Передгіпертензія або передгіпертонія - це захворювання, яке все частіше можна почути від лікаря-кардіолога. Розповідаємо, як виявити початкову стадію гіпертонії та що з цим робити далі.
По-перше, людям, схильним до гіпертонічної хвороби, рекомендується регулярно вимірювати і контролювати свій тиск. За словами медиків, про передгіпертонію розкажуть показники тонометра. Якщо систолічний (верхній) тиск досягає позначки 130-139 мм рт. ст., а діастолічний (нижній) піднімається до показника 85-89 мм рт. ст., то це явна ознака передгіпертонії. Не можна сказати, що це вже хвороба. Швидше, це той дзвіночок, який має насторожити. Уже на цьому етапі потрібно звернутися до лікаря і взяти до уваги всі його рекомендації.
Зазвичай у разі передгіпертонії лікування таблетками не призначається. Проте лікарі дають настійні рекомендації.
Передгіпертонію можна виявити в тому разі, якщо людина стежить за своїм здоров’ям. Тому пацієнтам, які схильні до підвищеного тиску, рекомендується проходити обстеження і здавати низку аналізів.
Кожні півроку рекомендовано ЕКГ. Електрокардіограма допоможе контролювати частоту скорочень і ритм серця. Раз на рік рекомендується робити УЗД сонних артерій. Якщо лікар бачить потовщення стінки сонної артерії, це свідчить про те, що змінюється стан судин, починає формуватися атеросклеротична бляшка, а отже, збільшується ризик розвитку інсульту.
Також показано раз на три місяці здавати загальний аналіз крові. Це необхідно, щоб визначити рівень гемоглобіну та швидкість осідання еритроцитів. Ураження ниркових судин супроводжується зниженням показників гемоглобіну.
Раз на шість місяців потрібно визначити рівень холестерину. Високий рівень холестерину в крові – фактор ризику розвитку інфаркту та інсульту.
Раз на рік потрібно здавати біохімічний аналіз крові. Він допоможе оцінити рівень креатиніну – особливого білка, що виділяється нирками. Нирки – це один з основних органів – регуляторів тиску, а захворювання нирок можуть стати причиною важкої гіпертонії.
Раз на три місяці рекомендується здавати загальний аналіз сечі з визначенням мікроальбумінурії. Альбумін – це білок, наявність якого в сечі свідчить про серйозне пошкодження нирок.
Оскільки гіпертоніки перебувають у зоні ризику розвитку цукрового діабету, раз на півроку рекомендується проводити визначення глюкози. Цей аналіз допоможе не пропустити розвиток цукрового діабету. Також людям, які страждають на гіпертонію, необхідно раз на рік проходити огляд у офтальмолога. Важка гіпертонія може стати причиною пошкодження сітківки ока, зорового нерва і судин очей.
Згідно з останніми рекомендаціями Європейського товариства кардіологів, у пацієнтів з гіпертонією у віці старше 65 років систолічний артеріальний тиск має бути не вище 130-139 мм рт. ст.
Якщо пацієнту менше 80 років, то лікар обов’язково має підібрати терапію, яка триматиме систолічний (верхній) тиск нижче 140 мм рт. ст.
Згідно з останніми дослідженнями, томатний сік (без додавання солі) здатний знижувати підвищений артеріальний тиск. Також лікарі рекомендують вживати свіжу моркву, селеру, часник і чорну смородину.
Інна Голубєва
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More
Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More
Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More
Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More
У п'ятницю, 22 листопада, магнітосфера Землі буде в спокійному стані. Магнітних бур не очікується. Read More