він продовжує лікування.
У центрі контролю та профілактики хвороб нагадують: у 2021 році в Одеській області було зареєстровано чотири випадки захворювання на ботулізм, з них один закінчився летально (після вживання в’яленої риби домашнього приготування).
Читайте також: Ботулизм в Одессе: мужчина отравился, отведав копченой скумбрии
Ботулізм – інфекційне захворювання, що виникає внаслідок отруєння токсинами ботулобактерій. Хвороба супроводжується важким ураженням центральної та вегетативної нервової системи.
Причиною ботулізму частіше стають домашні консерви з м’яса, риби, рідше – овочів, в’ялені чи копчені продукти у разі недотримання відповідних вимог при заготівлі, переробці чи зберіганні продукту. Також причиною захворювання може бути споживання в’яленої чи копченої риби та копчених виробів із м’яса (ковбаси, шинки тощо).
Ботулізм не можна визначити за кольором чи смаком: мікроорганізм, що викликає хворобу, не псує продукти. Потенційно небезпечні всі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно чи недостатньо термічно оброблені, транспортувалися чи зберігалися неналежним чином. Навіть консерви, у яких все гаразд із терміном придатності, видом та смаком, можуть бути заражені.
Першими симптомами захворювання є:
За наявності перших ознак нездужання необхідно негайно звернутися за медичною допомогою.
Слід зазначити, що у зв’язку з військовим становищем у країні безліч громадських організацій, волонтерів, операторів ринку долучилися до благодійної місії, допомагаючи захисникам та внутрішньо переміщеним особам з питань харчування, готуючи для них м’ясні, рибні та овочеві консерви. Медики закликають мешканців Одеської області відповідально ставитися до благодійної місії та суворо дотримуватись технологічних процесів, температурних режимів, питань гігієни при виготовленні консервів. Так, м’ясну тушонку необхідно перед вживанням обов’язково кип’ятити не менше ніж 30 хвилин.
Стаття на тему: Как одесситам не стать жертвами ботулизма?
Фото з Facebook Одеського обласного центру контролю та профілактики захворювань
В Одесі можуть розпочати примусову евакуацію неправильно припаркованих авто вже у травні. Водіям доведеться сплачувати… Read More
Розвиток промислових квадрокоптерів тісно пов'язаний із зростанням потреби в ефективній та безпечній розвідці місцевості, інспекції… Read More
В Одесі після зимової консервації знову запрацював фонтан на Театральній площі біля Оперного театру. Його… Read More
Завтра, 4 квітня, в Одесі на Соборній площі розпочнеться демонтаж дитячого майданчика. Про це попереджає… Read More
У п'ятницю, 4 квітня 2025 року, в Одесі та Одеській області очікується відносно тепла погода… Read More
Громадська організація «Деколонізація. Україна» оновила перелік населених пунктів, які, на думку активістів, необхідно перейменувати у… Read More