22 січня виповнюється 80 років члену Національної спілки журналістів України, члену Національної спілки фотохудожників України, члену Гільдії власних кореспондентів Леоніду Семеновичу Сидорському.
Понад 50 років він пише фотолітопис Одеси. Його трудова діяльність розпочалася у газеті «Слава хлібороба», що виходила у ті роки у Комінтернівському районі. А далі була робота у газетах «Захисник Батьківщини», «Вечірня Одеса», на телебаченні, організація фотоекспозицій у кінотеатрах та палацах культури. Він є автором тематичних фотовиставок «Ах, Одесо!», «Одеса, яку ми любимо», «Одеса уві сні та наяву», «Пушкін в Одесі», «Моцарт в Одесі».
Слідом за виставками, настільними та настінними календарями з видами Одеси, буклетами та книгами з ілюстраціями у Леоніда Сидорського настав новий етап у творчості: надійшла черга випусків електронних фотоальбомів. Так з’явилися на світ унікальні DVD-диски. Сьогодні вже вийшло сім DVD-дисків, сім електронних фотоальбомів художника, авторських фільмів. Останній, тиражем у п’ятсот екземплярів — «Одеса: на хвилі моєї пам’яті», — було представлено у Всесвітньому клубі одеситів. У ньому вибудовані особливим чином під ретельно дібрану музику чотириста фотографій відтворюють Одесу п’ятдесятих-шістдесятих років, на цей час припала юність автора. Всього чотири розділи: «Дахи мого дитинства», «Чавунна шаль», «Силует рідного міста» та «У тумані зникла мила Одеса…».
У планах фотохудожника ще ціла низка виставок та електронних фотоальбомів: «Одеський дворик», «Кішка в місті». Лежить і чекає свого часу готовий матеріал – “Між містом і морем”, “Приморський бульвар”, “Від Ланжерона до Люстдорфа”. Леонід Семенович задумав скрупульозно попрацювати над перлиною Одеси — Оперним театром і зараз веде переговори з дирекцією театру.
За десятиліття творчості у фотохудожника зібралося багато матеріалів в Одеському обласному архіві. Одеський фотохудожник – єдиний із творчих особистостей в Україні має свій архів у державному сховищі. Із двадцяти двох тисяч експонатів, переданих туди, двадцять одна тисяча – фотографії. Архів Л. Сидорського займає цілу кімнату. Леонід Семенович дуже сподівається, що його спадщина там краще збережеться. І буде не просто вкриватися пилом на полицях, а стане у пригоді нащадкам: можливо, років через сто художники та архітектори вирішать відновити колишню Одесу.
З ювілеєм, любий Леоніде Семеновичу! Міцного здоров’я, творчого довголіття, гострого та доброго погляду на нашу улюблену Одесу, нових книг та нових фотовиставок!
Гільдія власних кореспондентів засобів масової інформації
Раніше ми розповідали про те, як вирує життя в Одеській опері.
Новорічні свята вже не за горами. Саме час задуматися про подарунки. Кожна дитина вірить у… Read More
Поблизу села Комишівка Саф'янівської громади Ізмаїльського району зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Це вже… Read More
Сьогодні, 22 листопада, в Одесі спостерігається потужний вітер, що призвів до падіння дерев та пошкодження… Read More
Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More
Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More
На узвозі Віталія Блажка невдовзі почнеться будівництво нової дренажної системи. З 23 листопада 2024 року… Read More