Віктор Савенко: про що мріє художник антивоєнних малюнків з Ізмаїлу

Ізмаїльський пенсіонер з перших днів війни створює агітаційні малюнки-карикатури, мріє зібрати їх у книгу та відправляти її українським бійцям на фронт.

Ізмаїльчанин Віктор Миколайович Савенко з самого початку російського вторгнення взявся за простий олівець, щоб у своїх малюнках висловити все те обурення, яке його душа не в силах була вмістити в собі. Його мала батьківщина – місто Мирноград на Донеччині, яке зараз відокремлюють лише кілька десятків кілометрів від лінії вогню. Там залишаються його рідні, друзі, однокласники.

Чоловікові 75 років. Взагалі свій перший малюнок він написав у три роки, з того часу не розлучається з олівцем. На жаль, про художника Савенка мало хто знає навіть в Ізмаїлі, де він живе та працює з 1972 року. Усьому виною – скромність Віктора Миколайовича. 

Більшу частину свого життя він присвятив педагогіці, працював учителем праці у восьмій школі Ізмаїла, потім багато років у сьомому училищі готував радіомонтажників, радіоналадчиків, електриків та збирачів радіоапаратури. І щоразу намагався на перший план виставляти не себе, а заслуги своїх учнів. З хлопцями свого часу він відвідав безліч виставок прикладної творчості по всій країні, де було завойовано величезну кількість найвищих нагород.

Намалював вже сотні робіт

А, залишаючись вдома, він брав до рук олівець і в тиші створював свої загадкові роботи. Їх у нього сотні, але митець рідко комусь показує їх. Тому що, як зізнається сам, поки він до кінця не розуміє їхнього сенсу. Образи народжуються в нього мимоволі. Однак при уважному розгляді зображень розумієш, наскільки глибока філософія та тонке підсвідоме сприйняття світу в них закладено. Очевидно, саме ця тонкість у сприйнятті невидимих матерій колись підштовхнула автора до зображення малюнка, який, як потім виявилося, став пророчим. І з якого, власне кажучи, рік тому все почалося…

Мріє надрукувати книгу

Агітаційні малюнки Миколи Савенка (а їх в нього вже кілька десятків) дуже наочно, саркастично і часом навіть грубо розкривають суть політики кремлівського лідера та його поплічників. Більшість малюнків – це зображення володимира путіна – у різних видах, зокрема в образах тварин. «Путінізада» – так художник назвав свій цикл антивоєнних робіт, цю назву він сам розбирає за складами: путін-із-ада. Усі свої роботи Віктор Миколайович мріє зібрати в одну книгу та надрукувати її великим тиражем, щоб потім відправляти її солдатам на фронт. Він упевнений, що це буде піднімати їх бойовий дух. Тому чоловік сподівається, що знайдеться спонсор, який допоможе йому реалізувати цю мрію.

Сніжана Стрепетова

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини

Узвіз Віталія Блажка (Марінеско) закривають на ремонт: як ходитимуть автобуси і трамваї

На узвозі Віталія Блажка стартує будівництво нової дренажної системи. У зв'язку з цим з 23… Read More

2024-11-22
  • Статті

Афіша Одеси 22-24 листопада: безкоштовні вистави, екскурсії, виставки

Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More

2024-11-22
  • Новини

Співробітники «Інфоксводоканалу» відгукнулися на заклик здати кров для поранених

До керівництва підприємства звернулися співробітники обласної станції переливання крові з проханням здати кров для потреб… Read More

2024-11-22
  • Статті

Грай та вигравай: у VARUS стартувала новорічна акція

Новорічний настрій уже стукає у двері, а разом із ним — фантастичні подарунки від VARUS!… Read More

2024-11-22
  • Новини

Одеська область: співспівробітники ТЦК продавали відстрочки від мобілізації

В Одеській області два співробітники районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки продавали військовозобов'язаним відстрочки. Read More

2024-11-22
  • Новини

У Південний «на щиті» повернулися бойовий медик і навідник ПТРК

У Південному попрощалися одразу з двома загиблими воїнами - солдатом Марковським Ігорем Григоровичем і бойовим… Read More

2024-11-22