Цілком безкоштовними на одеському узбережжі є пляжі, якими управляє муніципалітет. У 2025 році їхня кількість сильно скоротилася. Але якщо відмовитись від додаткових послуг, то засмагати та купатися безкоштовно можна на будь-якому пляжі, у тому числі на так званих «приватних». Подробиці – у матеріалі «Одеського Життя».
Ключові моменти:
Загальна довжина пляжів в Одесі – близько 22 кілометрів. Вся берегова лінія належить місту і є муніципальною власністю.
Але міська влада може здавати прибережну землю в оренду. Це, на думку чиновників, поповнює бюджет і виводить відпочинок на вищий рівень комфорту та економічної ефективності.
Хоча всі одеські пляжі формально вважаються муніципальними, на практиці вони поділяються за режимом використання. Це важливо знати, щоб розуміти, на які послуги ви маєте право безкоштовно, а за що можуть вимагати оплату.
В Одесі існує два типи пляжів:
Муніципальними в повному сенсі вважаються саме пляжі загального режиму – ті, що не передані в оренду. Їх обслуговує КП «Берег Одеси».
Існують також так звані дикі пляжі – не облаштовані та офіційно не призначені для купання.
Повний список відкритих на даний момент пляжів ми публікували тут: Пляжний сезон в Одесі: оновлено список пляжів, де купатися безпечно.
У курортному сезоні 2025 року в Одесі залишилося лише дві офіційні безкоштовні ділянки узбережжя:
Окремо виділимо три безкоштовні пляжі для людей з інвалідністю. Це:
Існують також доступні безкоштовні пляжі, які офіційно не відкриті. У таких місцях немає укриттів на випадок обстрілу, медпункту та рятувальників. На дні чи у воді можуть бути міни та інші вибухонебезпечні предмети.
Подивитися, де розташовані пляжі – як муніципальні, так і орендовані – можна на інтерактивній карті.
Зеленим кольором позначено офіційно відкриті пляжі. Це означає, що там є бомбосховище, рятувальний пост, а дно та поверхню моря перевіряють на наявність мін.
Помаранчевим – пляжі з доступом, але неофіційним статусом. Розраховувати на укриття чи допомогу в разі небезпеки там не варто.
Червоним – пляжі, доступ до яких заборонений у воєнний час.
Решта відкритих зараз пляжів в Одесі – так звані «платні». Але згідно з новими міськими правилами благоустрою, затвердженими разом з Антимонопольним комітетом, на орендованих пляжах не менше 30–40% території має залишатися вільним від платних послуг.
Прохід територією всіх пляжів, включно з орендованими, є безкоштовним. Установка будь-яких огорож заборонена.
На таких пляжах мають бути інформаційні таблички з чітким позначенням меж безкоштовної та орендованої зон, а також вказані контакти для скарг на порушення.
Незалежно від статусу, всі пляжі повинні проходити обов’язкову підготовку:
Детальніше про особливості морського відпочинку у 2025 році читайте у нашому журналістському розслідуванні: «Ракета летить хвилину. Ми не встигнемо добігти до укриття». Яким буде пляжний сезон-2025 на півдні?
На муніципальних пляжах обов’язково мають бути:
За чистотою на пляжі стежить орендар, якщо пляж платний, або комунальні служби – якщо муніципальний:
Читайте також:
Обираючи фарбу для ремонту, обов’язково треба враховувати тип поверхні та умови за якими вона експлуатується.… Read More
Увечері вівторка, 8 липня 2025 року, у Хаджибейському районі Одеси сталася смертельна дорожньо-транспортна пригода: внаслідок… Read More
Одеська поліція розшукує шістьох підлітків - 12-річного Артема Стоянова, 14-річну Вероніку Пшеничну, 17-річну Єву Журавльову,… Read More
За інформацією Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, у середу, 9 липня 2025 року, в… Read More
Відомий одеський еколог та громадський активіст Владислав Балинський повідомляє про зухвалу спробу узаконити будівництво портової… Read More
Серцево-судинні захворювання і до війни лідирували в списку недуг, найбільш поширених в Україні. За час… Read More