Авторський блог

Тільки особисто: як інвалідам та малорухомим оформляти документи

Нехай вас принесуть на ношах, інакше картку все одно буде заблоковано, — відповів співробітник Ощадбанку героїні сьогоднішньої історії.

У редакцію зателефонувала читачка газети. Вона є інвалідом І групи і не може пересуватися самостійно. Для допомоги у господарюванні до неї приходить соціальний працівник.

Ощадбанк заблокує карту неходячого інваліда

У середині грудня читачці повідомили з Ощадбанку, де вона отримує пенсію, що якщо протягом 60 днів вона не прийде підтвердити свої дані, її картку заблокують.

Жінка спробувала телефоном пояснити, що вона лежача хвора і прийти ніяк не зможе. Що їй робити? Відповідь банківського працівника вразила своєю байдужістю: отже, нехай вас принесуть на ношах, інакше картку все одно буде заблоковано.

При цьому співробітників банку зовсім не цікавило, чи може пересуватися їхня клієнтка. Соціальний працівник запропонував відвезти свою підопічну на інвалідному візку, але при цьому постало питання, яким чином підняти її на п’ятий поверх, де вона живе. Як відомо, у п’ятиповерхових будинках немає ліфтів.

Що сказали юристи

Жінка звернулася за порадою у безкоштовну юридичну службу і їй відповіли, що закону до банку з її документами може піти будь-яка довірена особа і зробити все, що потрібно. Для цього потрібно отримати нотаріально завірену довіреність.

Проте послуги нотаріуса коштують недешево, і оплатити їх не зможе більша частина українських пенсіонерів, тим більше інвалід. Тому потрібно звертатися до державної нотаріальної контори, яка зобов’язана надавати послуги інвалідам безкоштовно.

Звернулися до державного нотаріуса

Дзвінок до державної нотаріальної контори очікуваного результату не приніс: чоловічий голос відповів, що всі співробітники захворіли, і приїхати, щоб запевнити довіреність, ніхто не зможе.

На цьому коло замкнулося: щоб підтвердити документи, потрібно з’явитися в банк з довіреністю, але отримати її не можна, тому що в державній нотаріальній конторі не було здорових нотаріусів.

Якщо називати речі своїми іменами, без будь-яких евфемізмів та еківоків, то ні банківських працівників, ні нотаріусів не цікавило, чи зможе інвалід, який не має можливості пересуватися, купити собі шматок хліба, або помре з голоду.

Одеське Життя звернулося до юридичної служби

Ми зателефонували в юридичну службу і попросили допомогти читачці знайти вихід зі становища. Там пообіцяли подумати, порадитися та спробувати знайти спосіб вирішення проблеми. Сподіваємось, що рішення буде знайдено.

Йде війна, і ми намагаємося допомогти тим, кому наша допомога потрібна: переселенцям, інвалідам, багатодітним і незаможним родинам. Однак коли стикаєшся з подібними ситуаціями, починаєш замислюватися: а чи справді ми такі милосердні та людяні, якщо у величезній Одесі не знайшлося нікого, хто б виявив співчуття та увагу до інваліда, позбавленого можливості пересуватися?

 

Читайте також: Де в Одесі отримати безкоштовну юридичну консультацію?

Share
Ирина Сорокина

Начинала свою деятельность в далеком 1989 году корректором в редакции «Вечерней Одессы». Через несколько лет стала литературным редактором, работала во всеукраинском журнале «Пассаж». И наконец, доросла до корреспондента газеты «Одесская жизнь». Моя журналистская «парафия» — материалы по культуре и истории.

Переглянути коментарі

  • Хай співробітники банку прийдуть до неї додому в чому проблема?

Останні статті

  • Новини

«Українське ППО б’є по житлових кварталах»: як росіяни виправдовують свої військові злочини

Російські пропагандисти поширюють черговий фейк про те, що українська ППО нібито б'є по своїх житлових… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

В Одесі зробили платними дві сотні паркомісць навколо відомого парку

В Одесі стануть платними майже 200 місць для паркування навколо парку Перемоги. Надходження від зборів… Читати далі

2024-09-19
  • Новини партнерів

Де роздрукувати книгу в Україні

Необхідність роздрукувати книгу знайома багатьом: викладачам та студентам, вчителям та батькам школярів, молодим вченим та… Читати далі

2024-09-19
  • Статті

Як самостійно дізнатися про землетрус наперед

Нещодавно "Одеське життя" розповіло про кілька аспектів землетрусу, що жахнув увесь світ, у Туреччині. А… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

В Одесі дитячу бібліотеку перетворили на сучасний культурний хаб

Дитяча бібліотека №37 у Пересипському районі Одеси зазнала значних змін завдяки менторський підтримці Одеського художнього… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

В Одесі боржникам за комунальні послуги готують неприємні заборони

Одеські тарифи на воду і газ не змінюються від початку повномасштабного вторгнення, але багато жителів… Читати далі

2024-09-19