У понеділок, 10 березня 2025 року, Україна відзначає одне з найважливіших свят - День Державного Гімну. Від моменту своєї появи твір Павла Чубинського та Михайла Вербицького став потужним символом боротьби, свободи та єдності українського народу.
День Державного Гімну України відзначається 10 березня. Саме цього дня 1865 року на концерті в Перемишлі, присвяченому поету Тарасу Шевченку, вперше прозвучала хорова версія «Ще не вмерла Україна». Її слова написав поет Павло Чубинський 1862 року, надихнувшись сербськими та польськими мотивами, а музику створив композитор Михайло Вербицький.
До теми: Михайло Вербицький: 117 років автору гімну України
Перший друкований варіант тексту з’явився ще 1863 року у львівському журналі «Мета». Цікаво, що спочатку авторство віршів помилково приписували Тарасу Шевченку. Невдовзі Вербицький написав сольну музичну версію, а згодом і хорову.
Після здобуття Україною незалежності в серпні 1991 року дискусії про те, яку пісню обрати державним гімном, довго не велися. Уже в січні 1992 року Верховна Рада офіційно затвердила «Ще не вмерла Україна» П. Чубинського та М. Вербицького в цьому статусі. Згодом він був закріплений у статті 20 Конституції України.
Утім, слід мати на увазі, що офіційний статус мають лише перший куплет і приспів пісні. Про це йдеться в законі «Про Державний Гімн України» від 6 березня 2003 року. В оригіналі пісня містила чотири куплети, а сучасна версія складається з трьох, текст яких збігається лише в першому.
Ще новини Одеси на тему:
Лічильник води — це не просто прилад для підрахунку витрат. Від правильності його роботи залежать… Read More
Собаки-пошукачі з України стали переможцями щорічного чемпіонату світу FMBB SAR 2025 серед бельгійських вівчарок-рятувальників. А… Read More
Завтра, у понеділок, 28 квітня 2025 року, в Одесі утримається прохолодна погода, а в Одеській… Read More
Привід для цієї публікації дав Дональд Фредович Трамп, який, зійшовши на трон, ухвалив, окрім інших… Read More
Від прачки до графині, від бідності до благодійництва — історія однієї родини з Одеси захоплює… Read More
Ще за імперських та радяньських часів південь України став підґрунтям для українофобських міфів різношерстих пропагандистів,… Read More