Болючі тріщини на руках – це дуже поширена проблема, здатна завдати серйозних незручностей у повсякденному житті. Особливо часто з нею стикаються люди похилого віку і люди з сухою та чутливою шкірою.
Чому пошкоджується шкірний покрив, і чому не можна пускати ситуацію на самоплив, пояснив дерматовенеролог Микита Агафонов.
Багато людей вважають мікротріщини на руках суто косметичним дефектом, який швидко минає сам собою. Іноді це справді так, але не завжди. Для деяких пацієнтів порушення цілісності шкіри на руках, і особливо на кінчиках пальців, стає постійним джерелом болю й дискомфорту, що заважає виконувати звичайні домашні справи.
Але найнебезпечніше те, що тріщинки на шкірі, що довго не гояться,– це відкриті ворота для бактеріальних і грибкових інфекцій. І якщо мікропошкодження не лікувати, вони перетворяться на глибокі рани з ризиком розвитку нагноєнь. Крім того, тріщини можуть бути не просто симптомом сухості шкіри, але й сигналізувати про серйозні проблеми зі здоров’ям.
Появу тріщин на руках може викликати безліч причин – як зовнішніх, так і внутрішніх. До перших відносяться агресивна дія вітру, вологи, ультрафіолету, побутової та професійної хімії, різкі перепади температур, робота на землі без захисних рукавичок, неправильний догляд за руками.
Основні внутрішні причини – це дефіцит в організмі води, вітамінів А, В, С, Д та Е, магнію або Омега-3, незбалансований раціон, гормональний дисбаланс, стрес, шкірні та грибкові захворювання, патології шлунково-кишкового тракту, алергія, цукровий діабет. Спровокувати проблеми зі шкірою здатні також вікові зміни і тривале вживання деяких ліків.
Крім того, існує генетична схильність до появи тріщин на пальцях рук.
Найчастіше пошкодження шкіри виникають через поєднання одразу кількох провокуючих чинників.
Якщо у вас почала регулярно лопатися шкіра на руках, причому тріщини довго не минають, болять або навіть кровоточать, необхідно терміново звернутися по консультацію до дерматолога. Лікар виявить причину проблеми і запропонує комплекс заходів щодо її усунення. Крім лікування основного захворювання, у разі потреби, фахівець зазвичай призначає дерматотропні засоби, креми і мазі для загоєння ран та відновлення шкіри.
Але якщо звернутися до лікаря немає можливості, дійте самостійно:
Допоможуть крохмаль і олія обліпихи
Змішайте чверть склянки оливкової олії зі столовою ложкою меду, чайною ложкою олії плодів обліпихи та сирим жовтком. Цю загоювальну суміш наносіть на тріщини кілька разів на день на годину-півтори, потім змивайте теплою водою і змащуйте шкіру жирним кремом.
У склянку гарячої води додайте дві чайні ложки картопляного або кукурудзяного крохмалю, розмішайте і дайте загуснути. Тримайте руки в крохмальній ванночці 10 хвилин, після чого промийте теплою водою, промокніть серветкою і змастіть «Бепантеном». Повторюйте процедуру раз у два-три дні до загоєння ранок.
Ірина Лебединець
Фото: Pilochka.ua.j и Womansay.net
Завтра, у четвер, 22 травня 2025 року, у медзакладах Одеси пройде профілактична акція «Зроби тест… Read More
LEGO DUPLO – це більше, ніж просто пластикові кубики. Це цілий всесвіт, розкритий назустріч допитливому… Read More
Фестиваль «Одесі-610»... П’ять днів промайнули, більш ніж насичена програма тепер теж стала історією міста. Що… Read More
Завтра, у четвер, 22 травня 2025 року, у низці будинків Київського району Одеси до вечора… Read More
Чиста вода – це найважливіший елемент для здоров'я, і фільтри глека стали одним із найзручніших… Read More
За даними синоптиків Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, у четвер, 22 травня 2025 року,… Read More