Нехай вас принесуть на ношах, інакше картку все одно буде заблоковано, — відповів співробітник Ощадбанку героїні сьогоднішньої історії.
У редакцію зателефонувала читачка газети. Вона є інвалідом І групи і не може пересуватися самостійно. Для допомоги у господарюванні до неї приходить соціальний працівник.
У середині грудня читачці повідомили з Ощадбанку, де вона отримує пенсію, що якщо протягом 60 днів вона не прийде підтвердити свої дані, її картку заблокують.
Жінка спробувала телефоном пояснити, що вона лежача хвора і прийти ніяк не зможе. Що їй робити? Відповідь банківського працівника вразила своєю байдужістю: отже, нехай вас принесуть на ношах, інакше картку все одно буде заблоковано.
При цьому співробітників банку зовсім не цікавило, чи може пересуватися їхня клієнтка. Соціальний працівник запропонував відвезти свою підопічну на інвалідному візку, але при цьому постало питання, яким чином підняти її на п’ятий поверх, де вона живе. Як відомо, у п’ятиповерхових будинках немає ліфтів.
Жінка звернулася за порадою у безкоштовну юридичну службу і їй відповіли, що закону до банку з її документами може піти будь-яка довірена особа і зробити все, що потрібно. Для цього потрібно отримати нотаріально завірену довіреність.
Проте послуги нотаріуса коштують недешево, і оплатити їх не зможе більша частина українських пенсіонерів, тим більше інвалід. Тому потрібно звертатися до державної нотаріальної контори, яка зобов’язана надавати послуги інвалідам безкоштовно.
Дзвінок до державної нотаріальної контори очікуваного результату не приніс: чоловічий голос відповів, що всі співробітники захворіли, і приїхати, щоб запевнити довіреність, ніхто не зможе.
На цьому коло замкнулося: щоб підтвердити документи, потрібно з’явитися в банк з довіреністю, але отримати її не можна, тому що в державній нотаріальній конторі не було здорових нотаріусів.
Якщо називати речі своїми іменами, без будь-яких евфемізмів та еківоків, то ні банківських працівників, ні нотаріусів не цікавило, чи зможе інвалід, який не має можливості пересуватися, купити собі шматок хліба, або помре з голоду.
Ми зателефонували в юридичну службу і попросили допомогти читачці знайти вихід зі становища. Там пообіцяли подумати, порадитися та спробувати знайти спосіб вирішення проблеми. Сподіваємось, що рішення буде знайдено.
Йде війна, і ми намагаємося допомогти тим, кому наша допомога потрібна: переселенцям, інвалідам, багатодітним і незаможним родинам. Однак коли стикаєшся з подібними ситуаціями, починаєш замислюватися: а чи справді ми такі милосердні та людяні, якщо у величезній Одесі не знайшлося нікого, хто б виявив співчуття та увагу до інваліда, позбавленого можливості пересуватися?
Читайте також: Де в Одесі отримати безкоштовну юридичну консультацію?
Спека! Активність на паузі.Наша культурний оглядач Юлія Сущенко розповідає, чим в Одесі можна зайнятися з… Read More
Пристрій, який має допомогти балтянам переносити спеку, встановили та облаштували фахівці комунального підприємства «Балтаводоканал» 7… Read More
У центрі Одеси за адресою вулиця Кінна, 12 майстри соціального проєкту «Тисяча дверей Одеси» відновили… Read More
В Одесі 26 та 27 липня відбудеться конкурс Pets Cosplay, під час якого собаки дефілюватимуть… Read More
Доброго ранку, друзі! Вітаємо з вівторком! Тиждень набирає обертів, і щоб він був легким та… Read More
У вівторок, 8 липня, серйозних магнітних бур не прогнозується. Геомагнітне поле залишатиметься спокійним, а можливі… Read More
View Comments
Хай співробітники банку прийдуть до неї додому в чому проблема?