Який вигляд має морське дно біля берегів Одеси: оприлюднено шокуюче відео

Одеський еколог Владислав Балинський продемонстрував, наскільки виглядає морське дно біля берегів Одеси після диверсії росіян на Каховській ГЕС. Підводна зйомка проводилась у басейні «Собачого» пляжу 15 липня 2023 року. Відео Балінський опублікував на своїй сторінці у Facebook.

Як зазначає еколог, на цій ділянці узбережжя дуже сильно постраждали колонії мідій, які перебувають у басейні, обмеженому хвилерізом та пірсами з двох сторін. Так, у басейні пляжу «Собачого» загинули близько 50% усіх мідій.

«Думаю, ситуація з мідіями схожа на всі одеські пляжі із хвилерізами. Стан колоній мідій у прибережній зоні, не обмеженій хвилерізом та пірсами, потребує вивчення. Стан мідій на більшій відстані від берега також потребує вивчення.

З того, що мені вдалося побачити, це колонії на відстані 100 метрів хвилерізом з морського боку. Загиблих мідій у них значно менше (до 20%), але навіть це, в межах опрісненої морської акваторії, це сотні та сотні тонн. До того ж мені не подобається загальний вигляд колоній – вони вкриті слизом як плівкою. Кількісний і якісний стан мідійних колоній повинен лягти в розрахунок збитків у виробництві за матеріалами екоциду. Але ці дослідження дуже важка, довгострокова та дорога робота», – пише Балинський.

Крім того, він звертає увагу на «кишені» із покладом органіки та сміття на дні.

«З огляду на їх площу та щільність, це теж дуже серйозна проблема», – зазначає екоактивіст.

За його словами, на пляжі «Собачому» пісок під суцільним килимом рослинних решток має чорний колір, що свідчить про локальний заморний процес. Зважаючи на все, тут загинули всі донні живі організми, що мешкали в товщі піску (молюски, спірохети, дрібні ракоподібні).

Також еколог звертає увагу на катастрофічно невелику кількість бичка, що може свідчити про наслідки масштабного замору. При цьому є надія, що під час опріснення під час опріснення риба мігрувала подалі від берега і зараз поступово повертатиметься.

Таким чином, резюмує Балінський, здатність моря до самоочищення в акваторії Одеської затоки і особливо її прибережної частини значно підірвана. А поклади рослинних залишків є міцним джерелом забруднення води і становлять загрозу локальних заморних процесів.

Раніше «Одеське життя» розповідала про результати. моніторингу морської та питної води станом на 16 липня 2023 року.

Фото: скріншот із відео

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини

В Одесі витратять 2 мільйони гривень на обрізку дерев уздовж Траси здоров’я

В Одесі планують спрямувати 2 мільйони гривень на санітарну обрізку зелених насаджень уздовж Траси здоров’я… Read More

04-04-2025 в 06:41
  • Новини

Одеський гумор: як Трамп пінгвінів митами обклав

Всім привіт із п'ятницею! І нехай вона виявиться по-справжньому позитивною та вельми продуктивною! І ще… Read More

04-04-2025 в 06:12
  • Новини

Магнітні бурі вдарять із новою силою: прогноз на 4 квітня

У п'ятницю, 4 квітня, очікується сонячна активність із К-індексом 5 (червоний рівень), що відповідає сильним… Read More

04-04-2025 в 05:41
  • Новини

В Одесі вводять примусову евакуацію авто: водії будуть платити двічі

В Одесі можуть розпочати примусову евакуацію неправильно припаркованих авто вже у травні. Водіям доведеться сплачувати… Read More

03-04-2025 в 22:34
  • Новини партнерів

Квадрокоптери DJI Matrice 4: нові рішення для авіарозвідки та аналізу даних

Розвиток промислових квадрокоптерів тісно пов'язаний із зростанням потреби в ефективній та безпечній розвідці місцевості, інспекції… Read More

03-04-2025 в 21:52
  • Новини

В Одесі запрацював ще один фонтан (відео)

В Одесі після зимової консервації знову запрацював фонтан на Театральній площі біля Оперного театру. Його… Read More

03-04-2025 в 21:31