8 лютого православна церква вшановує за новим стилем пам’ять святого великомученика Федора Стратилата, який жив у III-IV століттях і був одним з найвідоміших християнських воїнів. Також згадують вітхозаветного пророка Захарію Серповидця.
Його ім’я означає «божий дар», а прізвисько «Стратилат» – «воєначальник». Святий Федор народився в місті Евхаїт в Анатолії (сучасна Турція) в знатній родині і отримав гарну освіту. Він служив в римській армії під наказом імператора Лікінія і досяг високого звання.
Він також був таємним християнином і поширював віру серед своїх підлеглих і населення. За легендою, святий Федор здійснив чудо, коли він знищив велетенського змія, який тероризував місто Амасею. За це він отримав велику славу і повагу від людей.
Однак, коли імператор Лікіній дізнався про його християнство, він наказав арештувати Федора і піддати жорстоким тортурам. Святий витримав усі муки з мужністю і вірністю Богу, не зрадивши своєї віри. Він також заохочував інших християн, які страждали разом з ним.
Врешті-решт, він був обезголовлений за наказом імператора 8 лютого 319 року в місті Гераклея. Його тіло було поховане в церкві, яку він сам збудував, а його мощі були перенесені в різні місця, зокрема в Венецію, де вони зберігаються в храмі Христа Спасителя.
Святий Федор Стратилат є прикладом християнського воїна, який не боявся страждати і вмерти за свою віру. В цей день, 8 лютого, віруючі моляться йому про захист від ворогів, про мир і спокій, про мужність і вірність Богу.
Також сьогодні день пам’яті святого пророка Захарія Серповидця. Це день, коли православна церква вшановує пам’ять одного з дванадцяти так званих малих пророків Старого Завіту.
Він жив у VI столітті до нашої ери. Святий Захарія був сином Берехії і нащадком святого Ієремії. Він пророкував про прихід Месії, про долю Єрусалиму, про кінець світу і про Страшний суд. Також цей пророк був автором однієї з книг Святого Письма, яка носить його ім’я.
Саме Захарій разом з іншим пророком Агамоном намагався переконати царя Зоровавеля у необхідності відновлення будівництва храму в Єрусалимі.
Серповидцем називали його тому, що в одному зі своїх пророцтв він побачив сувій у вигляді серпа, що літав у повітрі, у ньому були записані одкровення від Господа.
Жінкам в цей день не можна заглядатися у дзеркало. Раніше вірили, що кожна хвилина «краде» рік молодості. Також намагалися не піднімати з землі речі, вважаючи, що їх «заговорили» відьми. Не дозволялося підмітати в оселі, щоб не «вимести» щастя.
Також цього дня намагалися дуже обережно поводитися з різними гострими предметами, щоб не отримати навіть невеликий поріз. Але саме цього ж дня селяни діставали серпи і оглядали їх, гострили до нового сезону.
На узвозі Віталія Блажка стартує будівництво нової дренажної системи. У зв'язку з цим з 23… Read More
Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More
До керівництва підприємства звернулися співробітники обласної станції переливання крові з проханням здати кров для потреб… Read More
Новорічний настрій уже стукає у двері, а разом із ним — фантастичні подарунки від VARUS!… Read More
В Одеській області два співробітники районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки продавали військовозобов'язаним відстрочки. Read More
У Південному попрощалися одразу з двома загиблими воїнами - солдатом Марковським Ігорем Григоровичем і бойовим… Read More