Сьогодні, 17 липня, православні віряни згадують за новим церковним календарем великомученицю Марину Антіохійську. У народі цей день прозвали Маринин. Розповідаємо про традиції та прикмети 17 липня і яке сьогодні свято відзначають у церкві за старим стилем.
Про життя святої Марини відомо небагато. Переказ каже, що вона жила в III столітті в Антіохії Пісідійській (зараз це Туреччина) і була дочкою язичницького жерця Едесія. Дівчинка рано залишилася без матері та її виховувала годувальниця-християнка – від неї дівчинка дізналася про християнську віру та хрестилася у 12 років. Після цього батько від неї зрікся.
Якось Марина пасла овець, і її побачив правитель Антіохії. Він був вражений красою дівчини і вирішив узяти її за дружину. Марина розповіла правителю, що вона християнка і відмовилася зректися своєї віри. Коли правитель зрозумів, що не зможе переконати і зламати Марини, то наказав ув’язнити її в тюрму і катувати. Марина не злякалася, і в якийсь момент під час тортур земля здригнулася, з дівчини впали кайдани, а над головою з’явилася голубка із золотим вінцем у дзьобі. Мучители навколішки стали просити пощади, а вражений народ став славити Бога. Побачивши це, правитель наказав негайно стратити дівчину. Разом з нею стратили кілька тисяч людей, які повірили у Христа.
Мощі святої зберігалися в одному з храмів Константинополя до приходу хрестоносців у 1204 році.
До святої Марини звертаються з проханнями вберегти від хвороб, моляться за мир у домі, просять також захисту від вогню – насамперед урожаю, який міг загинути від удару блискавки.
17 липня за старим календарним стилем – день пам’яті святителя Андрія, єпископа Критського.
У народному календарі 17 липня – свято Маринін день чи Марина Вогненна. Прозвали його так за однією легендою, за якою Марина, дочка морського царя, втекла від батька до земного життя. З того часу в день її народження він сильно гнівається і метає грім і блискавки, намагаючись вразити непокірну дочку. Помічено, що 17 липня зазвичай йдуть грозові дощі зі блискавкою.
За прикметами дня можна дізнатися, якими будуть осінь та зима:
Одеська вулиця, що пам’ятає Воронцова, радянську індустріалізацію і яка десятиліття існувала під ім’ям генерала Червоної… Read More
Хочемо порадувати одеситів новиною про відкриття нових просторів. Минулоо тижня ми вже анонсували події в… Read More
Фахівці одеського комунального підприємства «Сервісний центр» обробляють міські пам'ятники та інші об'єкти монументального мистецтва, які… Read More
Село Долинське Ренійської громади – самобутнє. Всі місцеві хлопці й навіть дорослі чоловіки люблять грати… Read More
На 84-му році пішов із життя політик Юрій Борисович Крук, який представляв у Раді Одеську… Read More
Мешканець Таїровської громади самовільно захопив частину місцевого стадіону, побудував там басейн і вживав психотропи. Його… Read More