Сьогодні, 1 січня, В Україні та світі відзначають Новий рік. Дата 1 січня не має астрологічного обґрунтування для початку нового року. Але сьогодні закінчився грудневий сонцеворот, що від давніх часів означав початок нового життя. Віряни вшановують пам'ять святителя Василія Великого.
1 січня в церковному календарі – день пам’яті святителя Василія Великого. Народився він на території сучасної Туреччини, в Кесарії 329 року в знатній родині. Тому в дитинстві отримав досить непогану на той час освіту. В зрілому віці вирішив стати аскетом і священником. Незадовго до смерті отримав посаду єпископа Кесарії.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
Василя здавна вважали покровителем землеробства, а тому цього дня від самого ранку хлопчики ходили по хатах і засівали — розкидали зерно, бажали господарям дому достатку. Перший посівальник приносить в будинок щастя. Дівчатам засівати заборонялося. Також наші предки вірили, якщо цього дня вдягнути обнову, то цілий рік вас буде супроводжувати удача.
Талісманом людини, народженої 1 січня є соколине око. Напівкоштовний камінь з мерехтливим відливом. Здавна вірили, що соколине око є символом інтуїції та мудрості. Його носили як талісман, який допомагає вирішити, що робити далі.
1 січня в Україні та світі святкують Новий рік. Красиве зимове свято, яке ми всі любимо з дитинства. Новий рік одночасно святкують у багатьох куточках планети, а новорічні подарунки й щирі привітання створюють теплу атмосферу. Хоча дата 1 січня і немає астрологічного обґрунтування для початку нового року, однак вона досить логічна. Адже тільки-но минає грудневий сонцеворот, що від давніх часів означав початок нового життя.
Також 1 січня День всесвітніх молитов за мир. Подію заснував папа римський Павло IV. Уперше свято було відсвятковане 8 січня 1967 року, а через два роки Генеральна Асамблея ООН зробила його офіційним. Священники цього дня звертаються до вірян всього світу з посланням миру, закликають припинити ворожнечу, боротися з будь-якими проявами насильства.
А ще 1 січня День суспільного надбання. В більшості країн світу термін захисту авторського права триває від дня смерті автора протягом 70 років. Спочатку це свято було неофіційним, а перша згадка про нього датувалася 2004 роком. Тоді його створив активіст Воліс Маклін з Канади за підтримки американського активіста, професора права у Гарварді Лоуренса Лессіга.
Південний прощається із Захисником України Бойком В'ячеславом Володимировичем Бойком. Read More
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України відсторонило від виконання обов'язків директора Нижньодністровського національного природного… Read More
Богдан Гіганов уже понад три роки перебуває в Росії, отримав громадянство і поширює російську пропаганду,… Read More
Наукових співробітників і частину тварин біосферного заповідника «Асканія-Нова», який нині перебуває в окупації на Херсонщині,… Read More
У четвер, 22 травня 2025 року, розпочалася 1184-та доба з початку широкомасштабної збройної агресії Російської… Read More
Сьогодні, 22 травня, Старокозацька громада проводить в останню путь свого земляка Сергія Олександровича Міщенка. Життя… Read More