Одеська Алея зірок... Коли і як вона народилася? Скільки зірок вже запалили на ній? Коли зазвичай «відкриваються» нові зірки на Алеї в центрі міста?
Цього року в перший день весни, 1 березня, на відомій (як для кого) одеській Алеї зірок з’явились нові імена. Зіркові таблички встановили на честь Олександра Дорошенка, Олександра Козачинського та Михайла Жука.
Зірки в цьому році «відкривали» у незвичний для цієї події день. Зазвичай їх «запалювали» 2 вересня. Цього року їх встановили в Міжнародний день письменника – досить «тихо», бо ж якось під час повномасштабного вторгнення не до звичних урочистостей, якими супроводжувалась ця подія.
На прохання наших читачів розповідаємо про історію створення одеської Алеї зірок та її «цікавинки».
Алея з її першими зірками з’явилась на вулиці Ланжеронівській у 2014 році. Початок Алея бере від вулиці Пушкінської.
Першою зіркою стала сама «Одеса». Під табличку з ім’ям «Одеса» було закладено капсулу часу з посланням одеситів майбутньому поколінню. Автором послання став Михайло Жванецький.
Як тоді ж зазначалося офіційно, Алея зірок створена для того, аби прославити імена, що свого часу принесли славу місту.
Кожне таке ім’я фіксується на окремій табличці з шістнадцятикінцевою зіркою. Під кожним ім’ям у нижній частині зірки знаходиться емблема, яка вказує на категорію вкладу лауреата – кінокамера (як у Довженка), театральні маски (якщо то режисер чи актор) і так далі…
З 2014 року Алея зірок поповнювалася все новими й новими іменами. Зазвичай це було пов’язано з їхніми ювілейними датами…
Петро Столярський і Еміль Гілельс, Ілля Ільф та Євген Петров, Валентин Катаєв і Кіріак Костанді, Василь Василько та Борис Нечерда, Михайло Водяний та Юрій Кузнєцов…
Нині Алея зірок в Одесі зібрала вже сорок вісім імен. Тобто від Пушкінської до Оперного театру простягаються сорок вісім табличок…
Фото авторки
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More
У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More
В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More
Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More