Земельний конфлікт на кордоні: як у Ренійській громаді вирішують проблему з аграріями

У селах Ренійської громади відбулися збори пайовиків, ділянки яких розташовані біля державного кордону України: розглядається питання про викуп землі.

Ми вже розповідали про конфліктні ситуації, які виникали на кордоні між сільгоспвиробниками та «зеленими беретами». Згідно із законодавством, уздовж кордону має бути відведена смуга завширшки 30-50 метрів — прикордонники повинні мати вільний доступ, огляд, обладнати контрольно-слідову смугу тощо. Однак прикордонні орні землі, як і всі інші, свого часу були розпайовані й оформлені в приватну власність.

Власники паїв здебільшого здали землі в оренду, їх обробляють сільгосппідприємства або фермери, вони платять за цю землю податки.

Бували ситуації, коли під час обробітку поля, під час розвороту на його кромці, широкозахватний агрегат зачіпав контрольно-слідову смугу. Фермери, зі свого боку, пред’являли претензії прикордонникам: у гонитві за порушником кордону вони їхали по посівах.

Згідно з чинним законодавством, вихід із конфлікту тільки один — викуп прикордонних земель державою. Для того, щоб розпочати цей процес, службовці Ізмаїльського прикордонного загону спільно з представниками органів місцевого самоврядування провели збори пайовиків, чиї землі прилягають до кордону. Жителям громади пояснили, що земельним ділянкам дадуть експертну оцінку, після чого держава викупить землі за розцінками, не нижчими за нормативні.

— Частина пайовиків із розумінням ставляться до ситуації і згодні продати пай або частину паю, але далеко не всі, — розповідає начальник відділу земельних відносин Ренійської міськради Володимир Кромкін. — Ті, хто не згоден, побоюються, що будуть змушені оплачувати всі витрати власним коштом. Але це не так — усі витрати з оформлення документів у цьому разі має взяти на себе держава. Якщо хтось із пайовиків все ж відмовиться, то питання розглядатимуть у судовому порядку.

Share
Антонина Бондарева

Училась в Киевском национальном университете им. Т.Г. Шевченко, однако настоящим университетом для меня стала районная газета «Ренийский вестник». Исколесила все Придунавье, 14 лет работая собкором газеты «Одесские известия». В последние 7 лет увлечена созданием видеорепортажей (ютуб-канал «Новости Рени»). Сотрудничество с редакцией газеты «Одесская жизнь» для меня – это возможность рассказать, насколько интересен южный регион Одесчины, где живут и работают уникальные люди

Останні статті

  • Новини партнерів

Циліндр замку – найважливіша частина замикаючого механізму

Від дверного замку у квартирі залежить багато чого. І безпека тут – на першому місці.… Читати далі

2024-07-02
  • Новини

Прогноз синоптиків на 2 липня: спека продовжується

Завтра, у вівторок, 2 липня 2024 року, в Одесі та Одеській області після дощів та… Читати далі

2024-07-01
  • Статті

Сучасні ворота на історичній пам’ятці в Одесі: де оригінальні?

Будинок на вул. Пастера, 34 красується новими (ну майже) воротами. Сучасними. Звичними. Можна й уваги… Читати далі

2024-07-01
  • Статті

Запущено корисний чат-бот для переселенців: що він може та як його знайти

Аби внутрішні переселенці мали цілодобовий та швидкій доступ до корисної інформації, в месенджері «Телеграм» створили… Читати далі

2024-07-01
  • Статті

На Одещині пройшли всесвітні зустрічі болгарських ЗМІ

Під сигнали тривоги та дзижчання генераторів наприкінці червня на Одещині відбулися емоційні дискусії журналістів з… Читати далі

2024-07-01
  • Новини

Відключення води в Одесі 2 липня: адреси

В Одесі 02 липня 2024 року, з 09:30 до 19:00 відбудеться аварійне відключення води у… Читати далі

2024-07-01