Сьогодні, 1 січня, В Україні та світі відзначають Новий рік. Дата 1 січня не має астрологічного обґрунтування для початку нового року. Але сьогодні закінчився грудневий сонцеворот, що від давніх часів означав початок нового життя. Віряни вшановують пам'ять святителя Василія Великого.
1 січня в церковному календарі – день пам’яті святителя Василія Великого. Народився він на території сучасної Туреччини, в Кесарії 329 року в знатній родині. Тому в дитинстві отримав досить непогану на той час освіту. В зрілому віці вирішив стати аскетом і священником. Незадовго до смерті отримав посаду єпископа Кесарії.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
Василя здавна вважали покровителем землеробства, а тому цього дня від самого ранку хлопчики ходили по хатах і засівали — розкидали зерно, бажали господарям дому достатку. Перший посівальник приносить в будинок щастя. Дівчатам засівати заборонялося. Також наші предки вірили, якщо цього дня вдягнути обнову, то цілий рік вас буде супроводжувати удача.
Талісманом людини, народженої 1 січня є соколине око. Напівкоштовний камінь з мерехтливим відливом. Здавна вірили, що соколине око є символом інтуїції та мудрості. Його носили як талісман, який допомагає вирішити, що робити далі.
1 січня в Україні та світі святкують Новий рік. Красиве зимове свято, яке ми всі любимо з дитинства. Новий рік одночасно святкують у багатьох куточках планети, а новорічні подарунки й щирі привітання створюють теплу атмосферу. Хоча дата 1 січня і немає астрологічного обґрунтування для початку нового року, однак вона досить логічна. Адже тільки-но минає грудневий сонцеворот, що від давніх часів означав початок нового життя.
Також 1 січня День всесвітніх молитов за мир. Подію заснував папа римський Павло IV. Уперше свято було відсвятковане 8 січня 1967 року, а через два роки Генеральна Асамблея ООН зробила його офіційним. Священники цього дня звертаються до вірян всього світу з посланням миру, закликають припинити ворожнечу, боротися з будь-якими проявами насильства.
А ще 1 січня День суспільного надбання. В більшості країн світу термін захисту авторського права триває від дня смерті автора протягом 70 років. Спочатку це свято було неофіційним, а перша згадка про нього датувалася 2004 роком. Тоді його створив активіст Воліс Маклін з Канади за підтримки американського активіста, професора права у Гарварді Лоуренса Лессіга.
У Південному попрощалися одразу з двома загиблими воїнами - солдатом Марковським Ігорем Григоровичем і бойовим… Read More
Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More
У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More
1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More