“Одеське Життя” розповідає, які свята і події відзначають сьогодні, 1 вересня 2024 року, в Україні та світі. Також ві дізнаєтесь про те, які значущі історичні події сталися цього дня і хто з відомих людей сьогодні народився.
1 вересня в Україні відзначають День знань. Це свято знаменує початок нового навчального року і має особливе значення для учнів, студентів, вчителів та батьків. Воно було офіційно запроваджене у 1984 році. В Україні цей день традиційно розпочинається урочистими лінійками у школах. Учні, особливо першокласники, святково вдягнені, дарують квіти своїм вчителям і слухають привітання від адміністрації школи та гостей. Першокласники також відзначають “Свято Першого дзвоника”, коли старшокласник або старшокласниця дзвонять у дзвоник, символізуючи початок їхнього шкільного життя.
Цього ж дня, 1 вересня, відзначається Міжнародний день приматів. Мета цього свята – підвищити обізнаність про різні види приматів, що мешкають на нашій планеті, а також привернути увагу до зусиль, спрямованих на їх захист. Примати є однією з найрізноманітніших груп ссавців, до якої належать лемури, тарсієри, мавпи та людиноподібні мавпи. Вони живуть у природних умовах у 90 країнах світу, але найбільше видів зустрічається в Бразилії, Мадагаскарі, Індонезії та Демократичній Республіці Конго.
Також 1 вересня в Україні відзначають День підприємця, який припадає на першу неділю вересня. Це свято визнає важливу роль підприємництва в проведенні економічних реформ, вирішенні соціально-економічних проблем та розвитку національної економіки.
1 вересня святкують Всесвітній день написання листів, започаткований у 2014 році австралійським автором Річардом Сімпкіном. Метою цього дня є нагадати людям про важливість і чарівність рукописного листування, яке стає все рідкіснішим в епоху цифрових технологій. Листи мають багату історію, яка налічує тисячоліття. Вони були основним засобом спілкування на відстані до появи телефонів та інтернету. Написання листів дозволяє виразити свої думки та почуття більш особисто і вдумливо, ніж це можливо через електронні засоби комунікації.
Також з 1 вересня розпочинається Всесвітній місяць обізнаності про хворобу Альцгеймера. Цей місяць присвячений підвищенню обізнаності про хворобу Альцгеймера та інші форми деменції, а також боротьбі з упередженнями, які існують у суспільстві щодо цих захворювань. Хвороба Альцгеймера — нейродегенеративне захворювання, яке вперше було описане німецьким психіатром Алоїсом Альцгеймером у 1906 році. Це захворювання зазвичай вражає людей старше 65 років, хоча існує й рання форма, яка може проявлятися у молодшому віці. Хвороба Альцгеймера є найпоширенішою причиною деменції, від якої страждають мільйони людей по всьому світу.
Активісти з організації «Деколонізація. Україна» закликали демонтувати радянську зірку із серпом і молотом, розміщену на… Read More
Подільська громада в жалобі - на фронті загинув боєць спецпідрозділу Нацполіції «Цунамі» Микита Олегович Деордиця.… Read More
Де біля Куяльницького лиману заборонено їздити машиною, та яке покарання чекає водіїв у разі порушення,… Read More
У квітні-травні 2025 року в Одесі під час перевірок роботи автобусних перевізників виявлено 12 порушень… Read More
Ранок добрий і середи всім легкої та приємної! І настрою, само собою, на висоті. А… Read More
Фахівці Центру прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США зазначають, що сьогодні,… Read More