Статті

Вишитий долею рушник: на сцені одеської Музкомедії — прем’єра фолк-мюзиклу (фоторепортаж)

Одеський академічний театр музичної комедії ім. Михайла Водяного (ОАТМК) подарував глядачам дивовижну прем’єру — фолк-мюзикл «Кохання січового стрільця» (лібрето і музика — Я. Барнич, вірші Ю. Шкрумеляк). Режисер-постановник вистави — Віталій Сініков (Платов).

Дивовижна вистава одеської Музкомедії

Та чому ж дивовижна?!.. Історичний матеріал про українських січових стрільців (усусусів) на тлі сьогоднішньої війни з рашистами здається більш ніж актуальним, історія оперети Барнича — це як та простріляна кулями завіса, яка грає особливу роль у постановці. А вірне кохання так «пронизує» дійство, що, здається, театр нам знов і знов нагадав, що саме на рушнику людської долі вишите «найголовнішими» нитками.

Додамо, що вистава щедро сповнена сценами, де органічний гумор, гумор у «чистому вигляді» викликає не тільки регіт, а й гарячі оплески (глядача не обдуриш)…

Отак давня оперета стала дивовижним, суто сучасним мюзиклом, коли під час прем’єрного показу лунали не тільки оплески і «Браво!», а й голосні «відгуки» глядачів, які не стримувались и емоційно виплескували своє захоплення.

«Йдемо бити москалів!»

А як стриматись? Події початку минулого століття не можуть не відгукнутися у душі. Виклик січового стрільця «Йдемо бити москалів!» (о, треба було почути як вибухнув зал, почувши це!) — чи це не про сьогодення? А чи не про сучасне роздуми молодих героїв про те, що, вони можуть не повернутися з пекла війни?.. Але разом з тим (знову асоціація з рушником, вишитим не тільки чорними нитками) вирує життя, кохання і чітке розуміння героїв, що не буде ні того, ні іншого без волі й свободи, які треба вибороти…

Героїв мюзиклу — поручника Степана Балинського (лауреат міжн. конкурсів вокалістів Ярослав Селедцов) і його кохану дівчину Шаріку (лауреат міжн. конкурсів вокалістів Юліана Ігнатовська) — розлучає війна.

Та почуття Степана і Шарики — це кохання всього їхнього життя. Бо ж тільки так: «Буду чи твоєю, чи нічиєю». І нитки кольорів щастя й вірності приведуть героїв до щасливої долі… До речі, не без допомоги вірних друзів.

«Не бабця, а панна!»

В виставі є, здається, все — і чари кохання, і чарівні пісні, і запальні танці. А ще — ціле море сміху, бо курйозні моменти вистави, припорошені народною перчинкою — це як діамантові вкраплення, які зробили мюзикл ще більш чарівним.

О, ця трійця героїв — Ірма Деркач (заслужена артистка України Ірина Ковальска), її брат, батько Шарики, Ференц Деркач (лауреат Міжн. театрального фестивалю Денис Фалюта та барон Ласло (Андрій Мирошниченко)!

Які повороти долі! Хоче батько віддати доньку заміж за барона. Барон, здається, і не проти, та трохи заплутався між Шарікою та Ірмою. А от закохана у барона Ірма має справжній одеський характер: доб’ється свого і у малому, і у великому-доленосному. Треба бачити і чути, як Ірма, ця жінка-вогонь, заперечує проти того, що її сміли назвати «бабцею». І ось уже стає (і перетворюється на очах!) вона панною, а особисте щастя виборює так, що вже ніхто нічого «не переплутає»: барон у її ніг, ручку цілує, серце віддає…

«Це було круто!»

Приємно дивує в виставі «Кохання січового стрільця» і театральні декорації, і костюми (художник-постановник і художник з костюмів — Олена Леснікова). І це, звісно, той самий випадок, коли все треба побачити власними очами. Оригінальність з органічністю поєднались разом — і глядач одразу опинився у дивній атмосфері: минулій і сучасній, насиченій смутою і радістю, зневірою і надією…

Після вистави довелось почути від глядачів, що виходили з театру:

— Немов на сеансі хорошої психотерапії побувала…

— І патріотична вистава, і дуже яскрава. Зроблена на всі сто…

— Забула вже , коли я так реготала востаннє…

А ще — ось такий короткий відгук:

— Це було круто!..

Мабуть, й нічого додати… Лише тільки ще одне. Якби мене запитали, чи маю «якісь питання» до мюзиклу, то відповіла б одразу, що так. Запитала б: «Як, як можна було створити таке диво?!».

О, ця вічна магія нашої Музкомедії!..

«Круту виставу», точніше її прем’єрні покази, можна буде подивитися ще 25 червня, 1 і 2 липня.

Диригент-постановник — головний хормейстер, лауреат міжнародних хорових конкурсів Сергій Савенко.

Балетмейстер-постановник — головний балетмейстер, лауреат Міжнародного конкурсу артистів оперети Віталій Кузнецов.

Хормейстер-постановник — головний хормейстер, лауреат міжнародних хорових конкурсів Сергій Савенко.

Аранжувальник — Олексій Пєтухов.

Читайте також:

На сцені одеської Музкомедії вшановували зіркову пару 

Марія Котова

Фото авторки

Share
Мария Котова

В журналистику пришла достаточно поздно, слишком затянулся «поиск себя». В работе над материалами придерживаюсь правила: читателю должно быть интересно, должно «цепануть». Уделяю много внимания подаче: считаю очень важным, чтобы это блюдечко получилось с достойной каемочкой. Автор четырех изданных книг прозы.

Recent Posts

  • Новини

У Південний «на щиті» повернулися бойовий медик і навідник ПТРК

У Південному попрощалися одразу з двома загиблими воїнами - солдатом Марковським Ігорем Григоровичем і бойовим… Read More

2024-11-22
  • Новини

В Одесі автобуси на Пересип повернулися на звичний маршрут

Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More

2024-11-22
  • Новини

Ремонтні роботи в Одесі: список вулиць, де не буде світла сьогодні

У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More

2024-11-22
  • Новини

Війна, день 1003: росія випробувала в Україні нову балістичну ракету

1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More

2024-11-22
  • Новини

В Одесі жінка за кермом «Ssang Yong» переїхала пішохода

В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More

2024-11-22
  • Positive News

Анекдот дня: чого бажає Рабінович у банку

Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More

2024-11-22