Сьогодні, 7 листопада, Міжнародний день медичної фізики на честь дня народження Марії Склодовської-Кюрі. Адже завдяки її працям радіаційну терапію почали використовувати для лікування онкологічних захворювань. Православні віряни вшановують пам'ять святого мученика Феодота.
7 листопада в церковному календарі – день пам’яті святого мученика Феодота. Він разом із 30 іншими мучениками постраждав за віру в Мелітіні. Феодот і його товариші сповідували християнство. Їх схопили язичники та тортурами змушували зректися вірувань. Однак до всіх погроз християни залишалися стійкими. Тоді їх обезголовили мечем.
Вагітним заборонялося перекушувати рухаючись, тому що дитина буде неспокійною.
Не можна лаятися, сваритися, лихословити, бажати комусь зла.
Не варто ледарювати, проводити в ліжку цілий день.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
Цього дня зазвичай на водоймах вже був лід, а тому можна було приступати до зимової риболовлі. В давнину вважалося, що лід не просто природне явище, а могутній дух, який бореться з духом води. Також обов’язково годували зимових птахів. Особливо дуже раділи появі зимородка, адже це означало, що зима нарешті увійшла в свої права.
Читайте також: Погода в Одесі: прогноз синоптиків на 7 листопада
Талісманом людини, народженої 7 листопада, є турмалін. Здавна цей камінь вважали цілителем та очисником. Також вірили, що турмалін зеленого кольору має омолоджувальні властивості.
7 листопада в Україні та світі святкують Міжнародний день медичної фізики. Свято було створене за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я на честь дня народження Марії Склодовської-Кюрі. Адже завдяки її працям радіаційну терапію почали використовувати для лікування онкологічних захворювань.
Також 7 листопада Міжнародний день інуїтів. Ініціатором створення цього свята стала Приполярна рада інуїтів, яка є представником інтересів корінних народів Арктики, що мешкають в Канаді, США, Гренландії та інших країнах світу. Перше засідання ради відбулося на Алясці 1977 року з метою об’єднання народностей інуїтів, просування їхніх прав. Дату обрали не випадково, адже святкування збігається з днем народження Ебена Гопсона — політика, який був представником етнічних народів Аляски в Сенаті США (1959 – 1967 роки) та першим мером Барроу.
А ще 7 листопада Міжнародний день африканського письменника. Святкування було ініційоване 1992 року панафриканською Асоціацією письменників для поширення унікальної літератури Африки на інших континентах. Зараз африканських письменників часто нагороджують престижними преміями, четверо вже навіть стали нобелівськими лавреатами. Серед представників літературної спільноти навіть вважають, що саме Африка сьогодні є континентом, де найбільше людей пише і читає літературу.
У суботу, 23 листопада 2024 року, в Одесі та Одеській області очікується прохолодна та вітряна… Read More
В Одесі встановлять 11 мобільних укриттів у місцях із великим скупченням людей. Рішення ухвалив виконавчий… Read More
Італія заявила про готовність підтримати відновлення Одеської області через реалізацію низки спільних проєктів. Це питання… Read More
Ця історія про учнів херсонської школи та їхню вчительку Олену, які підтримують українських захисників на… Read More
Новорічні свята вже не за горами. Саме час задуматися про подарунки. Кожна дитина вірить у… Read More
Поблизу села Комишівка Саф'янівської громади Ізмаїльського району зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Це вже… Read More