Сьогодні, 8 листопада, відзначається Всесвітній день піаніста. А захисники довкілля відзначають Всесвітній день без Wi-Fi. Православні віряни святкують Собор Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних.
8 листопада в церковному календарі – Собор Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних. Свято встановив Лаодикійський собор у IV столітті. Дату обрали не випадково. Адже листопад є дев’ятим місяцем від початку року за старими традиціями (починався в березні). А число “дев’ять” символізує ангельські чини. Восьме число (дата) вказує на “восьмий день”, в який за церковними переказами повинен відбутися Собор усіх сил Небесних під час Страшного суду.
У Писанні архангел Михаїл часто повстає в образі “князя”, “вождя воїнства Господа”. Його зображували як борця проти безбожжя та диявола.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
В народі цей день називали просто “Михайловим” і пов’язували з початком зими. Рано-вранці віряни йшли на службу, під час якої обов’язково ставили свічки за здоров’я живих та упокій мертвих родичів. Також було заведено замовляти молебень. Цього дня в церквах читають молитви про порятунок держави від ворогів.
Читайте також: Погода в Одесі: чи знадобляться парасольки 8 листопада
Талісманом людини, народженої 8 листопада, є рубін. До цього каменю ставилися з особливою повагою в Стародавній Індії, називаючи “каменем Сонця”. Вогонь рубіна підтримує енергію та цілеспрямованність його власника. Здавна вірили, що він є уособленням життєвого тонусу та здоров’я.
8 листопада в Україні та світі святкують Всесвітній день піаніста. Історія фортепіано дуже різноманітна. Сучасні класичні виконавці більше зосереджуються на виконанні, записуванні та викладанні, а ось їхні колеги з XIX століття були також відомими як транскриптори та композитори. Серед них Бетховен, Моцарт, Шопен. Фортепіано було винайдено 1700 року Бартоломео Крістофорі й протягом століть воно зазнало чимало трансформацій.
Також 8 листопада День солідарності з інтерсекс-людьми. Його було встановлено для вшанування пам’яті Геркуліна Барбена, інтерсексуала з Франції, який жив у XIX столітті та виступав за захист прав інтерсексуальних людей. Такі люди народжуються зі статевими ознаками, які не відповідають типовим бінарним уявленням про жіноче і чоловіче тіло.
А ще 8 листопада Міжнародний день патології. Подія була створена за ініціативи Королівського коледжа патологів RCPath 2014 року. Головна мета цього дня полягає у відзначенні особливого вкладу працівників патологічних і лабораторних медичних служб у вирішенні важливих питань охорони здоров’я.
8 листопада святкують Всесвітній день без Wi-Fi. Свято було створене 2016 року за ініціативи Міжнародної федерації захисників довкілля FAI, яка зареєстрована у Венесуелі. Завдяки цьому дню можна зробити розумове, фізичне та емоційне “перезавантаження”, вимкнувши на деякий час Wi-Fi. Ця інноваційна технологія була розроблена 1999 року компаніями Aironet і Nokia. Потім її викупила компанія Cisco.
Також 8 листопада Міжнародний день радіології та День рентгенівських променів. Свято було запропоновано 2012 року за ініціативи Європейського товариства радіологів на честь відкриття рентгенівських променів професором фізики Вільгельмом Рентгеном.
А ще 8 листопада Всесвітній день містобудування (урбанізму). Вперше пропозицію створити таке цікаве свято вніс у 40-х роках минулого століття Карлос Марія делла Паолера, який був професором університету в Буенос-Айресі. А святкування розпочалося вже 1949 року.
У мікрорайоні житлового комплексу «Одіссей» в Одесі зафіксували чоловіка в костюмі Людини-Павука, який намагався залізти… Read More
10 липня над Чорним морем біля острова Зміїний можна було спостерігати незвичне астрономічне явище —… Read More
У суботу, 12 липня 2025 року, в Одесі та Одеській області очікується досить тепла погода… Read More
З 12 по 19 липня Одеса прийматиме низку культурних подій на честь Франції. У програмі… Read More
Удар по одному з найбільш популярних місць відпочинку в Одесі — «Трасі здоровʼя» — став… Read More
У селах Одеської області фельдшерсько-акушерські пункти (ФАПи) та амбулаторії – це не лише можливість отримати… Read More