У червні ракетним ударом у Кременчуці було зруйновано ТРЦ «Амстор» – рашистам там склад військової техніки здався. Внаслідок цього загинуло понад 20 людей, понад 50 – отримали поранення. Після трагедії влада вирішила карати підприємців за ігнорування повітряної тривоги.
І сьогодні всі торгові точки після сигналу повітряної тривоги зобов’язані припинити роботу. Інакше – штраф у розмірі 17000 гривень. Може посадова особа за недотримання розпоряджень і у в’язницю «загриміти» – на строк до трьох років. Відкрутитись складно – камери спостереження сьогодні встановлені практично у всіх торгових точках.
Начебто все логічно – адже людське життя дорожче сосисок. Ось тільки укриття є далеко не у всіх магазинах. Щоправда, у великих торгових центрах покупців сповіщають про повітряну тривогу та найближчі бомбосховища. Особливо зворушливо це звучить, коли сховатися пропонують у підземному паркінгу ЖК, за огорожу якого «чужих» не пускають. Якщо ж виставиш покупця на вулицю – за нього вже не відповідаєш.
Стаття на тему: Одеські торгові центри під час повітряної тривоги: де сховатися відвідувачам?
Випадок, коли персонал при звуках сирени дійсно виводив усіх бажаючих у бомбосховище, я все ж таки один раз спостерігала. Щоправда, не в магазині, а в ЦНАПі на Косівській. Установи ще раніше припинили обслуговувати клієнтів під час повітряної тривоги. І бабусі з паличками, відсидівши чергу, щоби заплатити за комуналку, змушені йти ні з чим. У банківському відділенні, яким я користуюся, про те, де знаходяться найближчі бомбосховища, не повідомляють. Я людям розповідала – ще на початку війни всі сховища на нашій вулиці обстежила. Але як старенькі туди дістануться, не уявляю. Слово честі, краще б залишили їх у банку на дивані сидіти. До речі, в одеських храмах під час повітряної тривоги парафіян не виганяють…
Але найбільш абсурдна ситуація сьогодні на Привозі. При звуках сирени новий корпус негайно закривається. Продавців там так вишколили, що – сама бачила – за найменшої підозри на тривогу надвір виглядають: закриватися час? На Привозі в загальному гуді сирену не відразу почуєш.
А ось у старому корпусі в цей самий час енергійна торгівля йде. Навіть ще активніше при звуках сирени стає – адже покупці відразу ж туди приходять. А деякі взагалі новий корпус ігнорують: чи мало, зважуватимеш облюбовану грудинку, а тебе виженуть геть.
Деякі дрібні магазинчики теж під час повітряної тривоги не закриваються. І в результаті – поступово переманюють клієнтів великих ТЦ. Немає бажання у людей під замкненими дверима чатувати. Хоча, як показує досвід, якщо маєте контакт із співробітником магазину, буханець хліба він вам із чорного ходу винесе.
Всім іншим, мабуть, треба запасатися сухарями. Судячи з того, як іранські дрони над Одесою розліталися, купівля продуктів перетвориться на азартний, але, на жаль, небезпечний квест.
Вероніка Поліщук
Вас також можуть зацікавити такі блоги «Одеського життя»:
На узвозі Віталія Блажка стартує будівництво нової дренажної системи. У зв'язку з цим з 23… Read More
Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More
До керівництва підприємства звернулися співробітники обласної станції переливання крові з проханням здати кров для потреб… Read More
Новорічний настрій уже стукає у двері, а разом із ним — фантастичні подарунки від VARUS!… Read More
В Одеській області два співробітники районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки продавали військовозобов'язаним відстрочки. Read More
У Південному попрощалися одразу з двома загиблими воїнами - солдатом Марковським Ігорем Григоровичем і бойовим… Read More