“Одеське Життя” розповідає, які церковні свята відзначають сьогодні за новим та старим стилем, хто є іменинниками, а також про народні прикмети, традиції та заборони цього дня.
З 2023 року Православна церква України перейшла на новий календарний стиль, і всі фіксовані дати свят були перенесені на 13 днів раніше. Проте деякі віряни, переважно Української православної церкви, продовжують дотримуватися старого календаря.
Сьогодні, 18 серпня, згідно з новим церковним календарем, вшановують пам’ять мучеників Флора і Лавра, а також ікон Божої Матері “Всецариця” і “Додавання розуму”.
Флор і Лавр були братами, які жили у II столітті на території Візантії, а згодом в Іллірії (сучасна Югославія). Вони займалися каменотесною справою та прийняли християнську віру від своїх учителів. Під час будівництва язичницького храму вони переконали місцевого жерця та його сина у силі християнства, що призвело до їхнього навернення. Коли храм був завершений, брати та їхні однодумці замінили язичницькі ідоли на святий хрест, за що були страчені за наказом правителя.
Ікона “Всецариця” є однією з найвідоміших чудотворних ікон у світі. Оригінал цієї ікони XVII століття знаходиться у монастирі Ватопед на Афоні. Перед іконою моляться за зцілення від раку, а також звертаються з проханнями про допомогу для подолання наркотичної залежності. Список цієї ікони зберігається в Михайлівському Золотоверхому монастирі в Києві.
Також сьогодні вшановують ікону Божої Матері “Додавання розуму”. Вона була написана у XVII столітті, і, за переказами, прототипом образу стала статуя Богоматері з італійського міста Лорето. На іконі зображені Богоматір з немовлям у царських коронах та ангели з запаленими свічками. Ця ікона вважається захисницею від багатьох небезпек, а її списки є в кількох українських храмах.
Раніше “Одеське Життя” розповідало, яке сьогодні церковне свято відзначають за старим календарним стилем – що можна і не можна робити в день пам’яті мученика Євсигнія Антіохійського.
18 серпня також відзначають народне свято Флора і Лавра Конярників. За переказами, після знаходження мощей святих у окрузі припинився мор серед худоби, тому їх шанують як покровителів домашніх тварин. Це свято також відоме як Кінське свято або Євстигній-житник.
У цей день заборонено сваритися, злитися, пліткувати та завдавати шкоди тваринам. Народні прикмети радять носити світлий одяг, оскільки він приносить удачу, а темний може спричинити неприємності.
У цей день також рекомендують доглядати за кіньми, збирати полин і розміщувати його в оселі для захисту від зла та недобрих людей.
18 серпня свої іменини за новим стилем святкують Георгій, Григорій, Євген, Іван, Макар, Лука, Михайло, Юліана.
За старим стилем до них приєднуються Іван, Степан, Дарина, Євдокія, Христина та Марія.
Фахівці одеського комунального підприємства «Сервісний центр» обробляють міські пам'ятники та інші об'єкти монументального мистецтва, які… Read More
Село Долинське Ренійської громади – самобутнє. Всі місцеві хлопці й навіть дорослі чоловіки люблять грати… Read More
На 84-му році пішов із життя політик Юрій Борисович Крук, який представляв у Раді Одеську… Read More
Мешканець Таїровської громади самовільно захопив частину місцевого стадіону, побудував там басейн і вживав психотропи. Його… Read More
Південний прощається із Захисником України Бойком В'ячеславом Володимировичем Бойком. Read More
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України відсторонило від виконання обов'язків директора Нижньодністровського національного природного… Read More