Якщо Вас скоротили на роботі, і Ви вважаєте власне звільнення незаконним, звертайтесь до місцевого суду щодо поновлення Вас на роботі. “Одеське Життя” розповідає, як це зробити.
Відповідно до ст. 40 КЗпП України, трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані роботодавцем лише у випадках:
Звільнення з підстав, зазначених у пунктах 1, 2 і 6 цієї статті, допускається, якщо неможливо перевести працівника, за його згодою, на іншу роботу.
Не допускається звільнення працівника з ініціативи роботодавця в період його тимчасової непрацездатності (крім звільнення за пунктом 5 цієї статті), а також у період перебування працівника у відпустці. Це правило не поширюється на випадок повної ліквідації підприємства, установи, організації.
Відповідно до ст 49-2, про наступне звільнення працівників персонально попереджають не пізніше ніж за два місяці.
Отже, якщо Вас звільнили. Підстава звільнення – повинна бути зазначена в наказі. І Ви маєте право оскаржити наказ, вимагати його скасування в судовому порядку та вимагати поновлення на роботі.
Які документи потрібно до суду (в копіях):
Відповідно до пп.1 п.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» (редакція від 18.10.2023, від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: позивачі – у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Якщо скороченню підлягає лише Ваша посада і якщо це було нічим не обумовлено, таке скорочення незаконне.
В позовній заяві вкажіть, чи було вказане звільнення за згодою профкому, чи пропонували Вам інші посади, наявні на підприємстві, які є переваги залишення Вас на роботі.
При цьому, якщо Ви жінка, Вам не може бути запропоновано роботи, які передбачені Наказом Міністерства охорони здоров`я України від 29.12.1993 року № 256, де було затверджено Перелік важких робіт та робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування жінок.
Відповідно до норм ст.236 КЗпП України, у разі затримки власником або уповноваженим ним органом виконання рішення органу, який розглядав трудовий спір про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного на іншу роботу працівника, цей орган виносить ухвалу про виплату йому середнього заробітку або різниці в заробітку за час затримки.
Середній заробіток під часу вимушеного прогулу буде рахуватися з дня Вашого звільнення.
Таким чином, подаючи до суду позовну заяву, Ви можете просити суд ухвалити рішення щодо виплати роботодавцем середнього заробітку по день рішення суду, а також зобов’язати роботодавця внести зміни до Вашої особової картки та трудової книжки скасувавши попередні записи щодо звільнення.
За Вашим бажанням Ви можете вимагати грошової компенсації моральної шкоди від Вашого роботодавця, але розрахунок повинен бути обґрунтованим.
Якщо Вас звільняють за ч.1 ст.40 КЗпП, а при цьому не було перепрофілювання підприємства, не відбулося зменшення обсягів виробництва тощо, обов’язково вкажіть про це в позовній заяві.
Позовна заява пишеться довільно, але повинні бути чітко викладені усі факти, які мали місце, правдиво вказані усі обставини Вашого звільнення, описані ті документи, які Ви подаєте до позовної заяви.
Якщо Ви не можете надати певні документи, а вони в роботодавця, можете подати клопотання витребувати ці документи в судовому порядку.
У п'ятницю, 22 листопада, магнітосфера Землі буде в спокійному стані. Магнітних бур не очікується. Read More
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More
У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More
В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More