8 лютого православна церква вшановує за новим стилем пам’ять святого великомученика Федора Стратилата, який жив у III-IV століттях і був одним з найвідоміших християнських воїнів. Також згадують вітхозаветного пророка Захарію Серповидця.
Його ім’я означає «божий дар», а прізвисько «Стратилат» – «воєначальник». Святий Федор народився в місті Евхаїт в Анатолії (сучасна Турція) в знатній родині і отримав гарну освіту. Він служив в римській армії під наказом імператора Лікінія і досяг високого звання.
Він також був таємним християнином і поширював віру серед своїх підлеглих і населення. За легендою, святий Федор здійснив чудо, коли він знищив велетенського змія, який тероризував місто Амасею. За це він отримав велику славу і повагу від людей.
Однак, коли імператор Лікіній дізнався про його християнство, він наказав арештувати Федора і піддати жорстоким тортурам. Святий витримав усі муки з мужністю і вірністю Богу, не зрадивши своєї віри. Він також заохочував інших християн, які страждали разом з ним.
Врешті-решт, він був обезголовлений за наказом імператора 8 лютого 319 року в місті Гераклея. Його тіло було поховане в церкві, яку він сам збудував, а його мощі були перенесені в різні місця, зокрема в Венецію, де вони зберігаються в храмі Христа Спасителя.
Святий Федор Стратилат є прикладом християнського воїна, який не боявся страждати і вмерти за свою віру. В цей день, 8 лютого, віруючі моляться йому про захист від ворогів, про мир і спокій, про мужність і вірність Богу.
Також сьогодні день пам’яті святого пророка Захарія Серповидця. Це день, коли православна церква вшановує пам’ять одного з дванадцяти так званих малих пророків Старого Завіту.
Він жив у VI столітті до нашої ери. Святий Захарія був сином Берехії і нащадком святого Ієремії. Він пророкував про прихід Месії, про долю Єрусалиму, про кінець світу і про Страшний суд. Також цей пророк був автором однієї з книг Святого Письма, яка носить його ім’я.
Саме Захарій разом з іншим пророком Агамоном намагався переконати царя Зоровавеля у необхідності відновлення будівництва храму в Єрусалимі.
Серповидцем називали його тому, що в одному зі своїх пророцтв він побачив сувій у вигляді серпа, що літав у повітрі, у ньому були записані одкровення від Господа.
Жінкам в цей день не можна заглядатися у дзеркало. Раніше вірили, що кожна хвилина «краде» рік молодості. Також намагалися не піднімати з землі речі, вважаючи, що їх «заговорили» відьми. Не дозволялося підмітати в оселі, щоб не «вимести» щастя.
Також цього дня намагалися дуже обережно поводитися з різними гострими предметами, щоб не отримати навіть невеликий поріз. Але саме цього ж дня селяни діставали серпи і оглядали їх, гострили до нового сезону.
Білу кашу у родині Надії Адамової люблять усі. Колись цю кашу готувала її мама. Від… Read More
Завтра, в неділю, 6 квітня 2025 року, в Одесі на території парку Перемоги заплановано проведення… Read More
Сьогодні, у суботу, 5 квітня 2025 року, розпочалася 1137-та доба з початку повномасштабної війни в… Read More
5 квітня 1710 року під містечком Тягин на козацькій раді старшини одностайно обирають Пилипа Орлика… Read More
На фронті загинув майстер спорту, дійсний член альпіністського клубу «Одеса» Тарас Цушко. Йому було лише… Read More
Біля фонтану у Міському саду фотографуються. Звична картина. А ще люди фотографують і сам фонтан.… Read More